Hiç şüphesiz ki televizyon modern dünyada yaşamın büyük bir parçası. Birçok evin oturma odasında veya salonunda TV bulunur. TV dışında kablolu yayın kutusu ve video oyun konsolları gibi eğlence cihazları da dahil olmak üzere evinizin teknolojiyle dolu olma ihtimali oldukça yüksektir. Bu kadar teknolojik aletlerin hepsini televizyona bağlamanın kaçınılmaz sonu da tabii ki kablolardır. Kalabalık kablo görüntüsünden kurtulmak, her şeyi düzenli tutmak ve oda dekorunun bir parçası gibi görünmesini sağlamak için televizyon ünitesine mutlaka ihtiyaç duyulur.

Her Tarzı Yansıtan Televizyon Ünitesi Modelleri

Televizyon ünitesi evinize daha rahat bir görünüm sağlar. Televizyon ünitesi modelleri kullanım alanına ve amacına göre değişiklik gösterir. Modern tasarımların ön plana çıktığı günümüzde bu tür ünitelerde genellikle altta raflar ile üstte yeterli alan sağlayan parçalar mevcuttur. Film meraklıları veya spor hayranları tarafından genellikle ses sistemlerini yerleştirmek için dolap kısmı olan üniteler tercih edilir.

Oturma odası küçük olanlar ise daha çok depolama üniteleri olan ve duvara monte edilebilen TV ünitelerinden yana yapar tercihini. Ayrıca duvara monte edilebilen TV ünitesi modeli, TV’nin sabitlenmesini ve düşmemesini sağladığı için güvenli seçeneklerden biridir. Tasarım seçenekleri arasında modern iç mekânı vurgulayan beyaz, gri ve siyah TV üniteleri ve geleneksel dekora eşlik eden klasik meşe TV üniteleri bulunur. Farklı bir görünüm için minimalist bir medya konsolu veya dekoratif vazolar için alan sunan ve odayı aydınlık ve ferah hissettiren beyaz bir televizyon ünitesi tercih edilebilir.

televizyon ünitesi

Televizyon Ünitesi Modellerinin Kendine Özgü Özellikleri

Modern TV ünitesi modelleri eğlence alanını bir üst düzeye taşıyabilecek ek tasarım özelliklerine sahiptir. Mesela bu tür TV ünitelerinde alanın dağınık görünmesini engelleyen küçük bölmeler bulunur. Ayrıca metal çerçeveler üzerinde koyu renkli ahşap damarlı açık raflar ve metal donanım gibi retro dokunuşlara sahip ceviz tonlarındaki dolaplar yer alır. Bazı modeller ise ayarlanabilir raflar, medya kablosu yönetim delikleri ve cam pencereli saklama dolapları gibi kullanışlı özellikler sunar. Televizyonunuzu izlemeniz için ideal yüksekliğe ayarlamanıza izin verecek montaj aksesuarlarına sahip bir TV ünitesi kullanılması avantaj sağlar.

Püf Noktası: Doğru Televizyon Yerleştirme ve Seçimi

Bir hafta sonu arkadaşlarla toplanıp maç izlemeyi ya da güzel bir filmin keyfini çıkarmayı herkes ister. Bunu harika hale getirmek için de odaya uygun televizyon ünitesini seçmek gerekir. Bunun için dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır.

  • Öncelikle televizyon ünitesinin üzerine konulacak olan televizyonun büyüklüğü ölçülür. Televizyonun boyutuna uygun TV ünitesi seçilmelidir. Televizyon boyutundan küçük bir TV ünitesi tercih edilirse ünitenin kullanımı mümkün olmaz. Aksine çok büyük bir TV ünitesi seçilirse estetik açıdan kötü bir görüntü oluşur.
  • Ardından televizyon ünitesini koymak için odada uygun yer seçilir. Bunu yaparken TV ile oturma alanı arasında yeterli boşluk bırakılmasına dikkat edilmesi gerekir. Ayrıca yakındaki pencerelerden fazla parlama olmadığından emin olmakta fayda var. Doğru seçilen TV üniteleri tasarımınızı yaşam alanını aileniz ve arkadaşlarınız için konforlu bir toplanma yerine dönüştürmenize yardımcı olur.
  • TV ünitesi fiyatları kullanılan malzemeye, boyuta ve tasarıma göre farklılık gösterir. Televizyon ünitesi fiyatları her modele göre değişmekle birlikte her bütçeye uygun model bulmak mümkündür.

Evinizin tarzında farklılık yaratarak yaşam alanınızı renklendirecek olan birbirinden şık televizyon üniteleri arıyorsanız Divanev’in işlevsel modellerine göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir