24 Mart 2020 saat 12:28’de Koç burcunun 4. derecesinde bir yeni ay meydana gelecek. Koç burcu girişimci ve cesur bir yapıyı ifade eder. Baharın başlangıcı ve doğanın canlandığı bir dönemi anlatır. Koç burcunun yöneticisi mars oğlak burcunda ve Plüto ve Jüpiter ile kavuşumda. Dolayısıyla çok güçlü bir kavuşum ve yeni ay enerjisinin ortaya çıkacağını söyleyebiliriz. Otorite figürleri yöneticiler devlet yöneticileri büyük şirketler büyük güç sembolleri oğlak burcuyla alakalıdır. Mars’ın buradaki kavuşumu bu baskının ve otoritenin yeni ay enerjisiyle öne çıkacağını anlatmakta. Anın haritasında yengeç yükselmekte.

Askeri konular, vatanımızın güvenliği konuları açık ve gizli düşmanlıklar da bu yeni ayın konuları arasında. Ülkemizin yükseleni de yengeç olduğundan koç yeni ayı ülke olarak bizi de etkilemekte. Toplumsal olarak yaşadığımız sıkıntılar topraklarımız sınır komşuları ve onlarla olan ilişkiler yönetimsel zorlanmalar da bu yeni ayda gündemimizde yer alacak. Satürn de artık kova burcuna geçecek. İlk kavuşumunu da kovaya geçecek olan marsla yapacak. Sorumlulukların artacağı güvenlik konularında baskı altında kalabileceğimizi göstermekte.

Daha önce yaşadığımız Merkür’ün balık burcundaki Retro hareketi zihinleri bulanıklaştırmış ve dağınık düşünmemize hatta düşüncelerimizi netleştirememeye neden olmuştu. Bazı belirsizlikler ve kararsızlıklar adım atmamıza engel olmuştu. Şimdi bu yeni ay ile artık net kararlar alabileceğimiz ve hatta cesaretle ilerleyebileceğimiz bir dönemin kapısı aralanıyor. Zaten yeni aylar yeni başlangıçları tetikler. Güneşin de koç burcunda ilerlemeye başlamasıyla hem duygusal anlamda hem de kimliğimizi ortaya koyarak ve ne istediğimizi bilerek bu zaman aralığında rahat adımlar atabileceğiz.

koç burcu

Burçlara Göre Yeni Ay Etkisi

KOÇ: Hayatınızda yeni başlangıçlar için çok uygun zamanlardasınız. İş ve kariyer alanında kararlı olduğunuz konularda yeni adımlar atabileceğinizi özellikle parasal konuların bu dönem daha da canlanacağını söyleyebiliriz. İkili ilişkilerde de yenilikler ve değişimler yaşanabilir. Koç burcu ve yükseleni koç olanlar için Venüs de çok güçlü ve destekleyici. Fiziksel değişiklikler için yine cesaretli olabileceğiniz dönemdesiniz.

BOĞA: Koç yeni ayı sizin 12.evinizde oluşacak. Beklenmedik ve ani gelişmeler yaşayabilirsiniz. Gizli olan konular ortaya çıkabilir. İş hayatı ve genel sağlıkla alakalı yenilikler ya da kötü alışkanlıkları bırakmak adına yeni başlangıçlar yapacağınız bir dönemin kapısı aralanıyor. Estetik uygulamalar diyet kişisel bakım veya saçlarla ilgili değişimler yine bu dönemin konuları arasında yer almakta.

İKİZLER: Bu yeni ay yeni projeler yeni arkadaş çevreleri yeni iş imkanları ve yeni sosyal gruplara katılmak adına uygun enerjiler barındırıyor. Spora başlamak için bu yeni ay çok uygun. Yeni bir iş teklifi aldıysanız değerlendirmek adına koç yeniayı sizi daha da cesaretlendirebilir.

YENGEÇ: Yengeç burcu ve yükseleni yengeç olanlar için bu yeni ay kariyer evinizde gerçekleşiyor. Yenilikler yapabileceğinizi ve kararlı adımlar atabileceğinizi söyleyebiliriz. Taşınmalar aile içi ilişkiler önümüzdeki ay gündeminizde olabilir. Kariyerde zorlanmalar yaşıyorsanız bazı bitişler yaşayabilir ama bu bitişler yeni başlangıçların da temelini atabilir.

ASLAN: Koç yeni ayı ateş enerjisi taşıdığından özgüveninizi daha da artıracak ve hayattan keyif aldıracak yeni gelişmeler yaşatacak. Aile ya da sosyal hayatınızda birlikte hareket ederek hayata daha da coşku katabileceğiniz bir dönemdesiniz. Kısa seyahatler gündeminize girebilir.

BAŞAK: Bu yeni ay eşinizin parası kredi vergi borçlar yada finansal konularda yeni girişimlerde bulunabilirsiniz . Finansal konularda Önemli değişimler önümüzdeki ayın konusu arasında.Belki de borçları yapılandırmak adına yeni kaynaklar bulabilirsiniz.

TERAZİ: Bu yeni ay tam karşıt burcunuzda olduğundan sizin için de önemli bir dönemin aralandığını söyleyebiliriz. Özellikle işbirlikleri evlilikler ya da ortaklıkların bitişi de gündeminizde olabilir. Kişisel doğum haritalarınızda gezegenlerin yerleşimiyle alakalı olarak ev alabilir evlenme konusunda cesaret toplayabilir ya da ev değiştirebilirsiniz.

AKREP: Günlük hayatınız ve sağlık eviniz olan 6.evinizde gerçekleşiyor bu yeni ay. Mesleki hayatınızda yeni gelişmeler yaşanabilir. Belki de yanınıza yeni yardımcılar da alabilirsiniz. Bu zamana kadar ihmal ettiğiniz sağlığınızla alakalı kontrolleri de yine bu dönem yaptırmalısınız. Diyete başlamak istiyorsanız sizin için harika bir enerji hakim…

YAY: Koç burcundaki yeni ay size hayat coşkunuzu artıracak. Aşk hayatınız keyif alanı çocuklar alanında gerçekleşecek bu yeni ay bu konularda yeni planlar yaptırabilir. Belki de bu dönem yeni bir hobiye merakla ve heyecanla başlayabilirsiniz.

OĞLAK: Güçlü bir yeni ay enerjisi sizinle. Bu yeni ay taşınma, emlak alma gibi ev yuva konularını gündeminize taşıyabilir. Harekete geçebilir ve hatta çok radikal bir karar alabilirsiniz. Koç burcunun yöneticisi mars sizin burcunuzda hareket ettiğinden güçlü etkiler alabilir ve hayatınızı değiştirecek adımlar atabilirsiniz.

KOVA: Yeni projelere adım atmak bu dönem sizin için çok daha kolay. Teknolojik aletler edinmek isterseniz şans sizden yana. Kardeşlerle yada yakın akrabalarla iletişim bu aralar biraz daha fazla olabilir. Ticari konularda yeni imzalar gündeminize girebilir. İnternet sitesi için yeni adımlar atabilir yeni bir internet sitesi açabilirsiniz.

BALIK: Para alanında gerçekleşecek yeni ay gelir ve giderlerinizi dengede tutmanın önemini vurgulayacak. Uzun zamandır iş görüşmeleri yapıyorsanız bu dönem iş bulabilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz. Giderlerinizde de ortaya çıkabilecek aksaklıklara dikkat etmelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir