Kadınların birçoğunun şikayeti göbekleridir. Göbek sorununu çözmek için kadınlar detoks, egzersiz gibi yöntemler deneseler de göbekten kurtulmak imkânsız olabilmektedir. Göbeği gizlemek için bazen kadınlar üstün çabalar gösterseler de pek başarılı oldukları söylenemez. Bunun için bazı küçük tüyoların bilinmesi gerekmektedir.

Göbeği gizleyen kıyafetler ile daha şık bir görüntü elde edilebilmektedir. Kıyafetlere dikkat etmek gerekmektedir. Günümüzde göbeği gizlemek sadece kilolu olan kadınların sorunu değildir; zayıf olan kadınlarda da bu sorun bulunmaktadır. Bölgesel yağlanma sorunlarını giderebilmek doğru kıyafet seçiminden geçmektedir.

Peki, “Göbeği gizlemek için nasıl giyinmeli?” sorusunu birçok kadın kendi kendine sormaktadır. Bu sorunun cevabı için bazı küçük detaylara dikkat etmek gerekmektedir. Göbek gizleme ipuçları şunlardır:

 1. Göbeği olan kadınların yaptığı en büyük yanlış tek parça giyinmekte ısrarcı olmalarıdır. Tek parça kıyafetler tercih edilmemesi önerilmektedir.
 2. Piyasalarda mevcut olan göbek gizleyen korseler alınıp özel davetlerde giyilecek kıyafetlerin altına kullanılması önerilmektedir. Böylece daha hoş bir görüntü elde edilebilmektedir. Göbek gizleme korsesi, birçok marka tarafından satılmaktadır.
 3. Tunik giymek, göbek sorununa çözüm olabilmektedir. Tunik – tayt ikilisi de güzel bir kombin oluşturmaktadır.
 4. Göbek nasıl gizlenir? sorusu için bir diğer ipucu ise vücudu saran türden sert kumaşlı ürünlerin olduğu kıyafetlerin giyilmesinde fayda bulunmaktadır.
 5. Ceket kullanmak da işe yaramaktadır. Bu şekilde göbek gizleme gerçekleşmektedir.
 6. Kıyafetlerde koyu renk tercihlerde bulunmak başta göbek bölgesi olmak üzere vücudunuzun tüm bölgelerinin daha ince görünmesini sağlamaktadır. Bu konuda özellikle siyah renk önerilmektedir.
 7. Pantolonların yüksek bel olması ise göbeği gizlemek için uzmanlar tarafından önerilmektedir. Dahası alçak bel pantolonların göbek oluşumuna neden olduğu da günümüzde ortaya çıkmış bulunmaktadır.
 8. Uzun kolyeler, kıyafetlere aksesuar olarak takılması önerilmektedir.
 9. Asimetrik kesimlerin tercih edilmesi göbek gizleme ipuçları arasında sayılmaktadır.
 10. Kemer kullanmaktan hoşlanıyorsanız kemeri göğüs altından takmakta fayda bulunmaktadır. Ayrıca kemerlerin büyük tokalı olması işinizi de kolaylaştırmanıza yardımcı olmaktadır.
 11. Pantolon tercihini balıkçı modellerden yana kullanmak gerekmektedir.
 12. Salaş kumaşlar tercih edilmektedir.

2 Replies to “Göbeği Gizlemek İçin Nasıl Giyinmeli? 12 Göbek Gizleme İpucu

 • Zeynep
  Zeynep
  Reply

  En büyük sorunum… Güzel kıyafetler bulup üzerime yakıştıramıyorum.

  • Kadınja
   Kadınja
   Reply

   Maalesef bu sorun tüm kadınlarda mevcut.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir