Yaz aylarında yanlış çarşaf takımları ve yastık kılıfları seçerseniz uyuması bir dert uyanması ayrı bir dert olur. Yattığınızda çok sıcak olur uyuyamazsınız. Kalkınca da bütün gece terleyen vücudun etkisiyle keyfiniz çoktan kaçar gider. Eğer keyfiniz kaçmasın, yazları serin geçsin diyorsanız kumaş, model, renk seçimlerinizle hem tarzınızı konuşturun hem de rahatınızı bulun.

Çarşaf seçiminde ölçü ve kumaş özelliklerine karar vermek önceliğiniz olmalıdır. Yatak genişliği, tercih etmeniz gereken çarşaf takımları hakkında fikir verebilir. Yatağınızın eni ve boyunu ölçerek tek kişilik, çift kişilik ve king size olarak ayrılan ürünlerden birini satın alabilirsiniz. Çift kişilik çarşaf takımı modelleri standart 240×260 cm ebatlarındadır. Tek kişilik çarşaflar 120×200 cm, king size çarşaf takımı modelleri ise 260×280 cm’de üretilir. Firmadan firmaya ufak oynamalar olabilmekle beraber genel ölçüler bu şekildedir, çünkü yatak boyları sabittir.

Ölçülere karar verdikten sonra desen, renk ve kumaş seçimine göz atabilirsiniz. Penye, pamuk, ranforce gibi farklı kumaş türleri bulunur ve içlerinde yüzdelik dilimlerde polyester içerik bulunabilir. %100 pamuktan üretilen ranforce çarşaf takımları son zamanlarda oldukça rağbet görüyor. Hava geçiren iplik dikimi teninize, pamuk yapısı ise doğaya dosttur. Özelliği ise ince ve sık dokumalı bir yapı sunmasıdır. Yumuşak tuşesi ve sağlıklı örgü stiliyle birçok kullanıcıdan tam not almaktadır. Cm2’ye 57 tel sıklığı dayanıklılık ve konfor sağlamaktadır.

yastık

Yastıksız Uyku Olmaz: Bu Durumda Yastık Kılıfları da Olacak

Uykunun en kritik noktası yastık ve yastık kılıfları olmaktadır. Omuz genişliği, uyku pozisyonu gibi birçok faktör yastık seçiminde etkilidir. Yastığın üstünü kaplayan yastık kılıfı ölçüsü ve kumaş özelliği ile ayrılır. Genellikle 2’li setler halinde satılan yastık kılıfları; ranforce, penye ve saten kumaşlarla üretilir. Saten kılıflar daha çok şıklık için tercih edilir. Uyku konforu içinse ranforce ve penye modeller öne çıkar. Renk konusunda ise pembe, krem, bej, açık mavi gibi birçok ton bulunur.

Seçiminiz ne olursa olsun kalite ve uygun fiyat arıyorsanız Madame Coco ev tekstili ürünlerine göz atmanızı öneriririz. Madame Coco yastık kılıfları ve çarşaf modelleri için web sitesini ziyaret edebilir; çarşaf ve yastığım takım olsun derseniz de önceliği çarşaf takımlarına verebilirsiniz.

yastık kılıfı

Rahat Uykunun Gizli Üyeleri: Yastık Alezi

Yastık alezi yastıkla kılıf arasındaki gizli parçadır. Çoğu kişi halen ne olduğu konusunda meraklıdır. Alezler su geçirmez yüzeyleri sayesinde ter veya herhangi bir sıvının yatağa veya yastığa ulaşmasının önüne geçer. Çarşaflarla hemen hemen aynı ebatlara sahip olan yatak alezi; 160×200, 180×200, 100×200 cm ölçülerle sunulur. Bir tık daha küçük olmasının nedeni kenarlardan çıkmaması ve görünümü bozmaması içindir.

Yastık alezi ise 50x70cm ebatlarında üretilir. Fermuarlı ve rahat çıkarıp takılabilir tasarımıyla yastığa tam oturur ve herhangi bir kayma yapmaz. Renk olarak beyaz tonları hakimdir. Bu sayede yastık kılıfının rengi ne olursa olsun uyum sağlar. Yıkanabilir ve çabuk kuruyan yapısı, gerekli olduğunda makineye atıp bir iki gün içinde tekrardan kullanmaya olanak verir. Özellikle çocuk odalarında veya çok terleyen kişilerin yastıklarında kullanılması büyük rahatlık verir. Bu parçaları da Madame Coco ev tekstil ürünleri arasında bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir