Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu çiller ve ciltte oluşan lekeler için lavanta çayını önermektedir. Güneşin etkisiyle yüzde, omuzlarda ve dekolte bölgesinde meydana gelen çiller bitki kürleri ile geçirilebilmektedir.

Doğum kontrol hapları ve bazı hastalıklar için düzenli kullanılma mecburiyeti bulunan ilaçlar ciltte leke yapabilmektedir.

Bir kadının en önemli değerlerinden birisi cildi olup cildini bu tür istenmeyen lekelerden ve çillerden korumak için zaman zaman bitkisel kür uygulayabilir. Böylece kimyasal kozmetik ürünlerine para harcamak yerine doğal tedaviyi seçebilir.

Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu çiller için uygulanan kürün zaman zaman kullanılmasının uygun olduğunu fakat bunun alışkanlık haline getirilmesinin uygun olmadığını düşünmektedir.

Lavantanın su ile buluşması içerisindeki etken maddelerin açığa geçmesine sebep olmaktadır. Siz de lavantanın cilt temizleyici ve leke giderici özelliğinden faydalanmak istiyorsanız lavanta kürü uygulayabilirsiniz.

Ülkemizde lavantanın endüstriyel olarak yetiştiriciliği yapılmakta ve bu bitkinin kurutulmuşu aktarlarda satılmaktadır. Bu nedenle lavanta kurusuna kolayca ulaşabilirsiniz.

Lavanta kaynatılınca hoş bir koku açığa çıkmakta ve lavanta buharı hoş kokmasının yanında havadaki mikropları da etkisiz hale getirmektedir.

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu’nun tavsiye ettiği lavanta kürünü tavsiye ettiği ve nasıl uygulanacağını gösterdiği videoya aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir