Aslan burcu Güneş’in etkisinde olan bir burçtur. Güneş ise Aslan’ın yıldızı olarak dikkat çeker. Güneş hayat verir, neredeyse her güçten üstündür, parlak ve yakıcı özelliklere sahiptir, bu özelliklerini aslan burcuna aktarır. 23 Temmuz ile 22 Ağustos arasında doğanlar aslan burcudur.

Gezegeni : Güneş

Grubu : Ateş

Uğurlu sayısı: 1-4

Uğurlu günü: Pazar

Taşı: Sarı zafir, pırlanta

Aslan burcu, toplumda sakinliği ve sakin görüntüsü ile tanınmaktadır. Güçlü bir yapısı olan aslanlar aynı zamanda fedakar yapıda olmaktadırlar. Aslan burcu özellikleri:

  • Cömerttirler
  • Yaratıcıdırlar
  • Neşelidirler.
  • İyi birer organizatörlerdir.
  • Sabit fikirlidirler.
  • Kendilerini beğenmişlerdir.
  • Kibirlidirler.
  • Küstahtırlar.

Olumsuz yanlarının bulunmasına rağmen aslan burcu olan kişiler genel olarak sevimli ve iyimserdirler. Sabırları taştığı zaman karşısında bulunanlara karşı sert davranabilmektedirler.  Dürüst, iyi niyetli birer eş olma özelliğine sahiptirler. Özgüvenleri yüksek olduğu için her türlü sorunu çözebileceklerini düşünmektedirler. Daima kendileri haklıdır. Kendiler ile gurur duymaktadırlar.

Aslan Kadını

Aslan burcu kadını için vazgeçilmez olan özellik dürüstlüktür. Bu nedenle kendisine yalan söylendiğini fark ederse o kişiden soğumaktadırlar. Rol yapabilme yeteneğine sahiptirler. Farklı görünmeyi sevmektedirler.  Enerjileri yüksektir. Aslan kadını, gösterişi sevmektedir. Çalışmaktan hoşlanmaktadır. Aslan kadını özellikleri arasında cömertlikleri ve para biriktirememeleri de bulunmaktadır.  Emretme duygusuna sahip olmalarından dolayı disiplinlidirler.

Aslan Erkeği

Aslan burcu erkeği zeki, ılımlı, romantik yapılıdır. Mükemmel bir sevgili olma özelliği ile toplumda doğru eş olarak görülmektedir. Kin tutmayan gelip geçici kızgınlıklar yaşamaktadırlar. Aslan erkeği lüksü, rahat yaşamayı sevmektedir. Çevrelerini etkileyerek popüler olabilmektedirler. Aslan burcu erkeği özellikleri arasında dost canlısı olmaları da sayılmaktadır.  İş hayatlarında başarılıdırlar. Beğendiği kadınlar için hediyeler almaktan hoşlanmaktadırlar. Gezmekten, sosyal aktiviteler yapmaktan mutlu olmaktadırlar. İyi bir dinleyicidirler.

Aslan burcu olan kişiler, rol yetenekleri olduğu için genelde oyuncular bu burcun kişileri arasından çıkmaktadırlar. Son derece akıllı ve kurnaz olan aslanlar, istediklerini yaptırabilmektedirler. Karşısındaki kişilerin düşündüklerini anlayabilmektedirler. Çok şanslıdırlar.

Aslan burcu olan kişiler, genelde uzun boylu ve kalın kemikli ve geniş omuzludurlar. Gözleri çok iyi görür. Dış görünüşe önem verdikleri için her zaman bakımlı görünmektedirler. Fiziksel çekiciliklerinin farkında oldukları için benmerkezcidirler.

Zuhal Olcay, Gönül Yazar, Uğur Mumcu,  Napoleon Bonaparte, Fidel Castro, Alfred Hitchcock, Robert De Niro, Bill Clinton, Benito Mussolini, Coco Chanel, Mata Hari, Jaqueline Onassis aslan burcu olan ünlülerdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir