Tüm saç kurutma makinesi veya saç maşası modellerinin aynı performansı sunmayacağını biliyorsunuzdur. Yeni bir saç bakım aleti için alışveriş yaparken saçınızın dokusunu bilmeli ve uzunluğunu dikkate almalısınız. Aynı zamanda saç tellerinin gözenekliliği ve kıvrılma esnekliği de dahil olmak üzere değerlendirmeniz gereken birkaç faktör daha vardır. Birçok kadın, genel bir saç bakım cihazı satın alır. Bu büyük bir hatadır çünkü her saçın her tenin ihtiyacı ayrıdır. Rastgele alınan fön makinesi ya da saç maşası ürünlerinde, istenilen performansı elde edemeyeceğiniz gibi saçınıza zarar veren sonuçlarla da karşılaşabilirsiniz.

Saç Tipiniz için En İyi Saç Kurutma Makinesi

Saç tipiniz için doğru saç kurutma makinesine sahip olmak; sadece saç şekillendirme işlemi bakımından değil, aynı zamanda stilinizi yansıtmanız adına da önemlidir. Kurutma veya şekillendirme işlemlerinde düzgün bir sonuç almak, saç sağlığını ve parlaklığını korumak, istediğiniz modeli kolayca yapmak için en doğru saç kurutma makinesini tercih etmelisiniz. Peki seçim yaparken neleri göz önünde bulunduracaksınız?

saç kurutma makinesi tavsiyesi

Saç Kurutma Makineleri ve Özellikleri

Kafa karışıklığı yaratmadan akılda tutulması gereken birkaç özellikten bahsedeceğiz. İlk olarak saç kurutma makinesi çeşitlerini gözden geçirin. Temelde iyonik, seramik ve geleneksel olmak üzere 3 tip saç kurutma cihazından söz edilebilir.

İyonik özellikli cihazlar pozitif su moleküllerini hızlıca parçalayarak kurutma süresini kısaltan negatif iyonlar kullanır. Bu sayede saçlarda elektriklenme olmaz ve parlak bir görünüm sağlanır. Düşük sıcaklıkta saç yapısını koruyarak kurutma yapabilirsiniz. İsterseniz yüksek sıcaklık ayarında saçınızı daha hızlı kurutabilirsiniz de ama bu her halükarda saç yapısına zarar verdiğinden ısı yükseltmeyi tavsiye etmiyoruz. İyonik saç kurutma makinesi fiyatları seramiklere göre biraz daha yüksektir.

Seramik saç kurutmalarda ısıyı eşit dağıtan seramik iç kaplama bulunur. Genellikle tek düğme olan bu cihazla kurutma işlemi için oda sıcaklığı değerlerine en uygun ısıyı kullanır. Böylece hem hızlı hem de hasarsız bir işlem sunar. Seramikler gelenekselden biraz daha yüksek iyoniklerden daha düşük saç kurutma makinesi fiyatları ile satışa çıkar.

Geleneksel saç kurutmalarda hız ve ısı kademeleri manuel ayarlanabilir. Kaplama ya da iyonik elektronların bulunmadığı bu cihazla nötr saç tiplerinde kullanılabilir. Yanında elektriklenmeyi önleyen bir krem veya sprey ile istenilen performansı sunar. Şu an yeni bir cihaz almayı düşünüyorsanız kaliteli ve şık tasarıma sahip Arzum saç kurutma makinesi modellerini inceleyebilirsiniz.

saç maşası

Saç Maşası Önerileri

Geleneksel saç maşaları ütü prensibinde çalışan ve ısıyla birlikte dalga ve bukle yapmaya olanak veren saç bakım cihazlarıdır. Teknoloji gelişiminden pay alan bu cihazlar da çeşitli kaplamalarla karşımıza çıkıyor. Seramik, argan yağı içerikli veya iyonik özellikli saç maşaları, saç tipine uygun çözümler sunuyor.

Büyük veya küçük, yoğun ya da seyrek bukleler için farklı başlık tipleri bulunan maşaları, aynı zamanda saç maşası fiyatları, saç maşası önerileri ve ısı ayarı özelliğine göre de değerlendirmek gerekir.

Neden Saç Maşası Kullanılır?

Saç maşası, saçınızın her iki tarafından ısıtma işlevi uygular ve saçları kıvırırken pürüzsüz bir görünüm sağlar. Kıvrık, ince, kalın, yoğun, seyrek, dışa veya içe dönük bukleleri oldukça kısa sürede yapabilirsiniz. Saçınızdan bir tutam alın, bukle yönüne göre içe veya dışa dönük bir şekilde maşanın demir kısmına saçınızı sarın ve kelepçeyi kapatıp bir müddet bekleyin. İşte bu kadar kolay, açtığınızda harika buklelere sahip olacaksınız. Eğer kaliteli ve iyi performans sunan bir cihaz arıyorsanız Arzum saç maşası modellerine göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir