Koç burcundan sonra gelen boğa burcu; koç burcundaki “ben” olgusunu “benim” olarak değiştirmektedir. En katı, en azimli burçtur. 20 Nisan ile 20 Mayıs arasında doğanlar boğa burcu olmaktadırlar.

Gezegeni: Venüs

Grubu: Toprak

Uğurlu sayısı: 6

Uğurlu günü: Cuma

Taşı: Zümrüt

Boğa burcu kararsızlıklar yaşayan bir burç olmasına rağmen aldığı kararları her ne koşulda olursa olsun uygulamaktadırlar. Kimse onları fikrinden döndüremez. Boğa burcu özellikleri şunlardır:

 • Pratik
 • Güven veren
 • Uyumlu
 • Sanatsever
 • İstekleri güçlü
 • Sıcakkanlı
 • Çalışmaktan hoşlanmayan
 • Bencil
 • Durağan
 • Alıngan
 • İnatçı

Burçlar içinde en güçlü burç olan boğa burcu tutkuları ile hareket etmektedir. Onlar için mantık ikinci planda kalmaktadır.  Önemli olan kendisi olduğu için boğa burcu olan kişiler kendisini mutlu edemeyeceğini düşündüğü hiçbir şeye karşı ilgi duymazlar. Hatta ne kadar önemli olursa olsun onlar için çaba sarf etmezler.  En önemli özelliklerinde biri ise sabırlı olmalarıdır. Hata yapılmış olsa bile belli bir yere kadar tahammül etmektedirler. Asla kin tutmamaktadırlar. Affedicidirler.

Durağan yapılarından dolayı hareketli yaşamdan kaçınmaktadırlar. Yerleşik hayata önem vermektedirler. Onlar için kalıcı güzellikler önem arz etmektedir. Geç harekete geçmelerine rağmen bu burcun insanları daha başarılı olmaktadırlar. Huzur, boğa burcu için her şey demek olduğu için tartışmaya girmekten kaçınmaktadırlar. En insancıl burçtur. Aniden olan bir olay hayatlarını alt üst edebilmektedirler. Eski yaşamlarına dönmeleri de uzun zaman almaktadır. Sevgiye ve ilgiye aç olan boğa burcu insanları her zaman sevilmek isterler. Bu durum hayatlarının sonuna kadar bu şekilde devam etmektedir. Sabit fikirli olan bu burcun kişileri için hayat siyah ve beyaz şeklinde olmaktadır ve bu asla değişmemektedir.

Boyunları kısa olup genellikle esmer olmaktadırlar. Mağrur bir şekilde bakmaktadırlar. Saçlar gürdür. Gençliğinde güzel olan boğa kadını yaşlandığı zaman şişman ve hantal olmaktadırlar.

Boğa Kadını

Boğa burcu kadını sessiz ve mağrur bir yapıya sahiptir. Kırılgan yapılarından dolayı boğa kadını sadakatsizliği asla affetmemektedir.  Hırslı olmalarından dolayı istediği ne varsa elde etmektedirler. Boğa kadını özellikleri arasında kırılgan olmaları da bulunmaktadır. Maddi anlamda parasal bir sıkıntıyla uğramak istememektedirler.  Parasal konuda olan güçleri sayesinde kendilerini güvende hissetmektedirler. Saygıya da en az sevgi kadar önem vermektedirler.  Evine ve ailesine düşkünlüğü ile bilinmektedirler.

Boğa Erkeği

Boğa burcu erkeği inatçı ve sakin tavırları ile dikkat çekmektedir. Girdikleri her ortamda kendilerini fark ettirebilmektedirler.  Boğa erkeği inatlaştığı zaman mutlaka onun suyuna gidilmesi gerekmektedir. Evlerine bağlı olduklarından dolayı iyi bir eş olmaktadırlar. Boğa erkeği özellikleri arasında çocuklarına uyguladıkları disiplini de belirtmek gerekmektedir.

Evita Peron, Honore De Balzac, Kanuni Sultan Süleyman, Kraliçe Iı. Elizabeth, Lenin, Salvadore Dali, Karl Marks, Sig Mund Freud,  Cem Yılmaz, Ece Erken, Okan Bayülken, Özcan Deniz, Jülide Ateş, Şebnem Dönmez, Ferda Anıl Yarkın, Ayhan Işık, Saddam Hüseyin boğa burcu ünlüleri arasındadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir