Kendinden emin tavırları olan oğlak burcu insanları sarsılmaz yapıya sahiptirler. Ayrıntıya önem vermektedirler. 22 Aralık ile19 Ocak arasında doğanlar bu burçtandırlar.

Gezegeni: Satürn

Grubu: Toprak

Uğurlu sayısı: 8

Uğurlu günü: Cumartesi

Taşı: Lal

Özgüven timsali olan oğlak burcu özellikleri şunlardır:

 • Güven veren
 • Dürüst
 • Çalışmayı seven
 • Disiplinli
 • Esprili
 • Az ile yetinmeyi bilen
 • Zengin
 • Dik başlı
 • Katı
 • Kötümser
 • Kuşkucu

Maddiyata düşkün olan oğlak burcu için kendi düşünceleri önemli olmaktadır.  Hayatlarında para birinci sırada olurken aşk ise ikinci sırada olmaktadır.

Oğlak burcu olanlar sabırlı ve mantıklı kişilerdir. Zamanı mükemmel bir şekilde kullanmaktadırlar. Oğlak burcu için hayatlarında iki dönem vardır. Birincisi otuzlu yaşlardan önceki dönemdir. Bu dönemde tehlikeli olmaktadırlar. İkinci dönem ise otuzlu yaşlardaki dönemdir. Bu dönemde oğlaklar kendilerini bulmaktadırlar. Yaşadıklarından ders almış durumdadırlar. Mesleklerinde geç de olsa büyük başarılar elde etmektedirler.  Duygularını belli etmekte zorlanan oğlaklar oldukça hassastırlar. Oğlak burcunu bilmeyenler için bu burçtan olanlar soğuk insanlardır; fakat gerçekte çok hassas ve sıcakkanlıdırlar. Dost canlısıdırlar.

Gelenekçi yapılarından dolayı gelenek ve göreneklere önem vermektedirler. Toplumsal kurallara aşırı bağlıdırlar. Alışkanlıklarının dışına kolay kolay çıkmamaktadırlar. Kendinden yaşça küçük olanlar ile tartışmalar yaşayabilmektedirler.

Genel olarak kısa boylu, ince yapılıdırlar. Saçları genelde koyu renk hatta siyah olmaktadır. Güzel yüz hatları nedeni ile genelde modeller bu kişilerden olmaktadırlar.

Oğlak Kadını

Oğlak burcu kadını evine düşkün, çalışkan ve neşeli olarak bilinmektedir. Önyargılı kişiliğe sahiptirler. Önyargılı olmaktan hoşlanmasalar da kendilerini önyargılı olmaktan alıkoyamamaktadırlar.  Hayat gibi aşkı da ciddiye almak oğlak kadını için normal bir davranış biçimidir. Gerçekçi bir şekilde romantik olmaktadırlar. Oğlak kadını özellikleri bakımından bir diğer özellik ise sevdiği kişiyi istediği gibi biçimlendirme özelliği de yer almaktadır.

Oğlak Erkeği

Oğlak burcu erkeği sevecen ve azimlidir. Çalışmaktan keyif alıp maddiyata da önem vermektedir. Tasarruf en iyi bildiği konu olan oğlak erkeği para kazanma konusunda bir numarada yer almaktadır. Soğukkanlı bir görünüm oğlak erkeği özelikleri arasında yer almaktadır. Kurallar katıdır ve asla bu kuralların dışında hareket etmek bu burcun erkekleri için söz konusu olmamaktadır. Düzenli ve sistemli bir yapıya sahiptirler. İdeal eş ve ideal bir baba olmaktadırlar.

Moliere, Isaac Newton, Elvis Presley, Hz. İsa, Filiz Akın, Semra Özal, Federico Fellini, Rudyard Kipling, Richard Nixon, Simone De Beauvoir, Martin Luther King, Mao Tsetung. Ebru Şallı, Çağla Şikel, Mustafa Sandal oğlak burcu ünlülerinden bazılarıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir