Sakin Ol Her Şey Yolunda

0
181
sakin ol

Sakin ol, her şey yolunda.
Sadece bakmadığın, görmediğin, ertelediğin şeyler var.
Zamanı gelmiştir belki usulca köşene çekilip, olanca sakinliğinle kendini dinlemenin.
Gerçekleşmeyen hayallerin, zihnin ilerilere taşırken seni, adımını durduran bedeninden, duyguların çıkıp gitmesinin.
Biri aşağıdan biri yukarıdan çekiştirirken bizi, o gerginliğin yarattığı panikte telaşlı söylemlerin, yargıların gri bir duman gibi çözülüp gitmesinin…

Sakin ol. Naif bir kararlılıkla otur kendi kendinin karşısına ve yaz. Neler oluyor içinde?
Neler geriyor seni, neler tekrar ediyor?
Nelere dur diyemiyorsun, neler kayıp gidiyor elinden?
Nelere kaskatı tutunmuşsun, neleri bırakmak zor geliyor?
İçin çarpmasın gümbür gümbür, söyle karşında oturan kendine, sakin ol…
Son evrakları imzalayıp işten çıkacak ve yeni haftaya temiz bir masaya oturacaksın inancıyla, otur kendi kendinin karşısına ve yaz.

Şimdi elinde neler var seni özgürlüğünden alıkoyan?
Ben dediğin şeyin içinde katılaşıp kalmış gibi düşündüğün, hani aklına geldiğinde bedeninde bir yerlerin çekilip, sıkıştığını hissettiğin, zihninin yoğunlaşıp ağırlaştığını fark ettiğin düşünceler neler?
Tek tek sırala. Sırala ki, elle tutulur, görünür olsun içinde bulut gibi dolanan tüm bulanık his. Keskin ve kesin olsun!
Sakin ol, çok bir şey kalmadı. Yaşam bizi bekler, yaşam yaşanmayı ve kutlanmayı bekler.
Kabuk dediğinden sıyrıldığında, öğrendiklerin üzerinden hareket etmeyi bıraktığında kafesinin kapısını açık bulacaksın.

Tüm gökyüzü senin!
Tüm doğa senin!
Yaşam senin!
Sakin ol. Az kaldı, çok az.
Bir hırsla değil, panik ile değil, bıkmışlık ile değil, küçümseme ve utançla değil, o naif ve kırılgan halin ile otur kendi kendinin karşısına.
Okula başlayan çocuğuna sakince, şefkatle, sabır ile ders çalıştırır gibi. Hem gururlan, hem izle. Sabrın sonsuz, inancın tam olsun!
Sakin ol.
Ol ki, sen ol. Sen olmak isteyene şefkatle aç kapılarını yaşamın. Kendi kendinin bekçisi olduğun kafeste, sonuna kadar açılmış olan kapının dibinde durduğunu gör.

İlginizi Çekebilir:  Çok Mu Zor?

Sen çıkıp kanatlanırken yuva dediğin kafesten, kendi kendinin önünde duran haline son bir kez bak.
Sana el veren ustana, kendine..!
Sonsuzda uçabilmen için her şeyi sana öğretmiş olan öğretmenine, kendine!
Saygın tam, hakkın helal olsun…
Sakin ol, kanatların tam açılsın, ışıl ışıl parlasın, hiçbir şeyin eksik olmasın diye, son bir kez otur ve bak kendi gözlerinin içine; dürüstçe sor kendine: Uçmak için neye ihtiyacın var?
Sevgilerimle…

Önceki İçerikKilo Takıntısından Yeme Bozukluğuna
Sonraki İçerikCinsel Yönelim Nedir?
27 Mart 1987 Sakarya doğumluyum. İlköğretim yıllarımı Mehmet Akif Ersoy İlköğretim okulunda tamamladım. Lise eğitimine Ali Dilmen Lise'sinde devam ettim ve Yabancı Dil bölümünden mezun oldum. Akabinde Tıbbı Terminoloji ve Dökümantasyon okudum. Veterinerlik bölümünden terkim. Sosyolojiden devam etmekteyim. Güven/Vizyon Medya Grup – Basın Yayın Genel Müdürlüğünde köşe yazarlığı yapmaktayım. İşte Son Haber, Manisa Medyası, Güven Haber Ajansı, Woman Press, Kimlik Gazetesi, Vizyon Ege olmak üzere altı ayrı gazetede köşe yazarlığı yapmaktayım. Kanal 34 bünyesinde bulunan bir TV programım var. Geskon'da (Gençlik ve Spor Federasyonu) İzmir Kolunda Onur Kurul Üyesiyim. Kişisel Gelişim Uzmanıyım. Nlp uzmanlığım, Kuantum düşünce tekniği eğitmeni ve yaşam koçuyum. Koçluk olarak "Öğrenci Koçluğum, Doğum Koçluğum mevcuttur. Motivasyon Konuşmacılığı da yapmaktayım. Halk eğitim öğretmenliğim, Özel Rehabilitasyon ve Disleksi eğitmenliğim devamında, Psikoloji ve Pedagoji üzerine eğitimlerim mevcut. Kişisel Gelişim üzerine otuz beş ayrı eğitmenliğim vardır

CEVAP VER

Yorumunuzu yazınız
Adınızı yazınız