Pembe İle Ne Renk Giymeli? Pembe İle Uyumlu Renkler

12
6312
pembe ile uyumlu renkler

Erkekler ile kadınların renklere olan ilgisi çocukluk hatta bebeklik yıllarına dayanmaktadır. Anneler ve babalar, bebeklerinin cinsiyetlerini öğrendikleri andan itibaren alacakları kıyafetten, çocuk odalarına hatta oynayacağı oyuncaklara kadar cinsiyete bağlı olarak renk farklılaşmasına gitmektedirler.

Kız çocuklarına pembe; erkek çocuklarına ise mavi renk tercih edilmektedir.  Kız çocukları pembe ile uyumlu renkler konusunda farkında olmadan bilinçlendirilmektedir. Erkek çocukları da mavi ile uyumlu renkler konusunda bilinçlendirilmektedir. Bu nedenden dolayıdır ki pembe renk gardırop kıyafetlerimizin vazgeçilmezlerinden olmaktadır.

Günümüzde pembenin birçok tonu bulunmaktadır. Bunlar:

  • Pastel pembe
  • Şeker pembesi
  • Fuşya
  • Toz pembe

Bu renkler yaz aylarında da kış aylarında da pembe ile uyumlu renkler ile rahatlıkla kombinlenebilmektedir.  Pembe rengin kendine yakışmadığını düşünler için öncelikle mutluluk rengi olan pembenin hemen hemen herkese yakıştığını özellikle açık tenli kadınlara daha çok yakıştığını belirtmek gerekmektedir. Pembeye hangi renk uyar sorusunun cevabı merak edilmektedir. Bu konuda öncelikle unutulmaması gerekenler şunlardır:

  1. Ten rengine uyum çok önemlidir.
  2. Renkler mutlaka denge içinde olmalıdır.
  3. Bir rengi hafifletmek onun tamamlayıcısını kullanmaktan geçmektedir.
  4. Üçten fazla rengi bir arada kullanılmasından kaçınmak gerekmektedir.

Şimdi gelelim pembeye hangi renk uyar sorusunun cevabına. Birçok renk ile uyum gösterdiğini belirtmek fayda vardır. Birbirlerini tamamlayan ya da zıt olan renkler ile pembe renk ile uyum sağlamaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Yaz Aylarının Favori Parçaları T-shirt, Şort ve Etek

Pembe renkli bir elbise tercih edilirse ayakkabılar aynı tonlarda kullanmamakta fayda görülmektedir. Pembe renk ile ne renk ayakkabı diye düşünenler için gri tercihi önerilmektedir. Pembe tonlarda elbiseler, esmer, bronz ve kumral tene sahip kadınlarda hoş durmaktadır. Bunun yanı sıra doğru makyaj ile sarışın ve beyaz tenlilere de yakışmaktadır. Pembe renge hangi renk gider? Pembe bir ceket kullanılacaksa yine gümüş renkli bir ayakkabı tercih edilebilmektedir. Yaz aylarında pembe ile ne renk giymeli? Yaz aylarında pembe ile sarı rengin uyumu göz kamaştırmaktadır.

Pembe hangi renkle kombinlenir sorusuna bir alternatifte masumiyetin rengi beyazdır. Beyaz ile pembenin uyumu kullanan kişiye masumiyet ve mutluluk hissi vermektedir. Hatta pembe rengi çok sevenler gelinliklerinde pembe renkli aksesuarlar tercih etmektedirler. Pembeye en uyumlu renk konusunda önerilerin başında mavi, sarı, beyaz, gri ve morun tonları gelmektedir.

12 YORUM

CEVAP VER

Yorumunuzu yazınız
Adınızı yazınız