Sevgili okuyucular; bugünden itibaren Türkiye’nin kadınca yaşam portalı https://www.kadinja.com‘daki köşemdeki yazılarımla sizlerle buluşacağım.

Buluşmalarımızda sıcak bir diyaloğumuz olsun istiyorum…

Sosyal medya hesaplarımdan, özellikle Instagram’dan genellikle tüm sorularınızı cevaplamaya çalışsam da, buradan da sorularınıza cevap vermek istiyorum. Merak ettiklerinizi, aklınıza takılanları, kendinizle ilgili, yakınlarınızla ilgili her şeyi bana yazın, sorun lütfen… Kadinja.com’un https://www.instagram.com/kadinjacom/ Instagram hesabındaki bu yazımın tanıtımının altına sorularınızı, merak ettiklerinizi yazın ki, ben de buradan onları daima cevaplayayım… Sorularınızı bekliyorum.

Microblading Kıl Tekniği İle Kaşlar…

Kadınja.com’daki bu ilk yazımda size son yılların en gözde estetik uygulaması Microblading kıl tekniği ile kaş yapımını, halk arasındaki kısa adı “kaş yapımı”nı anlatacağım.

Türkiye’deki 27 dükkanımın tamamında bu sistem uygulanıyor. Microblading kaş uygulaması ile kaşlarınızı en güzel şekline getiriyoruz.

microblading

Microblading Nedir ve Kimlere Uygulanır?

Microblading kaş; kıl tekniği kullanılarak yapılan bir estetik uygulamasıdır. Yüzünüze uygun kaş şekli belirlenerek çizilir ve daha sonra özel iğneler yardımı ile deri altına enjekte edilen doğal içerikli boyalar ile uygulama tamamlanır.

18 yaşından itibaren her yaşa, ve kadın erkek fark etmeksizin herkese uygulanabilen bir teknik Microblading kıl tekniği ile kaş yapımı.

Kaşının modelinden memnun olmayanlar, seyrek kaşa sahip olanlar, dökülmüş kaşlara, hastalık nedeniyle dökülmüş kaşlara, kaşında yara izin olanlara bu uygulamayı rahatlıkla yapıbilir.

Kanser Hastaları Kaş Yaptırabilir Mi?

Kanser hastaları için daima çok soru alıyorum, Kemoterapileri biten her kişiye kaş uygulamasını yapabilirim. Zaten, Asya’da bu işlem, Kanser hastalarına moral olsun diye çıkarılmış bir sistem…

İşte Merak Edilenler…

Microblading yarı kalıcı makyajdır.

Derinin en üst tabakasına yapılır, dolayısıyla gerçek bir dövme kaş gibi yıllarca kalmaz. Derinin en üst tabakasına yapıldığı için cilt tipinize göre, yağlı ciltlerde 6 aya kadar, normal ciltlerde 1 yıla kadar, kuru ciltlerde ise 1 buçuk, 2 yıla kadar kalır.

Bu uygulama en iyi normal ve kuru ciltler içindir.

Ben doğrucu davut olduğum için, aslında yağlı ciltlere bu uygulamayı çok tavsiye etmiyorum… Yapılmaz mı? Tabii ki yapılır…

Yağlı ciltler için başka bir uygulamamız var “pudralama.”

Onu da başka bir yazımda uzun uzun anlatacağım.

Microblading’de en önemli detay kıl atımlarının seyrek ve boşluk bırakarak atılmasıdır.

Çünkü doğal olması için, kılların tane tane durması için o boşluklara ihtiyacımız var.

Kaşlarını yaptıran danışanlarımız genelde, göz alıştığı 2. uygulamada o boşlukların dolmasını isterler; ama tüm samimiyetimle belirtiyorum ki önemli olan budur; yani kıl atımlarının seyrek ve boşluk bırakılarak atılması gerekiyor.

kaş bakımı

Her Kaş Modeli, Sizin Yüzünüze Uymaz!

Benim bu konuyla ilgili en büyük sıkıntım danışanlarım bana gelirken yaşını, kaş tipini, yüz modelini, kemik yapısını baz almadan geliyor.

Hemen hemen herkesin elinde bir fotoğraf, ya Fahriye Evcen, ya Beren Saat, ya Bensu Soral!

Bu starların kaşları gibi kaşları olsun istiyorlar.

Ya da benimki gibi kaşlara sahip olmak istediklerini söylüyorlar, yine en çok da, sosyal medya hesabımdaki yaptığım diğer hanımefendilerin arasında beğendikleri kaş modelini gösterip “bunun gibi olsun”, “bunun gibi olur mu?” diyorlar.

Siz Fahriye Evcen Değilsiniz!

Olmaz! Çünkü siz Fahriye Evcen, Beren Saat ya da Bensu Soral değilsiniz, onlar gibi bir yüze sahip değilsiniz…

Kısacası onlar gibi bir yüze sahip değilseniz, kaşlarınız da onların bire bir aynısı olmaz.

Ha olur, kaş yapınız, kıl yapınız, kemik yapınız müsaitse tabii ki de olur.

microblading nedir

Microblading Mucize Bir Sistem Değildir

Yani diyeceğim o ki, “Microblading mucize bir sistem değildir”, bana Ayşe olarak geldiğinizde yine Ayşe olarak çıkacaksınız salondan, Fahriye Evcen olarak çıkamazsınız.

Danışanlarımın Yüzde 5’i Mutsuz, Yüzde 95’i Mutlu Ayrılıyor

İlk yazımda özellikle değindiğim yüz modelinize, yaşınıza, kemik yapınıza uygun kaş belirlemesini danışanlarıma da özellikle anlatıyorum…

“Peki Emsal Hanım ısrarla ünlülerin kaşlarını isteyenlere ne yapıyorsunuz?” diye soracak olanınız da varsa, cevabım şu olacak, “23 yıldır beğendikleri kadın tipine bürünemedikleri için, yüzde 5 oranı mutsuz, diğer yüzde 95’i de çok mutlu ettim”

Sonuçta ben de bir “Nutella değilim, her kadını mutlu edemem J” öyle değil mi?

Çok sevgiler, bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle, sorularınızı iletmeyi unutmayın.

Güzellik bir müzik bestesi gibi tüm notaların ahenk içinde olmasıyla anlam kazanır. Temiz ve pürüzsüz bir cilt, dolgun ve canlı dudaklar, uzun ve kıvrımlı kirpikler ve tabi ki, kusursuz kaşlar… Peki, kaşlarınız yüzünüz için uygun forma sahip mi veya kalınlığı sizin için uygun mu? Sizi olduğunuzdan çok daha tazelenmiş ve genç gösterebilen kaşlar, yanlış işlem uygulandığında çok daha bakımsız gösterebilir. Yıllara meydan okuyamayan veya küsen kaşlar, yüzünüzün canlılığını çalabilir. Tüm bu sorunları nörtalize etmekse yeni nesil güzellik uygulamasıyla mümkün; kaş kontür…

Güzelliğin Altın Temsilcisi; Doğru Tasarlanmış Kaşlar

Yüzün tam merkezinde yer alması, ifade üzerinde belirleyici bir rol üstlenmesi sebebiyle kaşların güzellik anlayışındaki etkisi çok büyüktür. Hal böyle olunca günümüzde birçok kişi kaşlarını profesyonel ellere emanet ediyor. Bu aşamada sıklıkla başvurulan kaş kontürü ve kaş tasarımı kaşlara yeniden hayat vererek olması gereken formu ve canlılığı kazandırıyor.

Renk pigmentlerinin, kaş bölgesindeki derinin alt tabakasına işlenmesi ile yapılan kaş kontürü, birçok farklı teknikle uygulanıyor. Öncelikle ön çizim yapılarak sonrasında kıl, pudralama, 3D gibi yöntemler uygulanıyor. Merkezimizde mikropigmentasyon yöntemi uygulandığı için kişiler işlem sırasında herhangi bir rahatsızlık hissetmiyor. Seans süreleri, kişinin yüz şekli, istediği ve uygun olan kaş formu ve kaşın yoğunluğuna göre değişiklik gösterse de yaklaşık 1,5 – 2 saat sürüyor. 20 gün sonra kaşa son rötuşları yapılarak, kaşlar uzun bir süre kullanıma hazır gele getiriliyor.

Mikropigmentasyon & Microblading

Son yıllarda sıklıkla tercih edilen kaş kontür işleminde 2 farklı yöntem kullanılır. Bunlardan ilki mikropigmentasyon, ikincisi ise mikroblading yöntemdir. Mikropigmentasyon işleminde iğne uçlu cihazlar yardımıyla işlem uygulanır. Kıl görünümlü çizgiler çizilerek kaş görünümü verilir. Ancak birçok iğnenin bir arada olduğu kalemlerle cilde kesik ve çizikler atılır. Bu durum sağlık açasından olumsuz sonuçlar doğurduğu gibi hem kanamalara hem de cildin üzerinde açık yaralara yol açabilir.

Ergül Keskin Conture Make up Studio olarak bizim tercih ettiğimiz yöntem ise mikropigmentasyondur. Mikropigmentasyon işleminde kontür uygulanacak bölgeye pigmentler, ucunda mikro iğneler olan bir cihaz yardımıyla bırakılır. Cildin yüzeyinde çalışıldığı için dokularda herhangi bir deformasyona ve zarara yol açmaz. Bu yöntemin en önemli özelliği ise cilde kesikler atılmadığı için kanamaların ve olası risklerin önüne geçmesidir.

kaş kontür yaptırmak

Sağlıklı Güzelliğin Yolu; Mikropigmentasyon

Mikropigmentasyonu mikroblading yönteminden ayıran farkı yöntemidir. Kesikler söz konusu olmadığından iltihaplanma ve enfeksiyon riski barındırmaz. Çünkü hem mikropigmentasyon yönteminde tercih edilen teknik hem de kullanılan ürünlerin doğal olması, oluşabilecek reaksiyonların önüne geçer. Ancak bu işlemler profesyonellik ve uzmanlık gerektirdiğinden mutlaka işin ehli kişiler tarafından yapılmalıdır. Aynı zamanda steril bir ortamda tek kullanımlık iğnelerle yapılmalıdır. Kullanılan cihazların mutlaka sterilizasyonu sağlanmalıdır.

Neden Kaş Kontür Yaptırmalısınız?

  • Daha yoğun kaşlara sahip olmak,
  • Yüzünüze ve göz şeklinize en uygun kaş formuna kavuşmak,
  • İfadenizi güçlendirmek,
  • Küsen kaşlarınıza yeniden hayat vermek,
  • Kaş doldurma işleminden kurtulmak,
  • Her zaman bakımlı ve güzel görünmek için kaş kontür işlemini yaptırmalısınız.

Kaş kontürü hakkında detaylı bilgi almak için www.ergulkeskin.com.tr sitemizi ziyaret edebilirsiniz.