Güzellik bir müzik bestesi gibi tüm notaların ahenk içinde olmasıyla anlam kazanır. Temiz ve pürüzsüz bir cilt, dolgun ve canlı dudaklar, uzun ve kıvrımlı kirpikler ve tabi ki, kusursuz kaşlar… Peki, kaşlarınız yüzünüz için uygun forma sahip mi veya kalınlığı sizin için uygun mu? Sizi olduğunuzdan çok daha tazelenmiş ve genç gösterebilen kaşlar, yanlış işlem uygulandığında çok daha bakımsız gösterebilir. Yıllara meydan okuyamayan veya küsen kaşlar, yüzünüzün canlılığını çalabilir. Tüm bu sorunları nörtalize etmekse yeni nesil güzellik uygulamasıyla mümkün; kaş kontür…

Güzelliğin Altın Temsilcisi; Doğru Tasarlanmış Kaşlar

Yüzün tam merkezinde yer alması, ifade üzerinde belirleyici bir rol üstlenmesi sebebiyle kaşların güzellik anlayışındaki etkisi çok büyüktür. Hal böyle olunca günümüzde birçok kişi kaşlarını profesyonel ellere emanet ediyor. Bu aşamada sıklıkla başvurulan kaş kontürü ve kaş tasarımı kaşlara yeniden hayat vererek olması gereken formu ve canlılığı kazandırıyor.

Renk pigmentlerinin, kaş bölgesindeki derinin alt tabakasına işlenmesi ile yapılan kaş kontürü, birçok farklı teknikle uygulanıyor. Öncelikle ön çizim yapılarak sonrasında kıl, pudralama, 3D gibi yöntemler uygulanıyor. Merkezimizde mikropigmentasyon yöntemi uygulandığı için kişiler işlem sırasında herhangi bir rahatsızlık hissetmiyor. Seans süreleri, kişinin yüz şekli, istediği ve uygun olan kaş formu ve kaşın yoğunluğuna göre değişiklik gösterse de yaklaşık 1,5 – 2 saat sürüyor. 20 gün sonra kaşa son rötuşları yapılarak, kaşlar uzun bir süre kullanıma hazır gele getiriliyor.

Mikropigmentasyon & Microblading

Son yıllarda sıklıkla tercih edilen kaş kontür işleminde 2 farklı yöntem kullanılır. Bunlardan ilki mikropigmentasyon, ikincisi ise mikroblading yöntemdir. Mikropigmentasyon işleminde iğne uçlu cihazlar yardımıyla işlem uygulanır. Kıl görünümlü çizgiler çizilerek kaş görünümü verilir. Ancak birçok iğnenin bir arada olduğu kalemlerle cilde kesik ve çizikler atılır. Bu durum sağlık açasından olumsuz sonuçlar doğurduğu gibi hem kanamalara hem de cildin üzerinde açık yaralara yol açabilir.

Ergül Keskin Conture Make up Studio olarak bizim tercih ettiğimiz yöntem ise mikropigmentasyondur. Mikropigmentasyon işleminde kontür uygulanacak bölgeye pigmentler, ucunda mikro iğneler olan bir cihaz yardımıyla bırakılır. Cildin yüzeyinde çalışıldığı için dokularda herhangi bir deformasyona ve zarara yol açmaz. Bu yöntemin en önemli özelliği ise cilde kesikler atılmadığı için kanamaların ve olası risklerin önüne geçmesidir.

kaş kontür yaptırmak

Sağlıklı Güzelliğin Yolu; Mikropigmentasyon

Mikropigmentasyonu mikroblading yönteminden ayıran farkı yöntemidir. Kesikler söz konusu olmadığından iltihaplanma ve enfeksiyon riski barındırmaz. Çünkü hem mikropigmentasyon yönteminde tercih edilen teknik hem de kullanılan ürünlerin doğal olması, oluşabilecek reaksiyonların önüne geçer. Ancak bu işlemler profesyonellik ve uzmanlık gerektirdiğinden mutlaka işin ehli kişiler tarafından yapılmalıdır. Aynı zamanda steril bir ortamda tek kullanımlık iğnelerle yapılmalıdır. Kullanılan cihazların mutlaka sterilizasyonu sağlanmalıdır.

Neden Kaş Kontür Yaptırmalısınız?

  • Daha yoğun kaşlara sahip olmak,
  • Yüzünüze ve göz şeklinize en uygun kaş formuna kavuşmak,
  • İfadenizi güçlendirmek,
  • Küsen kaşlarınıza yeniden hayat vermek,
  • Kaş doldurma işleminden kurtulmak,
  • Her zaman bakımlı ve güzel görünmek için kaş kontür işlemini yaptırmalısınız.

Kaş kontürü hakkında detaylı bilgi almak için www.ergulkeskin.com.tr sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir