Her kadın, ifade etmekten çekinse de çekici olmaktan hoşlanmaktadır. Çekici kadın olunduğunda gurur dahi duyulabilmektedir. Fakat bu o kadar da kolay olmamaktadır. Çekici kadınlar, ufak tefek sırlar ile bunu başarabilmektedirler.  Bu herkes tarafından bilinen ufak tefek sırların çekiciliği arttırdığı ise genelde bilinmemektedir. Peki, o zaman kadınlar nasıl çekici olur? Bu sorunun cevabı her kadının kendisini iyi tanımasından geçmektedir.

Kadınları çekici yapan şeyler şunlardır:

 1. Kendini çekici bulan bu konuda özgüven sahibi olan kadınlar, her zaman daha çekici olmaktadırlar.
 2. Günümüzde nezaket davranışları gösteren insan bulmakta zorlanılsa da nezaket her kadını çekici kılmaktadır.
 3. Samimi ve içten bir gülümse tüm gözlerin dikkatini çekmektedir. Güzel anlar paylaşılırken romantik olup olmamasına bakılmaksızın kahkahalar ile anlatılması kadınları çekici yapan detaylar arasında yer almaktadır.
 4. Mizah anlayışı erkeklerin dikkatini çeken bir unsurdur. Bu nedenle abartıya kaçmadan yapılan espriler hoş görünmeyi sağlamaktadır.
 5. Farkında olmadan hafif bir şekilde dudakların ısırılması çekici kadın özellikleri arasında ifade edilmektedir.
 6. Tiz sesli olunması da popülerliği arttırmaktadır. Hatta yapılan araştırmalara göre tiz sesin gençliği çağrıştırdığını ortaya koymaktadır.
 7. Her kadın uzun ve sağlıklı saçlarının olması istemektedir. Bunun için ufak tefek sırlar da uygulamaktadır. Bunun altında yatan sebeplerden birisi ise çekici görünme isteğidir. Uzun ve sağlıklı saçlar, kadınların çekiciliğini arttırmaktadır.
 8. Kadınları çekici gösteren özellikler arasında doğallık da bulunmaktadır. Yapılan araştırmalarda erkeklerin doğal kadınları daha çekici buldukları ortaya çıkmıştır.
 9. Karşı cinse ilgi gösteren bir kadın, çekici olarak görülmektedir.
 10. İyi bir iletişim becerisine sahip olan kadınlar insanları etkilemektedir. Bu nedenle çekici kadınlar her zaman iyi iletişim becerilerini sahiptirler. İletişimde nezaket, jest ve mimiklere de önem vermektedirler.
 11. Köprücük kemiğinin abartılmadan gösterilmesi kadınların çekiciliğini arttıran unsurlar arasında sayılmaktadır.
 12. Kırmızı tonların gerek kıyafetlerde, gerekse ruj amaçlı kullanılması kadınları çekici yapan detaylar arasında bulunmaktadır. Ayrıca boyundan bağlı giysilerin tercih edilmesi de yapılan araştırmalarda karşı cinsin dikkatini çektiğini göstermiştir.
 13. Yürüyüş şekli kadınlar için önem arz etmektedir. Çekici kadın her zaman dik yürümektedir. Ayrıca yürüyüşlerinde asil bir hava da bulunmaktadır.
 14. Kadınlar, utandıkları zaman çekici olmaktadırlar. Hatta karşı cinsin en çok hoşuna giden durumlardan birisi olarak görülmektedir.
 15. Dağınık bir şekilde saçların toplanması hem hoş görünmeye hem de çekiciliği arttırmaktadır.
 16. Sürülen rujun abartılmaması gerekmektedir. Hatta rujun fazlası peçete ile silinmesi çekiciliği arttırmaktadır.
 17. Gülümsemeyi güzelleştiren bembeyaz dişler aynı zamanda çekici kadın özellikleri arasında bulunmaktadır. Bu nedenle sigaradan uzak durulması tavsiye edilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir