İşinizde Mutlu Sona Ulaşmak İçin

0
311
işinizde mutlu sona ulaşmak için

İçindekiler

İnsanlar yaptığı işin sonunda güzel bir sonuç elde etmek isterler. Bu başarı hissiyle yaşayacağı haz olabilir, işindeki başarısıyla ilgili tebrikleri kabul etmek olabilir ya da çevresindekilerin onu alkışladığını görmek olabilir. Bunların hepsi mümkün. İşte tüm bu hayal ettiklerinizi nasıl yaşayacağınız hakkında önemli bir ipucu veriyorum size. Buraya dikkat edin; odaklanmak!

Evet, doğru duydunuz. Her ne iş yapıyor olursanız olun; işine hakim, işinde profesyonel bir uzman olarak işinize odaklanmanız size o hayalini kurduğunuz mutlu sonu getirecektir. Etrafınıza baktığınızda iş hayatında aynı işi yapan insanların farklı sonuçlar elde ettiğini görürsünüz. Bu sonuçla ilgili de aklınızda soru işaretleri oluşmaya başlar. Akla gelen ilk soru da: “Bu nasıl olur?” sorusudur.

işinizde mutlu sona ulaşmak

Kendinizi Özgür Bırakın

Bu sorunun cevabı bir sözcükte saklı: Odaklanarak olur. Kendinizi tamamen işinize vererek yaptığınızda, o zaman o işle ilgili bambaşka sonuçlar elde edebilirsiniz. Yapacağınız işin sonucunda size keyif verecek olan o sonucu gözünüzün önüne getirdiğinizde de, artık o işe odaklanmak için güçlü bir sebebiniz var demektir. Çünkü o sonuca ulaşmak tebrik edilmenizi, alkışlanmanızı, yaşayacağınız başarı hissini size getirecektir. Yapacağınız işle ilgili yaratıcılığınızı da kullanmanız, yaptığınız işteki farkınızı da ortaya koymanızı sağlayacaktır. Siz zaten yaptığınız işle ilgili bir profesyonelsiniz ve işinize de hakimsiniz, o zaman yaratıcılığınızı kullanmanız için önünüzde hiçbir engel yok demektir. Sadece odaklanmak gerekir. Unutmayın, hayal gücü ve yaratıcılığınız önündeki tek engel sizsiniz. Bu yüzden iyi bildiğiniz işinizi yaparken, kendinizi özgür bırakın. Ve gözünüzün önünde oluşturduğunuz o alkışlandığınız, takdirleri topladığınız, başarının yaşattığı haz duygusunu hissettiğiniz sonuca odaklanın. İşte o zaman işinizdeki mutlu sona ulaşmak için işiniz kesinlikle çok daha kolay olacak.

İlginizi Çekebilir:  Hedefler Ulaşmak İçindir Ulaşılmaz Olması İçin Değil
Önceki İçerikŞarkıcı Bora Gencer İle Röportaj
Sonraki İçerikUzman Çocuk Diş Hekimi Gamze Topçuoğlu İle Röportaj
Uzmanlıktan mentörlüğe, mentörlükten yöneticiliğe uzanan 15 yılı aşan iş tecrübesiyle Marka İletişimi mezunu olarak, artık saymayı bırakmış olduğu aldığı sayısız eğitimle 7 sene önce müşteri ilişkileri, etkili iletişim, stres yönetimi ve kariyer yönetimi ile ilgili bireysel danışmanlık yapmaya başlayan Aslı Saka; bu sürecin paralelinde NLP, koçluk, davranış bilimleri eğitimlerini de tamamlamıştır. Motivasyon & Kariyer Koçu olarak hayatında ve kariyerinde yeni bir sayfa açmak isteyen fakat nereden başlayacağını bilemeyen, kariyerinde belli bir noktaya gelen ve bir noktada tıkandığını düşünen ve ne yapacağımı bilmiyorum diyen, kendi işini kurmak, sevdiği işi yapmak isteyen kadınların ve kadın girişimcilerin özgüven eksikliği, kararsızlık ve cesaret edememe problemlerini çözmelerini ve emin adımlarla yollarında ilerlemelerini sağlıyor.

CEVAP VER

Yorumunuzu yazınız
Adınızı yazınız