Her döngü içerisinde kadınların gebe kalabileceği veya daha doğru bir ifadeyle gebelik şansının diğer günlere nazaran daha fazla olduğu bir kaç gün vardır. Hamile kalmak isteyen kadınların bu günlerde partnerinizle birlikte olmak oldukça önemli olarak kabul edilmektedir. Peki gebelik şansının daha yüksek olduğu düşünülen bu günleri nasıl anlayabilirsiniz. Bununla ilgili bir makalemiz yakında yayında olacaktır. Doğal yöntemler ile yumurtlama günlerini anlama makalemiz yakında yayında olacaktır. Fakat diğer bir yöntem ise Ovulasyon Testi‘dir. Hamilelik testi ile benzer bir uygulamayla gerçekleştirilmektedir.

Ovulasyon Testi

Bir çok marka bulunuyor olsada çalışma prensipleri aşağı yukarı aynıdır. İki temel doğurganlık hormonu izlenir ve size fikir verir. Böylece
hamile kalmak için daha fazla şanslı olabilirsiniz.

Yüksek Doğurganlığı görene kadar sadece günde bir kez test edin. Güvenilir Yüksek Doğurganlık sonuçları için idrarı en uzun uykunuzdan sonra kullanmalısınız. Yüksek Doğurganlık gördüğünüzde, daha sık test edebilirsiniz, ancak testten önce fazla sıvı alımından kaçının. Her döngü aynı değildir. Gördüğünüz bereketli günlerin sayısı size özeldir.

Gebelik arzulayan kadınların belirli bir süre hamileliği oluşmaması durumunda eşiniz ile birlikte bir doktora başvurmalısınız. Bu gibi durumlarda tüm sorunlar kadınlarda aranıyor olsa da erkeklerden kaynaklanan problemlerden dolayı da gebeliğin oluşmadığı bilinen bir gerçektir.

Gebelik Testi Aşaması

Umarız ki bu bereketli ve şansınızın bir hayli yüksek olduğu bu günlerde hamilelik bekleyen bir çok kadın gibi hedefinize ulaşacaksınız. Fakat bu süreçten sonra başka bir süreç sizleri bekliyor. Gebelik testleri doğruluğu, evde yapılan hamilelik testi bilinen en kısa ve doğru sonuçları % 90 bilen testlerdir. Her kadın evde kendi başına kolaylıkla yapabilir. Fakat bazı durumlarda yanlış veya hatalı sonuçlar verebilir.

Bu gibi durumlarında ortaya çıkmasında kullanıcı hatalarının bir hayli fazla olduğunu belirtmeliyiz. Doğru ve zamanında yapılan gebelik testleri doğru sonuçlar verecektir. Fakat bu sonuçlara kesinlikle itibar edilmemeli bir kaç gün sonra kan testi ile gebelik kesinleştirilmelidir.

Tüm testlerde olduğu gibi bu testin de kullanım mantığı farklı değildir. Kutu içerisinde çıkarınız. Testin ilgili bölümüne bir veya iki damla idrarınızı damlatınız. Bir kaç dakika içerisinde renk değişimini takip ediniz. Tek çizgi gebeliğin olumsuz, çift çizgi ise gebeliğin olduğuna işaret edebilir. Silik bir test ile karşı karşıya iseniz daha sonra tekrar deneyiniz.

Kaynak: www.neiseyariyor.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir