Hava grubu burcu olan ikizler burcu değişken yapılı olmaktadırlar. En çekici insanların olduğu burçtur.22 Mayıs ile 21 Haziran arasında doğanlar bu burcun kişileridir.

Gezegeni : Merkür

Grubu: Hava

Uğurlu sayısı: 5

Uğurlu günü: Çarşamba

Taşı: Akik

İkizler burcu insanlarının tahmin edilemeyen kişilikleri bulunmaktadır. Hızlı düşünebildikleri için hızlı hareket etmektedirler. İkizler burcu özellikleri şunlardır:

  • Yüksek kavrama yeteneği
  • Uyumlu
  • Entelektüel
  • Sempatik
  • Canlı
  • Konuşmayı seven
  • İki yüzlü
  • Güvenilmeyen
  • Kararsızlık yaşayan

İkizler burcunda güneşin konumu iyi olduğu için çevresindekilere yardım etmekten hoşlanmaktadırlar. Bu yardımları genellikle arkadaşları tarafından kullanılmaktadır.  Bilgili ve kültürlü insanlarla arkadaşlık kurmaktan hoşlanmaktadırlar.  Aynı anda birçok işle ilgilenebilmektedirler. Uyum sağlayamayacakları iş bulunmamaktadır. Herkesi kolayca ikna edebilmektedirler. İkizler burcu liderlik vasfı yüksek olan bir burçtur. Gerçek olmayan aşklar onların tepki göstermesine neden olmaktadır. Romantik ve idealisttirler.

Genelde uzun boylu, uzun kol ve bacaklara sahiptirler. Göz renkleri genelde kahverengi olmaktadır.  Gözleri çok iyi görmektedir.

İkizler Kadını

İkizler burcu kadını çekici, canlı ama kararsız bir yapı sergilemektedir. Yeniliklerden hoşlanan bu burcun kadınları yeni yerler görmeyi, yeni insanlarla tanışmayı istemektedirler. İkizler kadını farlılıklardan hoşlanmaktadır. İş hayatlarında genelde başarılı olmaktadırlar. Hareketli bir hayat sürmekten mutluluk duymaktadırlar. İkizler kadını özellikleri arasında kendisine zaman ayırmak da bulunmaktadır. İyi bir konuşmacı olmaktadırlar. Dost canlısı bir yapıları vardır.

İkizler Erkeği

İkizler burcu erkeği zeki ve etkili konuşma yeteneğine sahiptir. Onu elde etmek kolay olmamaktadır. Arkadaşlarına davranışlarında çok dikkatli olup kişiye göre davranışlar sergileyen ikizler erkeği iyi bir arkadaş olmaktadır. Çocuksu tavırlar sergileyebilmektedirler. Sürekli ilgi beklemektedirler. Para konusunda savurgan olan bu burcun erkekleri ellerinde para tutamazlar. İkizler erkeği özellikleri bakımından bir başka özellik ise disiplinli ev hayatından hoşnut olmamaktadırlar; fakat evlendikleri takdirde çok iyi bir eş olabilmektedirler.

Che Guevara, Marilyn Monroe, Angelina Jolie, Johnny Depp, Clint Eastwood, Nicole Kidman, Anna Kournikova, Naomi Campbell, Kylie Minogue, John F. Kennedy, Elizabeth Hurley, Paul McCartney, Heidi Klum, Courteney Cox, Prince, Kenan İmirzalıoğlu, Bülent Ersoy, Kenan Doğulu, Adile Naşit, Nilüfer, Haluk Bilginer, Orhan Pamuk, Bülent Ecevit, Attila İlhan, Şenol Güneş, Erdal İnönü, Çetin Altan, Nehir Erdoğan ikizler burcu ünlüleridir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir