Balık burcu, hava burcunun fikir tartışmalarına, ateş burcunun arzularına ve toprak burcunun doğa sevgisine sahip olan bir burçtur. 19 Şubat ile 20 Mart arasında doğanlar bu burçtandır.

Gezegeni: Neptün

Grubu: Su

Uğurlu sayısı: 2-6

Uğurlu günü: Cuma

Taşı: Akuamarin

Balık burcu özellikleri şunlardır:

  • Alçak gönüllü
  • Sempatik
  • Hassas
  • Anlayışlı
  • Merhametli
  • Sanata ilgili
  • Yardımsever
  • Alıngan
  • Kolay dağılır.

Balık burcu insanlarının özellikleri arasında sezgilerinin yüksek olması, derin duygularının ve hayallerinin bulunmasıdır. Toplumda duygusal insanların olduğu burç olarak bilinmektedir. Balık burcu olanlar, iyi niyetli, yumuşak ve merhametli bir kişilik özelliğine sahiptirler. Aynı zamanda iri gözlerin ve etkileyici bakışların da sahibidirler.  Sessizlikleri sayesinde herkesle iyi geçinmektedirler. Girdikleri sosyal çevreye uyum sağlamaktadırlar. Balık burcu insanı kuşkucu olduğundan dolayı korkuları oldukça fazladır. Gerçeklerin dışında olmayan şeylerde bile korkabilmektedirler. Hem kendilerini hem de çevresinde bulunanları kolaylıkla kandırabilmektedirler. Endişeli yapıya sahip olan balık burcu insanları hemen karamsarlaşabilmektedirler. İnsanların yalan yanlış davranışlarını çok kolay anladıkları halde karşısında duran insanlarda güzel yönler aramaktadırlar. Hafızaları kuvvetlidir. Her şeyi kolaylıkla ezberleyebilmektedirler. Çekingen yapıdadırlar. Dünü, bugünü ve yarını görebilme yetisine sahip bir burçtur. Yaşamın tüm güzelliklerinden tat almaktan hoşlanmaktadırlar.  Sanatçı kişiliğe sahip olduklarından sanatla uğraşan balık burcu insanları, diğer balık burcunda olanlara göre daha mutludurlar.

Balık Kadını

Balık burcu kadını, hırslı, tuttuğunu koparan yapıdadır.  Duygusal olup evine bağlı bir özelliğe sahiptir. Balık kadını rahatına oldukça düşkündür. Kıskançlığı yüzünden her zaman en önde, en gözde olmak istemektedirler.  Neşeli olmaları sayesinde arkadaşları tarafından sevilmektedirler. Balık kadını özellikleri arasında bakımlı olmak da bulunmaktadır. Duygusal yapılarından dolayı aşka önem vermektedirler.  Zarifliğin timsalidirler. Evlilik, ilişkilerinde öncelik sıralamasında ilk sırada olmaktadır. Sevdikleri erkeği sahiplenme özelliği bulunmaktadır. Eşlerine bağlı olmalarının yanı sıra çocuklarına da aşırı düşkündürler. Tutumludurlar. Utangaçlıkları ile aşırı hassaslıkları da bilinmektedir.

Balık Erkeği

Balık burcu erkeği, sevdiğinin istediği türde insan olabilmektedirler. Sevdikleri için yapamayacakları hiçbir şey yoktur.  Fırsatları iyi değerlendirmeleri onların yükselmesini sağlamaktadır. Balık erkeği, duygusal yapıları nedeniyle sevdiklerini üzmemektedirler. Önyargıları bulunmamaktadır. Balık erkeği özellileri arasında dost canlısı olmaları ve iyi bir sır saklayıcı olmaları da bulunmaktadır.  Karşısındaki kişilerin düşündüklerini anlayabilmektedirler.  Sanata ilgileri yüksektir.  Aşkta kovalayan taraf balık burcu erkeği olmaktadır. Birliktelikleri uzun sürmekle beraber aldatabilmektedirler. İnsanlara kolayca güvenebilmektedirler. Bu nedenle üzülebilmektedirler.

Albert Einstein, Alexander Graham Bell, Antonio Vivaldi, Bobby Fisher, Christopher Atkins, Chopin, Cindy Crawford balık burcu ünlüleridir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir