Duygusal yönden hassas olan yengeç burcu insanları için söylenecek olan söz “Hissederim” kelimesi olmaktadır.  Alıngan ve kuruntulu olmaktadırlar.22 Haziran ile 22 Temmuz arasında doğanlar yengeç burcu olmaktadırlar.

Gezegeni: Su

Grubu: Ay

Uğurlu sayısı: 2

Uğurlu günü: Pazartesi

Taşı: İnci

Duvarlar örerek kendini koruma amacı gütmektedirler.  Bu duvarı yıkmak ise ancak karşısında olan insana aşırı güvenmesiyle gerçekleşmektedir. Yengeç burcu özellikleri şunlardır:

  • Nezaketli
  • Merhametli
  • Hayal gücü yüksek
  • Aşırı duygusal
  • Becerikli
  • Vatansever
  • Tutumlu
  • Dağınık
  • Aşırı kuşkucu
  • Duygusal anlamda değişkenlik

Moral olarak kendini kötü hisseden yengeç burcu olan kişilerin toparlanması oldukça zor olmaktadır. Yardımsever olan bu burçtakiler için dostluk önemlidir. İki duygu arasında gelip gitmeler yaşamaktadırlar. Ya çok duygusal olmakta ya da aşırı üzüntülü olmaktadır.

Gizem açısından ilk sırada yer alan yengeç burcu kişileri, sorunların kendileri için bir mesele olup olmadığını anlamak için hemen harekete geçmemektedirler. Bir süre beklemektedirler. Ondan sonra harekete geçmektedirler. Anaç yapıdadırlar.  Aşırı korumacı tavırları nedeni ile çevresindeki insanlar bu durumdan sıkılıp uzaklaşmak dahi istemektedirler.  Eleştirilmekten nefret etmektedirler. Yapılan hataları kolay kolay affedemeyen yengeç burcu olan kişiler intikam duygularının etkisi ile yanlış davranışlar sergileyebilmektedirler.  Kendi kurdukları hayallerin etkisinde kalıp bu hayallerin gerçek olduğunu düşünmektedirler. Maddiyat hayatlarında önemli bir yer tutmaktadır. Bağlılıkları ile tanınan yengeç burcu olanlar aşırı sadıktırlar. Sorumluluk duyguları gelişmiş olduğu için sorumluluk almaktan kaçınmamaktadırlar.

Yuvarlak yüzlü, kısa boyludurlar. Mavi gözleri ile kendilerine farkındalık katmaktadırlar. Yüz yapıları güzeldir. Özellikleri kadınların güzelliği dillere destan olmaktadır.

Yengeç Kadını

Yengeç burcu kadını geleneklere bağlı bir hayat yaşamaktan hoşlanmaktadır. Ailelerine aşırı derecede düşkündürler. Korumacı tavırları ile dikkat çeken yengeç kadını ideal anne olma özelliği taşımaktadır. Sezgileri kuvvetli, dürüst ve iyi niyetlidirler. Yengeç kadını özellikleri arasında olan diğer özellikleri ise kırılgan yapıları ve sadık olmaları da bulunmaktadır.

Yengeç Erkeği

Yengeç burcu erkeği ağır başlı ve mağrur duruşları ile tanınmaktadırlar. Tutumlulukları sayesinde ailelerine iyi bir yaşam sunmaktadırlar. Daima ellerinde harcamayacakları para bulundurmaktadırlar. Yengeç erkeği keskin ve pratik bir zekaya sahiptirler. Suya olan aşırı düşkünlükleri nedeniyle her gün banyo yapmaktadırlar. Denize girmek ve su sporları yapmak yengeç erkeği özellikleri arasında sayılmaktadır.

Sylvester Stallone, Tom Cruise, Nelson Rockefeller, Lady Diana, Ernest Hemingway, Türkan Şoray, Sezen Aksu, Julius Caesar (Sezar) ünlüleridir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir