Kirpikler yüzümüzün çekici ve güzel görünmesini sağlayan önemli dokulardır. Kirpik üzerinde kullanılan maskara ve farklı ürün çeşitleri sebebiyle kirpikler de zamanla yıpranıp, dökülmeler yaratabilir. Bu durumdan kurtulmak, kirpiklerin daha sıkı ve doğal görünmesi adına son zamanlarda trend haline gelmiş olan kirpik lifting seti oldukça kozmetik sektörü içerisinde rağbet görmektedir. Bu kirpik lifting setlerini online internet sayfalarından ya da kozmetik mağazalarından satın alıp, evde kendinizde uygulayabileceğiniz gibi, uzman kişilerin kontrolleri altında da uygun bir maliyetle gerçekleştirebilirsiniz. Son derece rahat ve göze batmayan yeni yapı oluşumuyla günümüz sosyal medya platformlarında satışı oldukça yapılan ürünler arasında da yer almaktadır.

Kirpik Liftingin Faydaları ve Zararları

Genellikle kadınların tercih ettiği yüzü daha da çekici kılmak için yapılan ve ufuk dokunuşlar sonucu hacimli ve sık kirpiklere kavuşmak gelişen teknolojik imkanlar dahilinde artık mümkün hale gelmiştir. Kirpik liftingin, kalıcı göz makyajı yerine geçme özelliğinin yanında hacimsiz ve seyrek olan kirpikleri şekillendirme de ve daha da dolgunlaştırmada bir fayda sağladığı söylenebilir.

Ancak hassas bir göz yapısına ve alerjik reaksiyonlara açık olan bir doku üzerine uygulandığında zarar derecesi yüksek bir boyuta da ulaşabilir. Bunun için kirpik lifting yaptırmadan önce içerisinde kullanılan ürün içeriklerini iyi bilmek, cilt sağlığı açısından büyük önem arz etmektedir.

Kirpik Lifting Nasıl Gerçekleştirilir?

Kirpik liftingleri daha çok cansız ve seyrek kirpikler üzerine uygulanan işlemi ifade etmektedir. Kirpik liftingi göz çevresine uygulanırken, uzman kişilerden yardım almak oluşabilecek sorunları en aza indirgemek açısından en doğru karardır.

Kirpik liftingi göz çevresine uygulanan birkaç adımdaki kimyasal işlemlerden meydana gelmektedir. Öncelikle kirpik diplerine s-m-l bedenleri olmak üzere üç ayrı sırasıyla küçük pedler yapıştırılır. Ardından kirpikler bir cımbız yardımıyla birbirinden ayrılarak, daha kıvrık bir görünüme getirilmeye çalışılır. İlk işlem bitirilmeden önce gerekli kimyasal ürün kirpik diplerine sürülür ve 15 dakika civarı kirpik üzerinde bekletilir.

Daha sonra keratin işlemi uygulanır ve bu da 20 dakikaya yakın bekletilir. En son olarak da kirpik diplerine bakım yağı sürülerek işlem sonlanır. Bu işlemler sonucunda gözde oluşturulan 2-3 ay arası olan kalıcı görünüm, yüz yapısınında daha canlı ve doğal görünmesini sağlayacaktır.

https://www.tirnakbutik.com/kirpik-lifting-seti/ linkinden ürünü inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir