Merhaba Hanzade Hanım, Kadinja.com olarak röportaj teklifimizi kabul ettiğiniz için çok teşekkür ederiz.

 1. Hanzade Hanım kısaca bize kendinizden bahseder misiniz?
 2. 15.07.1980 Bartın’da doğdum. İlkokul, ortaokul ve lise yıllarımı Zonguldak’ta, üniversite hayatımı Ankara’da tamamlayarak 2007 yılında İstanbul’a yerleştim. Uzun süre üniversite hastanesinde hizmet verdim. Son iki yılda kendi merkezimizi açarak güzellik ve estetik üzerine uzman hekim kadrosu ile hizmet vermeye başladık.

 3. Medikal estetik nedir?
 4. Medikal estetik, non-invaziv veya minimal invaziv teknolojileri ve teknikleri barındırır, genel anestezi olmadan ve dokular kesilmeden yapılır. Medikal estetikteki invaziv prosedürler, genellikle cilt veya cilt altına yapılan enjeksiyonları gerektirir. Bu uygulamalar, diğer estetik operasyonlar ile benzer işlemler olarak düşünülüp sık sık onlar ile aynı kefeye koyulsalar da, aslında arada önemli bir fark vardır. Medikal estetik uygulamalarında, kişilerin dış görünüşleriyle ilgili sıkıntıları gidermek adına yapılacak işlemler, herhangi bir doku kesilmeden, başka bir deyişle ameliyatsız yapılır.

 5. Kliniğinizde hangi medikal estetik uygulamalarını yapıyorsunuz?
 6. Kliniğimizde Medikal estetik uygulamaları uzman hekim kadromuz ile steril ortamda yapıyoruz. Medikal estetik uygulamalarımız:

  • Botoks
  • Göz kenarı uygulamaları (kaz ayağı)
  • Alın uygulamaları
  • Kaş arası uygulamaları
  • Dudak kenarı uygulamaları
  • Boyun uygulamaları
  • Çene uygulamaları
  • Dolgu
  • Ameliyatsız yüz germe

  hanzade banu nadir röportaj

 7. Bölgesel zayıflama ile ilgili hizmetleriniz nelerdir?
 8. Bölgesel zayıflama ile ilgili hizmetlerimizden bahsedeyim.

  G5 Selülit ve bölgesel yağlanmaya bağlı cilt problemlerinin ortadan kaldırılmasında uzun yıllardır kullanılan G5 masajı, bilinen en zararsız cilt uygulamaları arasında yer alıyor. Uygulandığı bölgeden herhangi bir kızarıklık, yara veya ısıya bağlı tahriş oluşturmayan G5 masajı yöntemi, titreşim sayesinde sıkılaştırma ve yağ yakma prensibine dayanıyor. İyi bir cilt bakım uygulaması olmasının yanında, G5 masajı, kas dokusu üzerinde yer alan laktik asit miktarını düşürme özelliği ile de ödem giderilmesi ve kas spazmı tedavilerinde de sıkça tercih ediliyor.

  G5 masajının uygulanabilmesi için, G5 adı verilen özel bir cihazdan faydalanılır. G5 cihazı, döner bir başlığa sahiptir ve bu başlığın uç kısmında cilt tipine ve masajın uygulanacağı bölgeye özel olarak tasarlanmış masaj başlıkları kullanılır. Masaj başlıkları ise genellikle plastiktir ve uç kısmında, cilt üzerinde titreşim oluşturmayı sağlayan çıkıntılar bulunur. Genellikle bacak ve kalça bölgesinde kullanılan G5 masajı, uygulandığı bölgede yağ yakımını artırarak sıkılaşma elde edilmesini sağlar. Ayrıca selülitli bölgelere uygulandığı zaman, ilginin bölgenin sıkılaşmasını sağlayarak selüliti ortadan kaldırır.

  G5 masajının uygulandığı bir diğer alan ise bölgesel zayıflamadır. Her ne kadar tek başına kullanılmasa da, soğuk lipoliz ve lenf drenajı gibi bölgesel zayıflama süreçlerinde, G5 masajına da yer verilir. G5 masajı kişiye özeldir. Vücut tipine ve mevcut duruma göre bireylere uygulanması önerilen seans sayısı 10 ile 20 arasında değişir. Her bir seans süresi ise 15 ile 25 dakika arasındadır. G5 uygulama öncesi ve sonrası yapılacak olan bazı masaj ve egzersizler ise işlemden alınan verimi ciddi oranda artırabilir.

 9. Diot nedir ve nasıl uygulanır?
 10. Diode lazerler 810 nm dalga boyundaki lazerlere verilen genel addır. Farklı markada ve farklı ülke kaynaklı diode lazerler Türkiye’de kullanılmaktadır. Diode lazerler alexandrite lazerden farklı teknolojik özelliklere sahiptir. İki lazerde epilasyonda kullanılsa da birbirlerinden önemli farklar gösterirler. Diode lazerler alexandrite lazerlerden daha derine inerler. Bu nedenle derin yerleşim gösteren kıllarda daha etkin tedavi sağlarlar. Diode lazerlerin yüz, sırt, kol bölgesinde en etkili lazerlerdir. Bu nedenle bir lazer kliniğinde mutlaka bulunmalıdır. Diode lazerlerin bir önemli avantajı da tüm cilt tiplerinde kullanılabilmesidir.

  Diode Lazer ile:

  • Deride leke kalma ihtimali azdır.
  • Koyu renk ciltlerde dahil olmak üzere diode lazerler tüm cilt tiplerinde epilasyon yapılabilen lazerlerdendir.
  • Kontakt ya da hava soğutmalı tipleri vardır.
  • Dalga boyu deride alexandrite ve ruby lazerlere göre daha derine ulaşabilir.
  • Pulse süresi cihazın teknik özelliklerinden dolayı uzundur ve esmer tenlilerde kullanılabilir.
  • Pulse süresinin uzun olması ince kıllarda etkinliği azaltabilir. Bu nedenle pulse süreleri ayarlanabilen diode cihazları da üretilmiştir. Bu tip fonksiyonu bulunan diode lazerler ince tüylede etkili olabilen önemli lazerlerdendir.
  • Derin ve kalın kıllarda etkinliği daha fazladır. Bu özellikleri nedeniyle erkek sırtı, kadın ve erkek kol ve yüzünde en başarılı lazerlerdir.

  Buz Lazer Epilasyonun soğutma sistemi diğer eski cihazlara oranla çok daha fazla soğutma gerçekleştirmektedir. -3 dereceye kadar soğutma sağlayan buz lazer epilasyon uygulaması, cihazın başlığının işlem sırasında buz tutacak kadar soğumasını sağlar ve bu sayede de işlemde hastalar asla herhangi bir acı hissetmezler. Uygulama tüm vücut için yaklaşık 45 dakika gibi bir sürede sona ererken, bölgesel uygulamalarda bu süre oldukça kısalmaktadır. Tüm bunların yanı sıra ince tüylerin ve açık renkli tüylerin bile alınabilmesini sağlayan bu harika sistem, acısız bir şekilde dilediğiniz bölgenize epilasyon yapılabilmesine yardımcı olmaktadır.  Dört mevsim uygulanabilir oluşu ve medikal CE ve FDA sertifikası bulunan Buz Lazer, her türlü cilt ve kıl tipi için kullanılabilmektedir.

  Özellikle de erkeklerin acı eşiklerinin bayanlara oranla daha düşük olduğunu düşünürsek, “Soprano ice” Buz Lazer Epilasyon cihazının erkekler için oldukça uygun olduğunu söyleyebilir. Kıl yapıları nedeni ile normal cihazlarda daha çok acı hissedebilecekken, bu muhteşem teknoloji sayesinde sıfır acı ile tüm vücut kıllarından ve tüylerinden kolay bir şekilde kurtulabilmektedirler. Kısacası siz siz olun eğer tüylerinizden rahatsızsanız ve acı çekmeden bu tüylerden kurtulmak istiyorsanız mutlaka “Soprano ice” Buz Lazer Epilasyonu deneyin.

  hanzade banu nadir kimdir

 11. Profesyonel cilt bakımı ile ilgili hizmetleriniz nelerdir?
 12. Her cildin ihtiyacı farklılık gösterir. Terapistiniz tarafından cildin ihtiyaçları belirlenip doğru tespitler yapılır ve bu doğrultuda bir bakım protokolü belirlenirse ışıltılı, genç, lekesiz ve sağlıklı bir cilt oluşumu sağlanacaktır.

  Cilt sağlığını korumak ve erken yaşlanmayı önlemek için 20 yaş üstü her kadının cilt bakımını önemsemesi ve düzenli aralıklarla bakım desteği alması önerilir.

  Her gün az veya çok makyaj yapanlar, ciltlerini ne kadar iyi temizlediklerini zannetseler de, ayda bir kere derin temizlik yaptırmaları yararlıdır. Bundan başka sigara içenler, uyumakta zorluk çekenler, gün boyunca gerginlik yaşayanlar cilt bakımına daha fazla ihtiyaç duyarlar. Çünkü uykusuzluk ve stres cildin yağ dengesini olumsuz yönde etkiler. Bu dengeyi bozan başka etkenler de vardır. Örneğin lityum ve kortizon tedavileri, bazı doğum kontrol ilaçları, adet dönemi sıkıntıları gibi…

  • Klasik Cilt Bakımı
  • Oxy Jet Bakımı (Oksijen Bakımı)
  • Lekeli cilt bakımı
  • Akneli & Yağlı Cilt Bakımı
  • Olgun & Solgun Cilt Bakımı
  • Hassas Cilt Bakımı
  • Yüz & Dekolte Anti Age masajı
  • Bio-2 light terapi (Oksijen ve ışık terapinin mükemmel kombinasyonu)
  • Oxy diamond (Elmas başlıklı oksijenli peeling
  • Cryo2 cool lifting & oxy sprey
 13. Hydrafacial nedir ve nasıl uygulanır? Cilde zararı ya da yan etkisi var mıdır?
 14. Etkili bir cilt yenileme sistemi olan Hydrafacial, cildin ihtiyacı olan tüm bakımların tek seansta uygulanmasını sağlayan bir işlemdir. Parlak, sağlıklı, ışıltılı, genç ve duru bir cilt isteyenlerin ilk tercihlerinden olan Hydrafacial, 10 farklı cilt problemini sonlandırma özelliğine sahiptir. Ayrıca, cildinize zarar verebilecek, yaşlanma sürecini hızlandıran kirlilik, güneş ve stresin neden olduğu serbest radikallerin zararlarını önlemeye çalışan en güçlü antioksidanlarla doludur.

  Hydrafacial Nedir?

  HydraFacial işlemi, ölü cilt hücrelerini ve ciltteki fazla sebumu temizleyerek temizlemeye başlar. Daha sonra, gözenekleri tıkayan kir ve yağı kırmak için cilde salisilik ve glikolik asitlerin bir karışımı uygulanır. Daha sonra HydraPeel Tip, cilde aynı anda nemlendirici, dolgun ve besleyici serumları uygularken siyah noktaları, kiri, yağı ve safsızlıkları gidermek için kullanılır.

  Hdyrafacial ’ın Uygulama Alanları

  Cilt bakımı, genişlemiş ve tıkalı gözenek tedavisi, cilt tonu düzensizlikleri, siyah nokta problemi, yağlı ciltlerde sebum dengelemesi, sivilce tedavisi, leke tedavisi, cildin canlandırılması, ciltteki elastikiyetin arttırılması, ince çizgi ve derinleşmemiş kırışıklıkların tedavisi, cildin nemlendirilmesi ihtiyaçlarına cevap verebilen Hydrafacial, hücre metabolizmasını hızlandırır.

  Hydrafacial Seansları

  Tedavi amaçlı yapılan işlemlerde 1 hafta ara ile 4-6 seans önerilir. Sadece bakım ve temizleme amacıyla yapılan işlemlerde ise; ayda 1 düzenli uygulama önerilir.

  Genç yaşlarda yağlanma ve sivilce problemi için tercih edilirken, orta yaş üzerinde ise; yaşanılan elastikiyet ve kollajen kaybını önleyebilmek için tercih ediliyor.

  Hydrafacial’ın Avantajları

  Öneriye uygun takip edilen seansların sonunda cildin nemlendiği, yenilendiği, temizlendiği ve beslendiği rahatlıkla fark edilebilir. Cihazının sahip olduğu soğutucu başlık, çoğunlukla sedasyon ve solüsyonlardan sonra gözenekler, kuçültme etkisine sahiptır. Oksijen sprey, yüksek konsatrasyonu ve oksijen molekülleri aracılığıyla cildin oksijen ihtiyacını sağayarak nefes almasını sağlar. Multi-Polar RF, radyofrekans ile cilt ve cilt altı dokularda ısı artışı sağlar, yıpranan kollajen liflerini yeniler.

  Hydrafacial’ın Yan Etkileri Var Mıdır?

  HydraFacial’ın bu kadar popüler olmasının birçok nedeninden biri, minimal yan etki olmaması ve aslında işlem dışı kalma süresi gerektirmemesidir. Uzmanlar tedaviden hemen sonra biraz kızarıklık beklediğini, ancak derhal azalacağını söylüyor.

  “Tedaviyi takiben cildinizin dinlenmesini ve yüzünüzün tüm faydalarından yararlanmasını isteyeceksiniz. Ertesi sabah makyaj yapabilir ve normal rutininize devam edebilirsiniz.”

  hanzade banu nadir hakkında

 15. Dermapen nedir ve nerelere uygulanır?
 16. Dermapen tek başına tıpkı peeling laser dermabrasyon gibi başlı başına etkin son derece kolay güvenli acısız bir yöntemdir.

  Dermapen ile kombine uygulamalar imkanı sayesinde ablatif olmayan, örneğin Fraksiyonel Lazer Tedavisi, IPL ve Kimyasal Peeling gibi tedavilerden daha efektif sonuçlara ulaşabiliriz.

  Cerrahi olmadan gençleşmenin avantajları:

  • İnce çizgilerin azalması
  • Derinin sıkışması ve gerilmesi
  • Akne ve diğer lekelerin azalması ve hatta yok olması
  • Çatlak ve deri gevşemelerinin giderilmesi
  • Çok hızlı iyileşme süreci
  • Lazerle soyulmuş cilt de uygulanabilme güvenilirliği
  • Her cilt tipinde ve her bölgede uygulanabilmesi
  • Kolajen dokunun gelişmesini sağlar.

  Dermapen Nerelere Uygulanır?

  • Yüz
  • El
  • Boyun
  • Saç
  • Akne, Leke, çatlak, selülit ve vücutta doku kaybı olan bölgeler

  Anti-aging uygulamalarda hedef, yaşlanma sonucu oluşabilecek hastalıkları önlemek, güç kaybını engellemek ve daha uzun süre genç kalmayı sağlamak anlamına gelir. Kozmetik bilimi açısından anti aging, cilt, saç üzerinde yaşlanma belirtilerini geciktiren ya da engelleyen bakım anlamına gelir.

  Güzellik, bir canlının, somut bir nesnenin veya soyut bir kavramın algısal bir haz duyumsatan; hoşnutluk veren hususiyetidir. Güzellik, estetiğin, toplumbilimin, toplumsal ruhbiliminin ve kültürün bir parçası olarak incelenir.

  Gözle görülen nesneler (güzel bir yüz, güzel bir bina gibi), kulakla işitilen bir müzik, dil ile tadılan bir yemek, koklanan bir çiçeğin kokusu gibi beş duyu ile algılananlar yanında güzel ahlak gibi soyut kavramlar da güzellikle ilgilidir.

  Kadın sevgidir, kadın duygudur, kadın kelimedir, kadın dildir, kadın tendir, kadın gönüldür, kadın detaydır, kadın şefkattir, kadın neşedir, kadın hayattır, kadın candır.

  Medikal Direktörü Hanzade Banu Nadir İletişim Bilgileri

   

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir