İş Görüşmelerinin Yeni Hali

0
99
iş görüşmelerinin yeni hali

Her yeni güne farklı bir yenilikle uyanmaya başladığımız bugünlerde artık iş görüşmeleri de değişim yaşamaya başladı. Elbette daha önce de teknolojiyi takip eden öncüler vardı ve bu değişim zaten başlamıştı. Ancak son dönemde yaşanan pandemi süreciyle birlikte bu kariyer alanında da hızla yol almaya başladı. Nasıl mı? O zaman yazıyı okumaya devam edin.

Mülakatlar Dijital Dünya İle Tanıştı

Yazının başında da dediğim gibi, teknolojiyi takip eden öncüler vardı. Bugün ise çok daha fazla bireysel ya da kurumsal yapıdaki firma tarafından dijital alt yapı kullanılmaya başlandı. Dijital alt yapının iş dünyasında kullanılmaya başlandığı bir kol da mülakatlar olmaya başladı.

Peki, nasıl yapılmaya başlandı mülakatlar dijital ortamda? Bu sorunun cevabı oldukça açık ve net! Online mülakat olarak yapılamaya başlandı. Yani iş görüşmelerinin yeni hali artık online mülakatlar!

Bu durumun içinde bulunduğumuz süreçte oldukça fazla avantajları var elbette. Fakat yüz yüze mülakat esnasında etkileşimin ya da gözlemlerin nasıl yakalanabileceğine dair soru işaretleri de var. İK uzmanları bu sürece hızlıca adapte olmak için çoktan kolları sıvadı. Peki ya siz? Daha önce alışık olunmayan bir mülakat yöntemi olmasından dolayı pek çok kişi kendisini hazırlıksız hissedebiliyor online mülakat veya video mülakat için. Bu kişiler isterse “Yeni Nesil İş Görüşmesi Online Mülakat” eğitimime katılarak iş görüşmesi için hazırlık süreçlerini kolaylaştırabilirler kendileri için. Konuyla ilgili biraz daha ipucu vermek gerekirse:

  • Hangi ortamda olursa olsun bir iş görüşmesine katılacağınızı unutmayın.
  • Kişisel bakımınız kesinlikle önemli.
  • Çok istediğiniz o iş için mülakata davet edildiğinizde, mutlaka önceden başvuru yaptığınız firmayı araştırın.
  • Görüşme öncesinde mutlaka ön hazırlık ve pratik yapın.
İlginizi Çekebilir:  Beynimizin Tuzaklarına Nasıl Düşmeyiz?

Paylaşmış olduğum ipuçları genel anlamda tüm mülakat görüşmeleri için temel olarak dikkat edilmesi gerekenlerdir. Dilerseniz maddeleri kendinize göre çoğaltabilirsiniz, siz nasıl bir hazırlık süreci sonrasında kendinizi rahat hissedeceksiniz önemli olan bu.

Konuyla ilgili sormak istedikleriniz olursa veya birebir çalışmak isterseniz bana info@kesfetozu.com mail adresinden ulaşabilirsiniz ya da www.kesfetozu.com’u ziyaret ederek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Önceki İçerikÇocuklarda Tuvalet Eğitimi
Sonraki İçerikSayıların Enerjisi
Uzmanlıktan mentörlüğe, mentörlükten yöneticiliğe uzanan 15 yılı aşan iş tecrübesiyle Marka İletişimi mezunu olarak, artık saymayı bırakmış olduğu aldığı sayısız eğitimle 7 sene önce müşteri ilişkileri, etkili iletişim, stres yönetimi ve kariyer yönetimi ile ilgili bireysel danışmanlık yapmaya başlayan Aslı Saka; bu sürecin paralelinde NLP, koçluk, davranış bilimleri eğitimlerini de tamamlamıştır. Motivasyon & Kariyer Koçu olarak hayatında ve kariyerinde yeni bir sayfa açmak isteyen fakat nereden başlayacağını bilemeyen, kariyerinde belli bir noktaya gelen ve bir noktada tıkandığını düşünen ve ne yapacağımı bilmiyorum diyen, kendi işini kurmak, sevdiği işi yapmak isteyen kadınların ve kadın girişimcilerin özgüven eksikliği, kararsızlık ve cesaret edememe problemlerini çözmelerini ve emin adımlarla yollarında ilerlemelerini sağlıyor.

CEVAP VER

Yorumunuzu yazınız
Adınızı yazınız