Yönetici gezegeni Merkür’den dolayı bilgiyi aramaktadırlar. En belirgin özellikleri akıllı olmaları olan başak burcu olmak için 23 Ağustos ile 22 Eylül tarihler arasında doğmak gerekmektedir.

Gezegeni: Merkür

Grubu: Toprak

Uğurlu sayısı: 5

Uğurlu günü: Çarşamba

Taşı: Meryem taşı

Başak burcu kişilerin dikkatlerinin çok iyi olduğu bilinmektedir. Bir karar alınacaksa her açıdan değerlendirme yapmaktadırlar. Başak burcu özellikleri şunlardır:

  • Arkadaş canlısı
  • Dürüst
  • Analitik düşünmeyi seven
  • Titiz
  • Espritüel
  • Konuşkan
  • Hastalık hastası
  • Aceleci
  • Eleştirel
  • Gereğinden fazla meraklı

Başak burcu olanlar araştırmacı özellilerinden dolayı kendilerini “incelerim” kelimesi ile ifade etmektedirler.  Çalışkan ve pratik olmalarından dolayı ilgi çekmektedirler.  Kendilerini kullanmayı isteyenlere karşı net tavırlar sergilemektedirler. Pintilik derecesindeki tutumlulukları ailesini ve yakın çevresini bıktırmaktadır. Olaylar karşısında soğukkanlılıklarını koruyabilmektedirler.  Mükemmeliyetçi tavırlarından dolayı zor evlenmektedirler. Hem kendilerinin hem de başkalarının iç ve dış dünyalarını inceleyip aşırı şekilde eleştirmektedirler.  Başak burcu olanlar yaşlandıkça monotonlaşmaktadırlar. Hedefleri her zaman gelecekle ilgili olmaktadır. Kısa vadeli hedefler başak burcu olanlara göre değildir. Yaramazlık yapmaktan hoşlanmaktadırlar. Para kazanmak başak burcu insanlarının işidir.

Başak Kadını

Başak burcu kadını dağınıklıktan nefret etmektedir. Onları hiçbir şekilde hiç kimse dağınık olarak göremez. Her zaman titiz ve naziktirler. Eleştirel yapılarından dolayı aşka dahi eleştirel bakan başak kadını evliliğe kolay kolay yanaşmamaktadır. İkili ilişkilerde saygı ve akıllı davranmak her şeyden önemli olmaktadır. Çok zor evlenen başak kadını özellikleri arasında boşanmanın olmaması da bulunmaktadır. Objektif değildirler. Haksız da olsalar kendi çevresindeki kişilerin yanında olmaktadırlar. Kendileri eleştirel olsalar da eleştirilmekten nefret etmektedirler.

Başak Erkeği

Başak burcu erkeği samimi insanlar olarak bilinmektedir. Aşırı disiplinli olmalarından ikili ilişkilerde zorluklar yaşatmaktadırlar. Geç evlendikleri için geç baba olmaktadırlar ve baba olmaları geciktiği için bu nedenle de kendilerine kızmaktadırlar.  Başak erkeği çocuklarını en iyi şekilde büyütmek istemektedir. Hata yapmaktan korkmaktadırlar. Yok denecek kadar az hata yapmaktadırlar. Başak erkeği özellikleri arasında sorunları pratik bir şekilde çözmeleri de bulunmaktadır.  Aşırı bir şekilde açık sözlüdürler.

Rafet El Roman, Aras Bulut İynemli, Can Temiz, Gülben Ergen, Gamze Özçelik, Hande Ataizi, Shania Twain, Sophia Loren, Cameron Diaz, Mabel Matiz, Cansel Elçin, Martin Freeman, Tommy Lee Jones, Keanu Reeves başak burcu ünlüleri arasında bulunmaktadırlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir