Hayata bakışımın değişimi ile başlar her şey. Sadece bir tane hayatım olduğunu ve bunun çok değerli olduğunu anlamam ile değişir her şey. Farkına varmaktı aslında. Önce kim olduğumu keşfettim ve kendimi olduğum gibi kabul edip onaylamayı öğrendim. Güçlü yanlarım dışında zayıf yönlerimi de kabul ettim.

İstek ve hedeflerime ulaşmam gereken tüm gücün aslında bende olduğunu keşfettim. Kendime saygı duydukça, kendime güvendikçe başkalarının da bana olan güven ve saygısının arttığını gördüm. Kendimi daha cesur, meraklı ve güçlü hissettim. Bu beni hayata tekrar aktif olarak dahil edip, yaratıcı gücümü ortaya çıkardı. Tekrar üretken oldum aslında… Bugüne kadar yaptıklarımı yapmaya devam edersem bundan sonra da bugüne kadar yaşadıklarımı yaşayacağımı fark ettim. Hayata dair, kendime dair yapacaklarımın ve yapmak istediklerimin, amaçlarımın sınırları zorlasa da daha çok olduğunu gördüm. Olduğum gibi görünmeli “ben buyum” diyebilmenin harika bir duygu olduğunu hissettim. Hayat yolumu yeninde şekillendirdim. Kendimi değiştirdim.. Yaşadığım, tanıdığım her şeye ve herkese teşekkür etmeyi öğrendim. Bunlar bazen olumsuz olsa bile.

burçin gürkaynak

Hayata hiçbir şey için geç kalınmadı. İnsan sevdiği ve olmak istediği şeyin hayalini kurar. Bu da başarmanın ilk adımıdır. Ben bu hayali kurdum.. Benim için geç kalınmışlık olmadı. Daha çok hayallerim var ve inanıyorum. Bunları başarmak için basamakları çıkmak beni yormuyor. Aksine güçlendiriyor.

Ayakta kalabilmek.

Hedefe odaklanmak.

Hiç vazgeçmemek için…

Yola devam…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir