Şehir hayatının koşturmacasında hayatımı nasıl daha iyi hale getirebilirim diyeler vardır mutlaka. Günlük yaşantınıza devam ederken dahil edebileceğiniz bazı şeylerle kendinizi çok daha iyi hissedebilirsiniz.  İşte hayatını kolaylaştırmak isteyenler için, kendinizi daha iyi ve mutlu hissetmeniz için 5 adım

1. İlk Önce Kendinizi Sevin

Hayatınızda bir takım değişiklikler yapmak istiyorsanız ve hayatımı nasıl kolaylaştırabilirim diye soruyorsanız, ilk önce kendinizi sevin. Çünkü bu sevgi; kendinizi olduğunuz gibi kabul edip, değişime açık olmanızı sağlayacak. Kendinize dürüst davrandığınızda, sizi memnun etmeyen şeyleri değiştirdiğinizde hayatınızın nasıl kolaylaşacağını fark edeceksiniz.

2. Huzuru hayatınıza Dahil Edin

Neredeyse her gün bu duyguyu yaşamak istediğinizi söylüyorsunuz değil mi? O zaman ona hayatınızda yer açın. Yanındayken huzurlu olduğunuz kişilerle bir araya gelin, onlara vakit ayırın ve onlara sarılın ya da kendinizi gerçekten huzurlu hissettiğiniz o yer neresiyse oraya gitmek için kendinize ve o yere zaman ayırın. Bunu yapmaya başladığınızda bakın nasıl farklı hissedeceksiniz, göreceksiniz.

3. Yardım Etmek Güzeldir

Birilerine yardım etmek emin olun kendinizi iyi hissettirecektir. Yardım edeceğiniz kişiyi tanımanız gerekmiyor, yoldan geçerken gördüğünüz yardıma ihtiyacı olan birisine el uzatmak gibisi yok. Bir yere gitmek isteyen kişiye nasıl gideceğini tarif edebilirsiniz, hangi otobüse bineceğini söyleyebilirsiniz, hiçbir şey bilmiyorsanız bile doğru bilgiyi nereden alabileceğine dair çevrede bildiğiniz bir yer varsa oraya yönlendirebilirsiniz. Bir hayvanı gördüğünüzde ona da yardımcı olabilirsiniz. Biliyorsunuz ki onlar konuşamayan canlılar. Bir şişe su vermek, bir simidi parçalara bölüp onunla paylaşmak ya da başını okşamak çok kolay. Bunların hepsi emin olun size kendinizi çok daha iyi hissettirecek.

hayatı kolaylaştırma

4. Güne Gülümseyerek Başlayın

Vücudunuzun mutluluk hormonunu salgılamaya başladığı zaman, gülümsediğiniz zamandır. Güldüğünüzde kendinizi mutlu ve iyi hissedersiniz. Tabii mutluluk da gülümsemeyi peşinde getirir. İşte bu yüzden güne mutlaka gülümseyerek başlayın. İlla bir sebep aramanıza gerek yok. Sabah aynaya baktığınızda kendinize gülümseyin, bunu ilk önce siz hak ediyorsunuz. Sonra da mutluluğunuzu etrafınızdakilere bulaştırın…

5. Stresi Hayatınızdan Uzaklaştırın

Günlük yoğun koşturmacanın içerisindeyken ne kadar stres yaşadığınızı o an fark etmezsiniz. Ancak günün bitmesine yakın veya gün bitiminde genellikle sırtınızın, boynunuzun ya da omuzlarınızın ağrıdığından bahsedersiniz. İşte tüm bunları hayatınızdan uzaklaştırmak ve stresi sizin kontrol etmeniz için, hayatımı nasıl kolaylaştırabilirim diye sorduğunuzda gün içinde kendinize minik molalar verin. Masanızdan kalkmadan bile son derece kolay şekilde bu molaları verebilirsiniz. Masanızda otururken de kendinize pek de güzel vakit ayırabilirsiniz. Öncelikle yaptığınız işi o anda hemen bırakın, sandalyenizi geriye doğru iterek masanızdan biraz uzaklaştırın. Gün ışığını görebileceğiniz bir cam varsa bulunduğunuz konumda dışarı bakın önce, sonra başınızı yine masanıza doğru çevirin gözlerinizi kapatın, sandalyenizde dik oturun ve aynı tempoda yavaşça alabildiğiniz kadar derin nefes alın birkaç kez(Göbeğinizi 0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,şişirerek alın nefesinizi, göğsünüzü değil. Burundan alın ve burundan verin). Rahat bir şekilde yapın bunu, kendinizi çok derin nefes alacağım diye zorlamayın. Bunu kısa mola süreniz boyunca yapabilirsiniz. Gözlerinizin dinlendiğini, kendinizi daha iyi hissettiğinizi fark edeceksiniz. Bu arada nefes çalışmaları için uygulamalar da var telefonunuza indirebileceğiniz. Bunlar size her hayatımı nasıl kolaylaştırabilirim dediğinizde, nefes egzersizi yapmanız için yardımcı olabilecek uygulamalardır. Bu arada hafta sonlarında doğayla iç içe olmak için küçük kaçamaklar da yapabilirsiniz. Çocuklarla nasıl olur diyenler için tavsiye, çocukların da eğeleneceği alanlara sahip olan pek çok işletme olduğunu siz benden daha iyi biliyorsunuzdur eminim ki.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir