Aşkın tanrıçası olan Venüs tarafından yönetilen terazi burcu, adı üzerinde dengeli bir burçtur. Hatta burçların içinde en dengeli ve zarif burç olarak bilinmektedir. 23 Eylül ile 22 Ekim arasında doğanlar bu burçtandırlar.

Gezegeni: Venüs

Grubu: Hava

Uğurlu sayısı: 61-4

Uğurlu günü: Cuma

Taşı: Opal

Terazi burcu özellikleri şunlardır:

 • Zarafet
 • Güzellik
 • Romantiklik
 • Güçlü adaptasyon
 • Siyaset yapma gücü
 • Objektif olma
 • Alınganlık
 • Aldatmaya karşı davranışlar sergileme
 • Kararsızlık
 • Karşısındaki kişinin etkisinde kalma
 • Tembelliği sevme

Terazi burcu adaletli olmayı, dengeyi savunmaktadır. Evliliği simgeleyen burçlardandır. Kabalıktan nefret eden terazi bucu insanı için kibarlık en önemli koşullardan biri olmaktadır. Aceleci davranışları sergilemek onlar için yok denecek kadar azdır. Kavgayı sevmemekle beraber beklenmedik bir anda kavgaya tutuşabilmektedirler.  Kadınları güzel, erkekleri ise yakışıklı olmaktadırlar. Her zaman güler yüzlüdürler. Çok nadir olarak sinirlenmektedirler ve sinirleri hemen geçmektedir.  Duygusaldırlar. Bunun yanı sıra eğlenceli olabilmektedirler.  Olayları mantık çerçevesinde irdelemektedirler.  Sanata karşı ilgileri bulunmaktadır.  Terazi burcu insanları için aşk, uyum ve güzellik anlamına gelmektedir. Mesafeli olmalarından dolayı dostluk anlamında fazla bir şey beklememek gerekmektedir.  Tek eşlilik onlara uygun bir davranış olmamaktadır.  Bağlılık göstermesi için çok sevmesi gerekmektedir.

Terazi burcu insanları diplomatik yeteneğe sahiptirler. İyi birer siyasetçi olabilmektedirler.  Diplomatik yetenekleri nedeni ile hangi durumda nasıl davranmaları gerektiğini önceden kestirebilmekte ve ona göre davranabilmektedirler. Çok çalışkandırlar. Üzerlerine yüklenen sorumlulukları en kısa zamanda ve en güzel şekilde yapmaktadırlar. Bir terazinin eleştirilebilecek yönünü bulmak oldukça zordur.

Terazi Kadını

Terazi burcu kadını, cazibesi ve güzelliği ile dikkatleri üzerinde toplayabilmektedir. Yaşam doludurlar. Uyumlu yapıya sahip olan terazi kadını fikir alışverişinde bulunmaktan hoşlanmaktadır. Modayı önemsemekle beraber kendine yakışan kıyafetler giyme konusunda olağan üstü bir şekilde başarı göstermektedirler. Terazi kadını özellikleri arasında bilinmesi gereken bir diğer özellik ise zorluktan nefret etmeleridir. Zora asla gelemezler. Parayı istedikleri güzelliklere ulaştıran bir araç olarak görmektedirler. Bu nedenle para onlar için önemlidir. Özgürlüğüne düşkün olan terazi kadını kısıtlamaya çalışmak yapılacak en büyük hatadır.

Terazi Erkeği

Terazi burcu erkeği, kararsız ve duygusal özelliğe sahiptir. Çok yakışıklı olmaktadırlar. Terazi erkeği meraklıdır.  Öğrenmekten hoşlanmaktadırlar.  Konuşma yetenekleri sayesinde etkileyicilikleri daha da artmaktadır. Sakinlikten hoşlanmaktadırlar. Terazi erkeği özellikleri arasında bakımlı olmak da bulunmaktadır. Hassas olan bu burcun erkekleri fikir alışverişi yapmaktan zevk almaktadırlar. Ateşli bir aşık olan terazi erkeği sadık bir eş olabilmektedir.

Brigitte Bardot, Catgerine Deneuve,  John Lennon, Julio Iglesias, Nurseli İdiz, Oscar Wilde, Pavorotti, Rahmi Koç, Roger Moore, Turgut Özal, Tarkan, Ayşegül Aldinç, Tarık Akan, Neşe Erberk, Levent Kırca, Yıldız Kenter, Mehmet Aslantuğ terazi burcu ünlülerindendir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir