Sevdiğiniz insan ile olan ilişkiniz zamanla rutinleşmeye başlar.  Bu sıradanlık çiftlerin birbirinden soğumalarına hatta uzaklaşmalarına bile neden olabilir. Bu nedenle ilişkiyi canlandırma, ilişki uzmanları tarafından önerilir.

Basit birkaç farklılıklar ilişkinizi sıradanlıktan kurtarmaya yetecektir. İlişkinizi nasıl canlı tutarsınız? Bu sorunun cevabı oldukça basittir. Yapmanız gereken ilişkiyi heyecanlandırma amaçlı aktiviteler yapmaktır.

İlişki uzmanlarının önerdiği 10 öneri sizin için başlangıç olabilir. İlişkiye heyecan katma yolları şunlardır:

 1. Sevdiğinize kahve yapın. Bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı olduğunu unutmadan sevdiğinizin hoşlandığı şekilde yapılan bir kahve ilişkiyi heyecanlandırma yolları olarak sayılabilir. Yağmurun çiselediği zamanda içilecek bir fincan kahve hoş zaman geçirmenizi sağlayacaktır.
 2. Yatağa beraber girin. Bu konuda bayanların hassas olduğu kesinlikle unutulmamalıdır. Geceleri televizyon izlemeyi ya da kendinize vakit ayırmayı seviyor olsanız bile mutlaka sevdiğiniz ile beraber aynı anda yatağa girin. Bu sizin sevdiğinize değer verdiğinizi gösterecektir. Böylece ilişkinizi canlı tutmanın yolları konusunda çok basit bir hamle yapmış olursunuz.
 3. Akıllı telefonları kapatarak birbirinize zaman ayırın. Sürekli olarak sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanan çiftlerin birbirleri ile ilgilenmedikleri hatta konuşmadıkları uzmanlar tarafından belirtilmektedir. Bu sebepten dolayı akşam yemeklerinin partnerinizle özel vakit geçirilebileceğiniz bir zaman dilimi olduğunu düşünerek kendinizi size özel olarak hazırlanmış olan muhteşem yemeklere ve de sevdiğiniz bırakın. İlişkinizi canlandıracak öneriler arasında günümüzde ilk sırada sayılabilir.
 4. Beraber iken yaşadığınız komik olaylardan bahsedin. Bu olayları anlatırken aynı zamanda ne kadar mutlu olduğunuzu da anlatın. İlk görüşmenizde ayaklarınızın yerden kesildiğini, ecel terleri döktüğünüzü, yaşadıysanız ufak aksilikleri de anlatmayı unutmayın. Böylece tekrar tekrar beraber güleceksiniz.  Komik anılarınızın paylaşılması ilişkinizi canlandırma yolları olarak uzmanlar tarafından ifade edilir.
 5. ilişkinizi canlı tutmanın yolları

 6. Sevdiğinize sarılın. Elini tutma, sarılma gibi ufak dokunuşlar partnerinizin rahatlamasını ve aynı zamanda sizin yanınızda kendisini huzurlu hissetmesini sağlayacaktır. İlişkinizi canlandırma yolları açısından sarılmanın önemi büyüktür.
 7. İlişkiye heyecan katma yolları bakımından bir diğer öneri ise ona farklı sorular sormaktır. Günümüzde teknolojinin hızlı ilerlemesinden dolayı kişilerin hoşlandıkları aktiviteler değişiklik göstermektedir. Bundan dolayı sevgilinize onun ilgi alanlarını merak ettiğinizi belirten sorular sorun. Sorulara verilen cevapların ise sizin için önemli olduğunu davranışlarınız ile belli etmeyi unutmayın.
 8. Sevdiğinizin sizin için yaptıklarının önemli olduğunu ona hissettirin. Bu hissi de ona teşekkür ederek gösterebilirsiniz. Ayrıca sevdiğiniz kişiye hayatınızda olduğu için de teşekkür etmeyi unutmayın.
 9. Dans etmeyi seven bir çift iseniz akşam yemekten önce dans etmeyi deneyin. Romantik bir müzik eşliğinde yapılacak olan bir danstan sonra yenen yemeğin tadının da bir başka olacağı unutmayın. Dans müziği seçiminde ikiniz için de önemli olan, geçmişinize ait bir şarkının olmasına ayrıca dikkat edin.
 10. Tatilinizi farklılıklar yaşayabileceğiniz, bir anda başınıza neler gelebileceğini tahmin bile edemeyeceğiniz kamp alanı gibi bir ortamda yapın.
 11. Ona beklemediği bir anda sürpriz yapın. Onun için hazırlanmış bir pasta ya da el emeğiniz ile hazırlanmış bir hediye, sevdiğinizin kendini değerli hissetmesini sağlayacaktır.

2 Replies to “İlişkinizi Canlandıracak 10 Öneri – İlişkinizi Canlı Tutmanın Yolları

 • Hayati
  Hayati
  Reply

  İlişkiyi sıradanlıktan kurtarmak adına faydalı bilgi sunmuşsunuz. Teşekkürler.

  • Kadınja
   Kadınja
   Reply

   Rica ederiz, ilginiz için teşekkür ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir