Yaşamı tutkulu bir şekilde yaşayan akrep burcu insanları için kendilerini ifade edebilecekleri kelime “arzuluyorum” kelimesi olmaktadır. 23 Ekim ile 21 kasım arasında doğanlar bu burçtan olmaktadırlar.

Gezegeni: Mars

Grubu: Su

Uğurlu sayısı: 9

Uğurlu günü: Salı

Taşı: Lal

Akrep burcu, en iyi sır tutan burç olarak bilinmektedir. Aşırı ciddi olmaktadırlar. Akrep burcu özellikleri şunlardır:

 • Sır tutan
 • Ciddi
 • Duygularını belli etmeyen
 • Dikkatli
 • Hafızası kuvvetli
 • Alımlı
 • Sezgileri güçlü
 • Kıskanç
 • Kendi bildiğini okuyan
 • Bencil
 • Alay eden
 • İhtiraslı

Akrep burcu olan insanlar duygularını açık bir şekilde ortaya koyabilmektedirler. Elleri oldukça açıktır. Sevimlidirler.  Etraflarındaki dostlarının yaptıklarından dolayı en fazla kırılan insanlar akrep burcu olan insanlardır. İntikam duyguları güçlüdür. Kırıldıkları zaman mutlaka intikam almak istemektedirler. Dostlukları bozulup düşmanlığa çok çabuk dönüşebilmektedir.  Karşısındakilere karşı güven duyma sıkıntısı yaşamaktadırlar. Duygularını kontrol etmekte zorlanmazlar. Kesin çizgileri olan akrep burcu kişileri asla yalan söylemezler. Özel hayatlarına karışılmasından hoşlanmamaktadırlar. Karşısındaki insanların sınırlarının da olmasını istemektedirler.

Dürüstlük timsalidirler. Kimseyi aldatmamaktadırlar. Arkadaşlarının ya da eşlerinin gözlerine baktıları zaman neler düşündüklerini veya hissettiklerini çok kolay bir şekilde anlamaktadırlar.

Akrep burcu insanları uç noktaların insanlarıdırlar. Cinsellik hayatlarında önemli bir yer tutmaktadır.  Ölümden korkmamaktadırlar. Bu burcun insanları, başkaları tarafından gizemli olarak ifade edilmektedirler.

İstediklerinin olması için akrep burcu olanlar ellerinden gelen her şeyi yapmaktadırlar. Her yol mubahtır anlayışı ile hareket edebilmektedirler. Önemli bir iş gerçekleştirdiklerinde bunu kolay kolay kimse ile paylaşmamaktadırlar. Kendini kandırmak gibi bir alışkanlıkları bulunmamaktadır. Acı da olsa gerçekler ile yüzleşmektedirler.  Duygusal olmalarının yanında eski sevgililerini çabuk unutup hızlı bir şekilde yeni bir ilişkiye başlayabilmektedirler.

Gözleri çekici olan akrep burcu insanları orta boylu ya da uzun boylu olmaktadırlar. Saçlar genellikle dalgalıdır. Yüz hatları yuvarlaktır.

Akrep Kadını

Akrep burcu kadını, cazibeleri ve hırsları ile ilgi odağı olmaktadır. Ağırbaşlı ve kibirli bir yapıları vardır. Başarısız olmayı bir akrep kadını asla kabul etmemektedir. Mutlaka başarılı olmaları gerekmektedir. Kendisine karşı olan tutumları asla unutmayıp ona göre davranmaktadır. İkili ilişkilerde sevgi ve saygıya önem vermesi akrep kadını özellikleri arasında görülmektedir.

Akrep Erkeği

Akrep burcu erkeği duygusal ve arzuları ile dikkatleri üzerinde toplamaktadır. Hayattan zevk almak onlar için oldukça önemli olmaktadır. Alkole ve cinselliğe düşkün olmaktadırlar. Aşırı şüpheci yapılarından dolayı akrep erkeği güven sorunu yaşamaktadır. Eleştiri yapmaktan hoşlanmalarına rağmen kendilerinin eleştirilmeleri morallerinin bozulmasına neden olmaktadır. Akrep erkeği özellikleri arasında eşi ile her zaman gurur duyması da bulunmaktadır. Eşini aşırı şekilde kıskanmaktadırlar.

Doğa Rutkay, Yılmaz Erdoğan, Hz. Muhammed, Arzum Onan, Emel Sayın, Zerrin Özer, Meltem Cumbul,  Pablo Picasso, Marie Curie, Alfred Nobel, Katherine Hep Burn, Dostoyevski, Troçki akrep burcu ünlülerindendir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir