Kaşlarınız İkiz Değil Kardeştir

0
565
kaşlarınız ikiz değil kardeştir

Sevgili www.kadinja.com okuyucuları.

İkinci yazımda sizlerden gelen soruları cevaplamak istiyorum. Merak ettiklerinizi sormanızı istemiştim, kendi sosyal medya hesaplarımdan ve Kadınja.com sosyal medya hesaplarından sizlerden gelen soruları cevaplayacağım… Lütfen sizler de merak ettiklerinizi bana sosyal medya hesaplarım aracılığıyla sorun.

Microblading Kaş Uygulaması Yaptırdığımda 2 Kaşım Da Yüzde 100 Eşit Olur Mu?

Tabii ki de “altın oranı” baz almaya çalışıyoruz. Ancak hiçbir zaman yüzümüzün 2 yarısı da eşit olmadığı için, mimik de kullandığımız için, bunu tam anlamıyla yüzde 100 eşit yapmak mümkün değildir. Eşite en yakını bulmak için, elimizden geleni tabii ki yapıyoruz.

Kaşımızın doğal kavisleri olduğu için, mimiklerden ötürü, yatış pozisyonumuz gibi hareketlerle kaybettiğimiz kas kayıplarından dolayı, daha eşit bir kaş istediğinizde botoksa da başvurabilirsiniz. Çünkü kaşlar ikiz değil, kardeştir.

Fakat, ben bu kadar detaylı ve doğru bilgi verdiğim için, sakın ola ki “Aaaa 2 kaşım farklı mı olacak, görenler ne diyecek?” endişesine de kapılmayın. Microblading kaş uygulamasında böyle bir durum söz konusu tabii ki değil, Instagram hesabımdan yaptığımız kaşlara lütfen göz atın…

Microblading Yaptırırsam, Kendi Kaşlarım Zarar Görür Mü? Dökülür Mü?

Asla dökülmez, asla böyle bir düşünceniz olmasın.

İlginizi Çekebilir:  Sivilceler Nasıl Temizlenir?

Microblading çok yüzeysel bir işlem, derinin en üst tabakasına çalışılır, dolayısıyla kıl köklerine kadar inmediği için, kıl kökleriniz asla zarar görmez.

microblading

Microblading Yaptırırsam, Abdest Ne Olacak? Abdestim Bozulur Mu, Abdestim Kabul Olur Mu?

İstediğiniz bir din görevlisine konuyu danışabilirsiniz… Microblading işlemi “dövme” değil, yarı kalıcı makyaj uygulamasıdır. Geçici bir sistem, silinebilen bir sistemdir.  Biz daha önce yaptığımız araştırmalarda abdest konusuyla ilgili bir sorun olmadığı bilgisini aldık, ama dediğim gibi, sizler istediğiniz bir din görevlisine konuyu danışabilirsiniz.

Hamileyim Kaşlarımı Yaptırabilir Miyim?

Hamilelik döneminizin ilk 3 ayını geçirdikten sonra, uygulama yapmamız, yaptırmanız mümkündür… Ürünlerimiz tamamen doğal içerikler olduğu için, herhangi bir sakınca yoktur. Bebeğinize bir sakıncası yoktur. Doğru salonları tercih ettiğiniz sürece tabii ki…

Emzirme Döneminde Kaşlarımı Yaptırabilir Miyim?

Yine aynı şekilde cevap vereceğim. Ürünlerimiz ve yaptığımız işlem kana karışan kimyasal bir madde içermediği için, tamamen doğal olduğu için hiçbir sakıncası yok. Emzirme döneminde kaş yaptırabilirsiniz. Ama üzerine basa basa söylüyorum ki, hamilelik ve emzirme döneminde işlem yaptıracaksanız, doğru salonlara gitmelisiniz. Bilmediğiniz, duymadığınız, önerilmeyen, ucuz olsun diye merdiven altı işlem yapan yerleri tercih edip, mağdur olmayın. Emsal Doğan, 27 şubesiyle Türkiye’de hizmet veriyor, doğru adresi bulmakta lütfen zorlanmayın.

microblading nedir

İşlem Sırasında Canım Acıyacak Mı? İşlem Sonrası İşe Gidebilir Miyim?

Sıfıra yakın bir ağrı söz konusu… Kaş alımında daha çok canımız yanıyor, en net anlatımımla bu örneği vereyim sizlere. Ağrı, sızı, kanama yok. İşe de gidebilirsiniz, düğününüze de…

İşlem sonrası, sadece 3 gün önerdiğimiz kremi uygulamanız yeterli. Yine işlem sonrası 2 gün kaşlarınıza su değmeyecek, 1 hafta güneşlenmeyeceksiniz, 1 hafta da havuza girmeyeceksiniz, hepsi bu kadar dikkat.

Microblading Kaş Uygulamasının Kalıcılığı Ne Kadar?

İkinci seans tamamlandıktan sonra yaklaşık, yağlı ciltlerde 6 ay, normal ve kuru ciltlerde 1 ile 1 buçuk yıl arası kullanabilirsiniz.

İlk işlemi yaptıktan 3 hafta sonra, rötuş için 2. seansa çağırıyoruz…

Önceki İçerikObezite Cerrahi Koordinatörü Didem Yıldırım İle Röportaj
Sonraki İçerikGözlerin ve Bakışların Vurgusu; Eyeliner Kontür
Avrupa'daki başarısıyla dikkatleri üzerine çeken güzellik uzmanı Emsal Doğan, birikimlerini ve başarılarını Türkiye'ye taşıdı. Protez tırnak ve kalıcı makyaj gibi uygulamalarıyla Almanya'da birincilik ödülleri bulunan Emsal Doğan, uzman kadro, yetkin çalışanlar ve güçlü çözüm ortakları ile kaliteli hizmeti Türkiye'deki bayanlara sunmaya başlamıştır. Protez tırnak, kalıcı makyaj, ipek kirpik ve microblading uygulamalarında uzman kadrosu ile hizmet veren Emsal Doğan, Avrupa’nın en gözde güzellik merkezlerinden Almanya’nın Stuttgart kentindeki Beverlyhills Nagel Studio isimli güzellik merkezlerini İstanbul Bağdat Caddesi ve Nişantaşı’nda açtığı Güzellik Merkezi’yle Türkiye’ye taşıdı. Emsal Doğan, tarafından Almanya'da kendi geliştirdiği uygulama ve yöntemler ile öne çıkmıştır. Protez tırnak, kalıcı makyaj ve microblading uygulamalarını müşterilerine uzmanlığını ve tecrübelerini üst düzeyde sunmaktadır.

CEVAP VER

Yorumunuzu yazınız
Adınızı yazınız