Bir Mutluluk Merhaba Demekten Başlar

0
294
merhaba

Merhaba!

Sen evet evet tam olarak sen biraz konuşalım olur mu? Kendinle ne kadar? Yakınlığın var başka bir boyuta neden merhaba demiyorsun?

Bir diğerinin senin içine girmesine izin vermek yerine, seni senin kendi gözünden neden dinlemiyorsun ve neden başka birinin seni nasıl gördüğüne önem vermek yerine sen kendini görmene de izinli değilsin?

Kendini; bir diğer kişinin seni senin içinden görmesine izin vermek, bir insanı varlığının en derin noktasına davet etmektir… Modern dünyada yakınlık giderek kayboluyor farkında mısın tek başına olmadığın aslında 3 anahtarının var olduğunun unuttun mu yoksa?

Ruhun, bedenin, zihnin var senin değerliliğinin değerini biliyor musun? Nefes aldığın sürece sen insansın varlıksın, peki ya enerjin dönüşünce ruhuna armağan ettiklerin neler biliyor musun?

Sevgililer bile yakın değil. Dostluk sadece bir kelime artık, giderek kayboluyor. Neden? Çünkü paylaşacak bir şey yok. İçindeki yoksulluğu kim göstermek ister? İnsanlar rol yapma derdinde: “Ben varlıklıyım, ben oraya ulaştım, ne yaptığımı biliyorum, nereye gittiğimi biliyorum.”

Hayır bu sen değilsin sen taklidi olmayan mucizelerin kaynağısın… Eğer sen kendine yakın olmaya hazırsan, karşındakinin yakın olmasına da yol açabilirsin. Senin açıklığın, onun açık olmasını kolaylaştırır. Senin içtenliğin, onun içtenliğine, masumluğuna, güvenine, sevgisine, açıklığına izin verir. Sen olmasan, bu evrenin şiirinde, güzelliğinde bir şeyler eksik kalır. Bir şarkı, bir nota eksik kalır, bir boşluk olur; hiç kimse sana bunu söylemedi…

İlginizi Çekebilir:  Kendiliğinden Yaratıcılık ve Işıkla Buluşma

Değil mi? Hadi o zaman duymak istediklerini söyle kendine ve duy! Dinle kendini! Ve seslen iç sesinle evrene doğaya ebedi sen olan Ruhuna sesini kayıt altına al unutma her şey ses kaydı bu hayatta…

Sevgilerimle!

Önceki İçerikBalkabaklı Pilav Tarifi – Bal Kabaklı Pilavın Malzemeleri ve Yapılışı
Sonraki İçerikStres
27 Mart 1987 Sakarya doğumluyum. İlköğretim yıllarımı Mehmet Akif Ersoy İlköğretim okulunda tamamladım. Lise eğitimine Ali Dilmen Lise'sinde devam ettim ve Yabancı Dil bölümünden mezun oldum. Akabinde Tıbbı Terminoloji ve Dökümantasyon okudum. Veterinerlik bölümünden terkim. Sosyolojiden devam etmekteyim. Güven/Vizyon Medya Grup – Basın Yayın Genel Müdürlüğünde köşe yazarlığı yapmaktayım. İşte Son Haber, Manisa Medyası, Güven Haber Ajansı, Woman Press, Kimlik Gazetesi, Vizyon Ege olmak üzere altı ayrı gazetede köşe yazarlığı yapmaktayım. Kanal 34 bünyesinde bulunan bir TV programım var. Geskon'da (Gençlik ve Spor Federasyonu) İzmir Kolunda Onur Kurul Üyesiyim. Kişisel Gelişim Uzmanıyım. Nlp uzmanlığım, Kuantum düşünce tekniği eğitmeni ve yaşam koçuyum. Koçluk olarak "Öğrenci Koçluğum, Doğum Koçluğum mevcuttur. Motivasyon Konuşmacılığı da yapmaktayım. Halk eğitim öğretmenliğim, Özel Rehabilitasyon ve Disleksi eğitmenliğim devamında, Psikoloji ve Pedagoji üzerine eğitimlerim mevcut. Kişisel Gelişim üzerine otuz beş ayrı eğitmenliğim vardır

CEVAP VER

Yorumunuzu yazınız
Adınızı yazınız