Gözlerin ve bakışların güzellik kavramı üzerindeki etkisi tartışılmaz bir gerçektir. Kuşkusuz gözleri ön plana çıkaran en önemli uygulamaların başında ise eyeliner geliyor. Ancak eyeliner çekmek makyaj rutininin en az uygulamalarından biridir ve birçok kadın için zorlu bir mücadeleye dönüşür. Her iki çizgiyi de kusursuzca ve eşit bir şekilde çekmek neredeyse imkansızdır. Bir de işin içine kuyruk giriyorsa işte o zaman ayna karşısında büyük bir savaş vereceksiniz demektir. Kozmetik ürünlerle yapılan eyelinerın bir diğer dezavantajı ise dış etkenlere bağlı olarak bozulmasının kolay olmasıdır. Bu durumda uzun uğraşlar sonucunda çektiğiniz eyeliner yağmur, sıcaklık ve nem yüzünden dağılabilir. Biz Ergül Keskin Conture Make up Studio olarak kadınların en zorlandığı makyaj uygulamasına kalıcı olarak bir çözüm sunuyoruz. Profesyonel uzmanlarımız tarafından uygulanan eyeliner kontür ile her zaman güzel ve bakımlı görünmenizi sağlıyoruz.

Kimler Eyeliner Kontür Yaptırmalı?

 • Düşük göz kapağından şikayet edenler,
 • Daha çekik bir göz görüntüsü elde etmek isteyenler,
 • Küçük olan gözlerini daha büyük göstermek isteyenler,
 • Büyük gözlerini daha küçük göstermek isteyenler,
 • Çok bitişik olan gözleri, daha ayrık göstermek isteyenler,
 • Daha çarpıcı bir görüntü yaratmak isteyen kişiler,
 • Eyeliner çekmekte zorlanan kişiler eyeliner kontür uygulamasını rahatlıkla tercih edebilir.

eyeliner kontür nedir

Neden Eyeliner Kontür Yaptırmalısınız?

Göz kapağı ve göz altına uygulanabilen eyeliner kontür, gözlerinize ve bakışlarınıza ihtiyaç duyduğu anlamı ve vurguyu kazandırıyor. Eyeliner kontür iki farklı şekilde uygulanmaktadır. Dipliner olarak alt ve üst kirpik dibindeki hatta yerleştirilen çizgiler ilk uygulamadır. Bu çizgiler daha doğal ama etkili bir görünüm elde etmek isteyen kişilerin ilk tercihidir. Elegan ve abartısız olan dipliner çizgileri, gözlerin rengini ve şeklini ortaya çıkarır. Üstelik kirpiklerin daha dolgun görünmesini sağlar. Eyeliner kontür ise makyajı bir adım daha ön plana çıkararak güçlü bir etki yaratır. Göz kapağındaki kirpiklerin arasındaki boşlukların doldurulmasıyla oluşturulan çizgi belirginleştirilerek karakterli bitiş sağlanır. Eyeliner kontür kişinin; yüz hatları, göz yapısı, keskin veya yumuşak görüntü seçimine göre gerçekleştirilir.

Eyeliner Kontür Nasıl Uygulanır?

Eyeliner kontür yaptırmak isteyen birçok kişinin kafasında bazı soru işaretleri olabiliyor. Özellikle de işlem sırasında acı duyulup duyulmayacağı, gözlere zarar verme ihtimali ve işlem sonrası oluşabilecek komplikasyonlar ile ilgili endişe duyabiliyor. Ancak eyeliner kontür profesyonel ellerde, uygun ekipman ve kaliteli malzemelerle yapıldığında herhangi bir acıya ve komplikasyona yol açmaz.

Eyeliner kontür işlemi zor bir işlem olduğundan mutlaka tecrübeli kişiler tarafında yapılmalı, öncesinde muhakkak ön çizim yapılarak kişiye sonucun nasıl olacağı gösterilmelidir. Çizim işlemi kişinin göz yapısına uygun olarak tasarlanmalıdır. Sonrasında ise işleme geçilebilir. İşlem öncesinde kirpik dipleri tüm makyajdan arındırılır. Sonra belirlenen eyeliner hattı çizilir. Ön çizim aşamasından sonra ise kalıcı eyeliner kalemi ve doğal pigmentler kullanılarak eşit uzunlukta ve kalınlıkta iki hat oluşturulur. İşlem sırasında çok az bir his olması normaldir ancak acı hissedilmez. Çünkü işlem öncesinde göz kapaklarına anestezik krem kullanılır. Belirlenen şeklin uygulanmasına göre işlem 1 ila 1,5 saat arasında sürebilir. 20 gün sonra ise bir rötuş yapılır. Kusursuz eyeliner hattı ise yaklaşık 2 yıl boyunca gözlerinize eşlik eder.

One Reply to “Gözlerin ve Bakışların Vurgusu; Eyeliner Kontür”

 • Nihal araci
  Nihal araci
  Reply

  Ankaradaki en başarılı kalıcı makyaj eğitmeni ve uygulayıcısı kendisinden eğitim almayı çok isterdim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir