21 Haziran’da yengeç burcunun 0 derecesinde İstanbul saatiyle 09.41 de bir güneş tutulması gerçekleşecek. Aslında bir nevi 2020 yılının ikinci yarısına giriş yapacağız. İlk yarıdan yorgun çıktığımızı ve ikinci yarının da yine bazı sorunlarla geleceğini söylemek istiyorum. Bu kez önümüzdeki günlerde ekonomi, siyasi ve sınırlarımızla alakalı konuların gündemimize oturacak. Halkalı güneş tutulması bizim ülkemizden Hakkari’de gözlemlenecek. Ama esas izlenecek yerler; Afrika, Arabistan, Hindistan, Çin ve Tayvan olacak. Bu yerlerde askeri hareketlilikler doğal afetler yangınlar aşırı yağışlar veya Temmuz sıcağında dolu yağması gibi hava durumunda ani değişimler görülebilir. Daha önce 2001 yılında buna benzer bir tutulma yaşanmış bu yüzden de 19 yıllık bir döngünün kapandığından söz etmek mümkündür. Genel etkiyi anlamak adına 2001 yılının temmuz ayını hatırlamakta fayda var.

Astrolojide tutulmalar etkisini hızlı bir şekilde gösterir. Önümüzdeki 1,5 ay hızlı gelişmelere gebe görünmekte. Halkalı bir tutulma olduğundan etkisini de parça parça göreceğiz.

Ülke haritasına baktığımızda 12. evde gerçekleşen bu tutulmayla hastaneler hapishaneler bakım evleri gibi yerlerde sansasyonel gelişmeler yaşanacağı gibi gizli düşmanlardan gelebilecek zararlarında göz önüne çıkması söz konusu olabilir.

Bu tutulmanın öncü bir burçta gerçekleşmesi de diğer öncü burçların yani koç, oğlak, terazi burçlarının 0 derecelerinde gezegeni olanlar adına yine etki alabileceğini gösterir.

Retrolar eşliğinde gerçekleşecek bu tutulma karmadan gelen tamamlanmalara da işaret etmekte. Ne ektiysek onu biçeceğiz.

Burçlara Göre Tutulmanın Etkileri

KOÇ YÜKSELENLER: Bu tutulma ev aile yuva ya da aile ilişkileriyle alakalı yeni adımlar atabileceğiniz konusunda sinyaller veriyor. Belki yarım kalan bazı konuları gündeme taşıyacak ve bu konularda dönüşümler yaşayabilirsiniz. Taşınma ev arsa alımı tadilat işleri varsa bu konularda da kararlar alabilirsiniz. Aile ile daha fazla vakit geçirmek de iç dünyanızın huzur bulması adına yapıcı olacaktır.

BOĞA YÜKSELENLER: Kardeşler, yakın akrabalar ve eğitim konuları gündeminize girebilir. Bazı haberler duyabilir ve bu haberlerle harekete geçebilirsiniz. Uzun zamandır görüşmüyorsanız bu dönem tekrar görüşme imkanı elde edebilirsiniz. Kısa yolculuk planları yapabilir ve bu konuda  iletişim trafiği yaşayabilirsiniz. Daha önceden karşınıza çıkan fakat sizin kaçırdığınız fırsatlar tekrar önünüze çıkabilir.

İKİZLER YÜKSELENLER: Sizi zorlayan maddi konularda çözümler bulmaya başlayacağınız bir döneme giriyorsunuz. Bu dönem uzun zamandır almayı ya da satmayı planladığınız bir mal veya mülk varsa yeni gelişmeler kapınızda. Gelirlerinizde artış olabileceği gibi ekstra karşınıza çıkabilecek bir giderle de karşılaşabilirsiniz. İşinizle alakalı yeni gelişmeler de önümüzdeki 2 ay gündeminizi meşgul edebilir.

YENGEÇ YÜKSELENLER: Bu tutulma yengeç burcunun sıfır derecesinde olması en çok siz yengeç yükselenleri etkileyecek. Hayatınızda 19 yıllık bir döngüyü kapatabilir yeni bir sayfa açabilirsiniz. Bu dönem fiziksel ve ruhsal değişim yaşamanıza neden olacak önemli olaylar yaşayabilirsiniz. Yaşam tarzınızda büyük değişikliler sizi bekliyor. Taşınma evlilik ayrılık gibi radikal değişim size çok iyi gelecek.

ASLAN YÜKSELENLER: Cesaretle ilerlemek isteyeceğiniz yeni projeleriniz var ve bu tutulma size bu konuda yeni adımlar atma fırsatı tanıyacak. Beklenmedik kişilerden beklenmedik duyumlar alabilir ve istediğini işi ya da gönlünüzden geçen dileklerinizi gerçeğe dönüştürme fırsatı yakalayabilirsiniz. Sağlığınıza da dikkat etmenizde fayda var.

BAŞAK YÜKSELENLER: Bu dönem hayatınıza yeni insanlar katılabilir. Tabi bazı insanları da elemek zorunda kalabilirsiniz. Ya da uzun zamandır aranızın bozuk olduğu arkadaşlarınızla tekrar bir araya gelme fırsatı yakalayabilirsiniz. Önümüzdeki 2 ay içinde planlamadığınız konuda yeni adımlar atmak fayda yerine zarara uğratabilir.

TERAZİ YÜKSELENLER: Bu tutulma sizin kariyer alanınıza etki ediyor ve sizde yengeç burcu gibi öncü bir burç olduğunuzdan etkisi yüksek olacaktır. Kariyerinizde değişiklik beklediğiniz terfinin gelmesi ya da kariyerinize bir süre ara vermek gibi önemli haberler alabilirsiniz. İlişkilerinizi de sorgulayacağınız bir dönemdesiniz…

AKREP YÜKSELENLER: Seyahatler, akrabalar eğitim hak hukuk adalet gibi konularda kararsız kalabileceğiniz durumlar olabilir. Bazı hak edişlerinizi alırken zorlanabilir ve gerginlik yaşayabilirsiniz. Yeni iş imkanları olabileceği gibi yeni bir eğitim ya da mahkeme gündeminize girebilir. Hayatınızda biri yoksa yeni bir aşk kapınızı çalmak üzere…

YAY YÜKSELENLER: Beklediğiniz ama uzun zamandır gelmeyen miras nafaka ya da ek gelir gibi kaynaklarla ilgili yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz. Haksızlığa uğradığınızı düşünüyorsanız bunların da gün yüzüne çıkmasıyla rahat bir nefes alacaksınız. Bu zamanlarda ani operasyon gerektirebilecek sağlık problemleriyle karşılaşabilir ve rahatlıkla üstesinden gelebilirsiniz.

OĞLAK YÜKSELENLER: Bu tutulma yine bir öncü burç olan oğlak yükselenleri derinden etkileyecek. Berberliklerin daha bir üst seviyeye taşınması ve evlilik kararı ile noktalanması söz konusu. Yakın çevrenizden gelecek düşmanca davranışlar sinirlerinizin gerilmesine neden olsa da doğru adımlar atarak bu krizi aşmanız mümkün görünüyor.

KOVA YÜKSELENLER: Kova yükselenlerin bu tutulma 6. Evlerinde gerçekleşiyor. Günlük hayatta planlarınız dahilinde hareket etmelisiniz. Ani plan değişikliği gerilmenize neden olabilir. Otorite figürleriyle aranızda ufak tefek sıkıntılar olsa da genel anlamda önümüzdeki günler yeni adımlar atabileceğiniz fırsatları ayağınıza getirecek…

BALIK YÜKSELENLER: İşte en güzel etkilerden birini de siz balık yükselenler alacak. Aşk evinizde gerçekleşecek bu tutulma kalbiniz boşsa hızla dolduracak kişiyi karşınıza çıkaracak. Yalnız Venüs retrosunun da etkisini hesaba katarak değerlendirme yapmalısınız. Ayaklarınızın  yere sağlam basması bu dönem çok önemli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir