İnsanlar yaptığı işin sonunda güzel bir sonuç elde etmek isterler. Bu başarı hissiyle yaşayacağı haz olabilir, işindeki başarısıyla ilgili tebrikleri kabul etmek olabilir ya da çevresindekilerin onu alkışladığını görmek olabilir. Bunların hepsi mümkün. İşte tüm bu hayal ettiklerinizi nasıl yaşayacağınız hakkında önemli bir ipucu veriyorum size. Buraya dikkat edin; odaklanmak!

Evet, doğru duydunuz. Her ne iş yapıyor olursanız olun; işine hakim, işinde profesyonel bir uzman olarak işinize odaklanmanız size o hayalini kurduğunuz mutlu sonu getirecektir. Etrafınıza baktığınızda iş hayatında aynı işi yapan insanların farklı sonuçlar elde ettiğini görürsünüz. Bu sonuçla ilgili de aklınızda soru işaretleri oluşmaya başlar. Akla gelen ilk soru da: “Bu nasıl olur?” sorusudur.

işinizde mutlu sona ulaşmak

Kendinizi Özgür Bırakın

Bu sorunun cevabı bir sözcükte saklı: Odaklanarak olur. Kendinizi tamamen işinize vererek yaptığınızda, o zaman o işle ilgili bambaşka sonuçlar elde edebilirsiniz. Yapacağınız işin sonucunda size keyif verecek olan o sonucu gözünüzün önüne getirdiğinizde de, artık o işe odaklanmak için güçlü bir sebebiniz var demektir. Çünkü o sonuca ulaşmak tebrik edilmenizi, alkışlanmanızı, yaşayacağınız başarı hissini size getirecektir. Yapacağınız işle ilgili yaratıcılığınızı da kullanmanız, yaptığınız işteki farkınızı da ortaya koymanızı sağlayacaktır. Siz zaten yaptığınız işle ilgili bir profesyonelsiniz ve işinize de hakimsiniz, o zaman yaratıcılığınızı kullanmanız için önünüzde hiçbir engel yok demektir. Sadece odaklanmak gerekir. Unutmayın, hayal gücü ve yaratıcılığınız önündeki tek engel sizsiniz. Bu yüzden iyi bildiğiniz işinizi yaparken, kendinizi özgür bırakın. Ve gözünüzün önünde oluşturduğunuz o alkışlandığınız, takdirleri topladığınız, başarının yaşattığı haz duygusunu hissettiğiniz sonuca odaklanın. İşte o zaman işinizdeki mutlu sona ulaşmak için işiniz kesinlikle çok daha kolay olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir