Ünlülerin Kaş Modelleri Size Uygun Olmayabilir

Sevgili kadinja.com okuyucuları, kaşlar son yılların güzellik uygulamalarına damga vurdu dersek yeridir. Kaşların yakaladığı bu popülaritenin arkasında sosyal medya ile hayatımızın merkezine yerleşen güzellik anlayışı olduğu aşikardır. Hal böyle olunca birçok kişi kaşlarını şekillendirmek için kontür makyaj stüdyolarına başvuruyor. Ancak hemen herkeste gördüğümüz trend kaş modelleri, her zaman umduğumuz harika sonuçları vermeyebilir. Çünkü kaşlar kişiye özeldir; yüz ve göz gibi parametrelere göre tasarlanmalıdır. Dolayısıyla beğendiğiniz bir kaş modelini gösterip benim kaşım da böyle olsun demek yanlıştır. Kaşlar, yüzün merkezinde yer alıp, gözleri çerçeveler bu nedenle kaşların kişiye özgü olarak tasarlanması ve uygun noktaya konumlandırılması çok önemlidir.

Kişiye Özel Kaş Tasarımı Neden Önemlidir?

Güzellik kavramının ayrılmaz bir parçası olan kaşlar, aynı zamanda gözlerin vurgusunu sağladığından çok önemlidir. Üstelik bakışları ve kişinin ifadesini karakterize eden kaşlar, kişiyi olduğundan çok daha canlı ve fresh gösterebileceği gibi yanlış şekillendirildiğinde daha yorgun ve yaşlı gösterebilir. Bu noktada doğru kaş formu seçimi, profesyonel olarak yapılacak ölçümlere göre belirlenmelidir.

Kaş kontür işlemi uzun süre kalan bir işlem olduğundan mutlaka bir ön çizim işlemi uygulanmalıdır ve yüz hatlarına uygun kaş tasarlanmalıdır. Ayrıca kaş kontürü uygulaması yaptıran kişilerin kaşlarını uzmanlara emanet etmesi ve yüz için en uygun kaş formunu belirlemeleri gerekir. Kaş kontür işlemi uzman kişilerce yapıldığında yüzde daha simetrik bir görünüm yaratacağından altın oranın oluşmasını da sağlar. Gözlerin yüzdeki konumu, iki göz arasındaki mesafe, kaş ve gözler arasındaki uzunluk, göz kapağının yapısı, kaşın kalınlığı gibi birçok faktör kaş tasarımında belirleyici bir rol üstlenir.

kaş tasarımı

Gözlerinizi Olduğundan Daha Çekici Gösterebilirsiniz

Kaşlar en çok da gözleri ve bakışları etkiliyor. Şöyle ki, kaş tasarımında tercih edilen yoğunluk seviyesi, kaşları olduğundan daha dolgun gösterirken aynı zamanda dökülmüş veya küsmüş kaşların yarattığı zayıf görüntüyü ortadan kaldırıyor. Bu durum gözlerin çerçevesini daha belirgin hale getirerek güçlü bir ifade sağlıyor.

Doğru konumlandırılmış kaşlar aynı zamanda bir illüzyon görevi görüyor. Kaşlar göz formuna uygun olarak tasarlandığında estetik açıdan kusurlu bulunan küçük sorunlar ortadan kalkıyor. Örnek vermek gerekirse yukarı doğru şekillendirilen kaşlar, düşük göz kapağı görüntüsünü optik bir illüzyon ile engelliyor. Hafif kavisli kaşlar, küçük gözlerin aydınlık bir görünüme kavuşmasını sağlayarak kişinin gözlerini olduğundan daha büyük gösteriyor.

Kaşlarla Yüzünüzün Görüntüsü Bile Değişir

Kaşlar, doğru tasarlandığında yüzün algılanış biçimini domine eder. Öyle ki, uzun bir yüz düz kaşlarla daha orantılı, yuvarlak bir yüz keskin hatlı kaşlarla daha ince görülebilir. Bu kriterleri yerine getirebilmek için uygulama yapacak kişinin uzman ve eğitimli olması çok önemlidir. Çünkü hatlara göre tasarlanan kaşlar, milimetrik hesaplarla belirlenir ve belirleme işleminde birçok önemli parametre vardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir