Yönettiği Burç: Oğlak ve Kova

Fonksiyon, yapılandırmak, konsantrasyon sağlamak, sınırları belirlemek ve çaba olan Satürn, gökyüzünde gözle görebildiğimiz en son görülen halkalı gezegendir. Gökyüzü hareketlerinde ifade ettiği konularda, sınırları disipline eden, yaşlı otoriter ciddi tedbirli, sorumluluk sahibi, yapılandırma amacı güden, korku ve engellemelerin sahibi bir devlet yöneticisi. Kuşaklar boyu bilinen en ağır hareket eden gezegen Satürn zamanın yöneticisi olarak tayin edilmiştir. Güneş sisteminin büyük çoğunluğu gaz olan, gözle görülen en son gezegeni olduğundan dolayı sınırları belirleyen gezegen unvanı verilmiştir. Toplumsal, kişisel, ruhsal, fiziksel, dünyevi ve maddi tüm sınırları kaplayan, malefik ve eril etkileri temsil eder. Soğuk ve kuru doğasıyla birlikte temel prensibi somutlaştırarak sınırlandırarak aslına uygun biçimde yapılandırmaktır. Bireyin kendi seçimlerinin sonuçlarıyla yüzleşme yetisi, olgunluğunun derecesi olacağı düşünülürse, en büyük öğretmendir. Süreç, olgunlaşma ve doğru zamanda doğru seçimler yapabilecek kıvama getirmek amacına hizmet eder. Satürn tarafından öğrenme yeniden yapılandırılır.

Gezegenlerin kendilerine ait doğaları, fonksiyon ve fiziksel özellikleri, bulundukları burçların genel ifadeleri ve arketipleriyle birlikte kombine olarak zamana etkilerini yansıtırlar. Satürn, Zodyak çevresini 28 – 29 yılda dolaşır. Her burçta 2 – 2,5 yıl aralığında kalır. 20 Aralık 2017 tarihinden itibaren Oğlak burcu yönetiminde, yücelimde bulunduğu halde, gücünü maksimum seviyede hissettirerek 22 Mart 2020 tarihine kadar seyrine davam etmektedir. Oğlak burcunda, o bir devlettir, başkandır, baba simgesidir. Ziraatçı, inşaatçıdır, yönetici, CEO’dur, sınırları çizendir. Sağlık konusunda iskelet, dişler, kemik iliği, dalak, kulak, bağlayıcı dokuları ifade eder. Fakat özellikle 2020 / 2024 yıllarında kalp ve damar sağlığı noktasında etkiler gözlenebilir. Ünlülerde kayıplar yaşanabilir.

Satürn kendi burcunda hiç değişmeden kendi görevini yaptı. Geçmiş yaşamları tüm sonuçlarıyla yüzleştirirken en ağır yükleri de yükleyerek bireyin değişmesini sağladı

Yakın zaman için bahsedilen değişim, otuz yıllık bir dönemin, birinci derecede Koç / Terazi / Yengeç / Oğlak burçları ve burç yönetiminde bulunan gezegen ve bulunduğu alanda, bireysel anlamda harita görünümlerinin etkisi oranında ciddi mücadeleli dönüşümler yaşattı. Bir diğer etkiyse, Oğlak ve Boğa burçları adına yararlı dönüşüm ve değişimin desteğini almak oldu.

Satürn Kova

17 Aralık 2020 – 8 Mart 2023

Satürn 22 Mart 2020 tarihinde burcunu değiştirerek Oğlak burcunun ifade ettiği konuları Kova burcunun temsil ettiği konulara bırakarak, zamanı disipline etmek görevini üstlenecektir. Ancak 11 Mayıs 2020 de Kova burcunda retrograde hareketle geri gidecek. 1 Temmuz 2020 de retrodayken Oğlak burcunun 25 derecesine kadar gerileyecek 29 Eylül de düz hareketle Oğlak burcunda, 17 Aralık 2020 tarihinden 8 Mart 2023 yılına kadar Kova burcunda devam ederken, 2023 yılında Satürn Kova geçişi son bulacaktır

Satürn Kova Burcunda Temsil Ettiği Konular

Satürn burada genellikle rahat eder, bu nedenle olumlu yönlerini ortaya çıkartır. Kollektif amaç için mücadele ederken, dünyanın memnuniyet verici yönlerini yeniden düzenlemek amacında hareket eder. Bilime hizmet eder, bilimsel konular, teknoloji, matematik ve bilgisayar alnında kollektifin farkındalığını geliştirmek adına kararlı davranacak ve toplumsal anlamda sorumluluk alınması gereğini hissettirecektir. Esasen tamamen disipline etme ve sınırları sembolize eden Satürn, bu defa meraklı bir doğada, araştıran, icatlar yaratan, modern sanat üreten mucizevi sonuçlar getirebilecek konularla ilgilenecek. Bedende bilekleri ve sezgisel zekayı yönetir. Platin, uranyum, alüminyum, radyum, radyoaktif elementler ve kablolar ilgilidir. Dolayısıyla yeraltı kaynaklarından da bahseder. Toplumsal alanı. Uzay, bilim ve teknoloji alanında yeni icatlar ve de astroloji konularının gelişmesi üretilmesi için o yöne doğru gelişen olaylarla yönlendirme yapar.

Satürn Kova Transiti’nin Dünya Üzerinde Genel Etkileri

Satürn kollektif gezegenlerdendir, dolayısıyla dünya çapında etkilere de sahiptir. Etkiler genel anlamıyla uzay çağını başlatan enerjiler üreterek, zamanın yöneticisi Satürn, astroloji, bilim ve uzay bilimi, elektrik, elektrikli aletler, elektronik bilgisayar, hava yolları, toplumsal konular gruplar, dernekler, yeraltı kaynaklarını konu alan olayları harekete geçirerek dünyayı farklı bir boyuta çekecek ve artık tüm dünyada gelenek ve görenekler bilim, ilim ve teknolojik bir yapıda değişiklik göstererek yönünü değiştirecektir. Marjinal, orijinal ve sıra dışı bilimsel ve elektronik icatların oluşmasına ve yaşama geçirilmesini sağlayacaktır. Örnek olarak şimdiden laboratuvarlarda üretilecek et ve et ürünlerinden bahsediliyor. Yeni üretim şekilleriyle karşı karşıya kalacağız. Önümüzdeki yıllarda doğan çocuklar laboratuvar ortamında üretilen gıdalarla tanışan ilk insan ırkı olacak orta yaşlarda bulunan jenerasyon zorlansa da artık her şeyin elektronik olacağı düşüncesine alışmalı ve çocukları, gençleri de bu yönde desteklemelidir. Bir diğer yönü, beşeri davranışlara teması olacaktır. Satürn Kova ego konularını da işaret ediyor. Kader ve karma lordunun seyri , egoyu feda etme sürecini hareketlendirecektir. Dünyaya geliş amacımızda Kova arketipiyle sınanacağımız düşünüldüğünde EGO’nun da sınanması kaçınılmaz olarak düşünülebilir. Satürn, kişisel veya kollektif haritaların tamamında bir yerlerde bulunup haritalarda bulunduğu alanda hayat dersleriyle mutlaka sınayacak. Sınav dünyasında olduğumuz malumunuzdur ve bu sınav sorularını biz belirlemiyoruz. Dünyaya etkilerini değerlendirdiğimizde zaman içerisinde geleceğe dair Astroloji’nin öne çıkacağı sürece hazırlık ve geçiş dönemi olacağı, ciddi önem kazanacağına birlikte şahitlik edeceğiz. Dünyayı astroloji yönetecek, Kova çağına doğru hızla ilerliyoruz. Kova bilim, uzay ve astroloji anlamı içeriyor.

Satürn’ün Kova Burcu Seyri

En yakın:

19 Kasım 1932 / 14 Şubat 1935
3 Ocak 1962 / 15 Aralık 1964
6 Şubat 1991 / 28 Ocak 1994

Yılları arasında doğan haritalar olmak üzere:

5 Kasım 1983 / 10 Kasım 1995
29 Ocak 1998 / 4 Nisan 2011

tarihli yılları da işaret etmektedir. Genel anlamda, burç bazında değerlendirildiğinde, Kova / Boğa / Aslan / Akrep / İkizler ve Terazi burçları öne çıkmaktadır.

Satürn Kova Transiti’nin Türkiye Haritasına Genel Etkileri

Kova Satürn Türkiye horoskop haritasında 8. evde transit edecek. Yöneticisi, Güneş Akrep burcunda, ve 2,5 yıl haritanın etki aldığı bu alan konularında yorucu bir süreci işaret ediyor. İçinde bulunduğumuz süreçte Türkiye haritasında Mars ve Pluto etkisinin zamana yansımaları oldu. Kova Satürn sürecin yönünü finans konularına çeviriyor Türkiye için. Etki aldığı alanın ifade ettiği diğer konular askerler, gençlerdir. Genç jenerasyonun farklılar yaratacağı, yeni akımlara şahitlik edilebilir. Ayrıca bir diğer etki genç jenerasyonun yeni icat ve buluşlara katkıları olacaktır. Aynı zamanda Türkiye için eğlence ve spor alanında da destekleyen görünüm dikkat çekici. Sansasyonel aşklar ve aşk hikayeleri çokça duyulacak haberler içinde olabilir. Satürn, yeraltı kaynakları konularını da Türkiye için zamanda işleyecektir. 2,5 yıllık süreçte doğum olaylarının düşeceğini, nüfus artışının duraksama dönemi yaşatacağı düşünülebilir. Türkiye horoskopunda toplumsallığı toplumsal ve sosyalleşme ifadesi içeren alanda da hareketlenmeler beklenebilir. Sosyal grup hareket haberlerini sıkça izleyebilir, şahitlik edebiliriz.

Satürn Kova Transiti’nin Yükselen Burçlara Etkisi

KOÇ BURCU: Satürn transiti sosyalleşeceğiniz, sosyal gruplarla, arkadaş ortamları aynı zamanda idealize ettiğiniz, geleceğe dair plan ve projeleri yaşama aktarma ve hayaller ve istekler konularını ifade eden alanda olacak. Gelir gider, finans veya eşin finans kaynaklarıyla ilişkili alanınız da hareketli görünümdedir.

BOĞA BURCU: Satürn transiti sürecinde, kariyerle ilgili konular gündemde olurken yaşamlara göre bazı haritalar aile, yuva, emlak alım satım, mekan tadilatları, ebeveynler ve sağlık konularının işlendiği alanda seyredecektir. Finans, gelir gideler ve kaynaklardan yararlanma alanınız da aktif olacak.

İKİZLLER BURCU: Satürn transiti sürecinde, yüksek eğitim, uluslar arası ticaret seyahat, eğitim ve aşk konularını ifade eden alandan etkiler alıyorsunuz. Çocuk sahibi olmak isteyen İkizler burcu yükselenler için de süreç olumlu işliyor. Bir diğer etkiyse ruhsal sağlığı ifade eder görünümdedir. Yaşam ve olaylara bakış açınızın değişeceği bir zaman dilimidir sizler için.

YENGEÇ BURCU: Satürn transiti sürecinde, yaşamınızda bulunan maddi manevi yararlandığınız tüm kaynaklar ve de miras konularının etkilendiği alanınız aktifleşiyor. Kişisel manada dönüşüm söz konusu. Çocuk sahibi bireylerin çocuklarla ilgili kısıtlanmalar konuları oluşabilir.

ASLAN BURCU: Satürn transiti sürecinde, tüm ortaklıklar, evlilik, iş vs. aklınıza gelebilecek tüm ortaklıklarla ilgili konularınızın aktifleşeceği zaman dilimi süreci olacaktır. Evlilik, boşanma, yeni bir iş başlangıcı yada iş ortaklığının sonlandırılması gibi düşünülebilir.

BAŞAK BURCU: Satürn transiti sürecinde, günlük rutin yaşamın idame ettirilmesi, ruhsal sağlık ve sağlık konularının aktif olduğu bir zaman dilimi ifadesi içeriyor. Günlük yaşamda yoğunluğun maksimum olabileceği, iş ve çalışma ortamı yaşamıyla ilgili bir alanı aktifleştiriyor.

TERAZİ BURCU: Satürn transiti sürecinde, çocuk sahibi olan ebeveynler, konularınız çocuklarınızı ifade eden alanda şanslı bir süreci ifade etmektedir. Eğitim, evlilik, terfi çocuklardan gelebilecek sevindirici olaylar. Aşk isteyenler, aşk var, şans isteyenler şans var. Gelir gider ve finans konularınız da aktif. Spor yapmak isteyen haritalar için çok uygun süreç.

AKREP BURCU: Satürn transiti sürecinde, ailevi konu ve olaylar, aile büyükleri, şehir ülke ve mekan değişiklikleri olabilecektir. Sağlık konuları da aktif görülmektedir. Kişisel anlamda duygu dünyasında da ayrıca farkındalıklar yaratmak adına disipline edebilecek alandır haritada aktif olan bölümünüz.

YAY BURCU: Satürn transiti sürecinde, kardeşler, yakın çevre, arkadaşlar, komşular üzerinden konular aktifleşiyor. Kısa eğitimler, kurslar, kısa seyahatler ve ticaret konularını içeren alanda hareketlenmeler olacaktır. Araç almak isteyen yükselen Yaylar bu süreci değerlendirebilir. Okula henüz başlayacak yükselen Yay etkisinde haritaya sahip öğrenciler bu zaman diliminden verimli yararlanacaklar içerisindedir.

OĞLAK BURCU: Satürn transiti sürecinde, kişisel tüm yeteneklerinizi sergilemeniz adına haritanızda bulunacak. Hali hazırda zamanın yöneticinin desteğini alıyorsunuz. Zamanın yöneticisi öğretmen Satürn size bu yıl çok şeyler kattı. Satürn’ün Kova burcuna geçişiyle beraber kendi yeteneklerinizle zirve sizi bekler.

KOVA BURCU: Yükselen burcunuzun üzerinde Satürn olacak. Belki çok çalışmak, çabalamak mecburiyeti oluşturabilir. Ama fakat zamanın lordu sizde olacak süreci, 2,5 yılı yararlı bir biçimde değerlendirmeniz geleceğe yatırım olacaktır. Konu sizsiniz.

BALIK BURCU: Satürn Kova süreci, yükselen Balıklar iç benlik, kontrolsüz çalışan alanda hareket edecek. Rüyalar, beklenmeyen kontrol dışı hareket eden bir enerji şeklinde çalışıyor haritalarınızda. Duygu dünyası, ruhsallık ve hastane ayrıca hapishaneleri ifade eder nitelikte bulunan alanda aktif görülüyor

Genel burç yorumlarını Güneş burcunuzu ve yükselen burcunuzu ayrı ayrı okuyarak değerlendirebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir