Mutluluk İçin Yardım Et

0
85
mutluluk için yardım et

“Mutlu olmaya çalışmayı bırakın, bunun yerine bir başkasına yardım edin.”

Matthieu Richard

VE BENCE…

Genellikle o kadar fazla kendimiz ile ilgili ve kendi benliğimizle meşgulüzdür ki, başkalarına yapılan iyiliklerin asıl kendimize, kendi yaşamımıza, kendi ailemize ve kendi sevdiklerimize dokunduğunu algılayamayız.

Hiçbir karşılık beklemeksizin bir başkasına yardım etmek, o yardımın içeriği ile ilintili bir pozitif enerji yaratır ve etkileri yardıma muhatap olandan çok daha fazla olarak önce kendi yaşamımıza ve daha sonra ailemize ve sevdiklerimizin yaşamlarına yansıyacaktır. Yapılan yardımın hazırlanma sürecindeki emek, samimiyet ve sahip olduğumuzun ne kadarını verdiğimiz, yapılan yardımın maddi değerinden çok daha fazla önemlidir. Yani; özenerek, zaman harcayarak, fedakarlık yaparak, sahip olduklarımızın yada olabileceklerimizin önemli bir kısmından vaz geçerek, mümkün olduğunca gizlenerek ve mutlaka hiçbir karşılık beklemeksizin yapılan yardımlar, yardıma muhatap olandan daha çok, kendimize, ailemize ve sevdiklerimize yaptığımız yardımlar olacaktır.

Bir Hint atasözü ne güzel anlatıyor…

“Kardeşinin salını karşıya geçirmeye yardım et, göreceksin ki, sen de karşıdasın.”

İlginizi Çekebilir:  Herkes Bu Kadar Mükemmel Nasıl Oluyor?
Önceki İçerikGerçek Falcılar İle Kahve Falı – Fal ve Fal
Sonraki İçerikEn Uygun Fiyatlarla Laptop ve Tablet Çanta Modelleri
27 Mart 1987 Sakarya doğumluyum. İlköğretim yıllarımı Mehmet Akif Ersoy İlköğretim okulunda tamamladım. Lise eğitimine Ali Dilmen Lise'sinde devam ettim ve Yabancı Dil bölümünden mezun oldum. Akabinde Tıbbı Terminoloji ve Dökümantasyon okudum. Veterinerlik bölümünden terkim. Sosyolojiden devam etmekteyim. Güven/Vizyon Medya Grup – Basın Yayın Genel Müdürlüğünde köşe yazarlığı yapmaktayım. İşte Son Haber, Manisa Medyası, Güven Haber Ajansı, Woman Press, Kimlik Gazetesi, Vizyon Ege olmak üzere altı ayrı gazetede köşe yazarlığı yapmaktayım. Kanal 34 bünyesinde bulunan bir TV programım var. Geskon'da (Gençlik ve Spor Federasyonu) İzmir Kolunda Onur Kurul Üyesiyim. Kişisel Gelişim Uzmanıyım. Nlp uzmanlığım, Kuantum düşünce tekniği eğitmeni ve yaşam koçuyum. Koçluk olarak "Öğrenci Koçluğum, Doğum Koçluğum mevcuttur. Motivasyon Konuşmacılığı da yapmaktayım. Halk eğitim öğretmenliğim, Özel Rehabilitasyon ve Disleksi eğitmenliğim devamında, Psikoloji ve Pedagoji üzerine eğitimlerim mevcut. Kişisel Gelişim üzerine otuz beş ayrı eğitmenliğim vardır

CEVAP VER

Yorumunuzu yazınız
Adınızı yazınız