Güzelliğin en önemli temsilcilerinden olan dudak, asırlar boyunca altın oranın belirlenmesi için kullanılıyor. Kusursuz bir dudak, güzelliğimizi bütünüyle tamamladığı gibi ayrı bir çekicilik de katıyor. Daha canlı ve genç görünümlü dolgun bir dudak yapısına sahip yeni nesil güzellik uygulamalarıyla daha kolay hale geliyor. Dudak kontür işlemiyle antik çağlardan beri süregelen dolgun ve dikkat çekici dudak görünümü elde edilebiliyor.

Dudak Kalemlerine Mahkum Olmayın

Dudaklar kimi zaman solmuş kimi zamansa canlılığını yitirmiş bir hal alabilir. Hatta giderek incelmiş ve orantısız görünen dudak çizgileri aynalardan kaçmanıza neden olacak kadar psikolojik bir etki yaratabilir. Her ne kadar kozmetik ürünlerle bir çare bulunulmaya çalışılsa da hiçbir zaman hayal edilen o kusursuz görüntü tam anlamıyla elde edilemez. Çünkü başta dudak kalemleri olmak üzeri diğer tüm kozmetik ürünler de dahil hiçbiri dudağınızın asıl ihtiyacı olan doğal dokunuşu sağlayamaz. Tam da bu noktada uygulanan profesyonel yöntemler dudağa ihtiyacı olan doğal formu sağlamak için son derece idealdir.

dudak kontürü sonrası

Kendi Ellerinizle Demode Bir Görüntü Yaratmayın

Her ne kadar kozmetik ürünlerle dudaklarınızı istediğiniz forma kavuşturmaya çalışsanız da bu durumu her seferinde tekrarlamak ve fazlasıyla efor sarf etmek sizi bıktıracaktır. Öyle ki, zaman kavramının son derece yetersiz geldiği günümüzde dakikalarca dudakta gölge ve ışıklandırmalar yapmak vakit kaybından öteye geçemez… Üstelik elde edilen görüntünün doğallıktan uzak ve son derece demode bir hal alması da ayrı bir muammadır. Dudak kontürü tüm bu olumsuzlukları ortadan kaldırır, ekstra zaman ve efor sarf etmeden etkili dudak formuna kavuşmanızı sağlar.

Dudak Kontürü Nasıl Uygulanır?

Uygulamaya başlanmadan önce profesyonel ve eğitimli bir kontür makyaj uzmanıyla ön görüşme yapılmalıdır.  Görüşme sırasında dudakta hangi ton çalışmasının yapılacağı kararlaştırılır. Uygulamada esas olan seçilen renk pigmentinin kişinin dudakları ve cilt alt tonuyla son derece uyumlu olmasıdır. Aksi takdirde ortaya doğallıktan uzak ve yapay bir görüntü çıkmış olur. Ardından yüzünüze ve dudak yapınıza uygun bir dudak çerçevesi belirlenir ve dudak hattı çizilir.  İşleme dudak içi renklendirme yapılarak devam edilir ve yaklaşık 2 saat sonunda işlem tamamlanmış olur. Yaklaşık 3 ile 5 yıl arasında bir kalıcılık söz konusudur.

dudak kontürü nasıl uygulanır

Liplight İle Işıltılı Son Dokunuş

Son derece dolgun ve canlı dudaklar geçmişten bu yana gerek ressamlara gerekse şairlere hep konu olmuştur. Eğitimini almış ve uzman kişilerce uygulanan dudak kontürü de istenilen bu eşsiz dudak formuna kavuşmanıza imkan sağlar. Ayrıca dudak çizgisinin üst kısmına son bir dokunuş olarak “Liplight” adı verilen uygulama yapılır ve bu dudağın daha canlı daha taze ve dolgun görünmesini sağlar. Liplight, dudak formunun belirginleşmesi ve istenilen çarpıcı görüntünün elde edilmesi için tercih edilen bir uygulamadır.

Dudak Kontürü Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • 24 saat duş alınmamalıdır.
  • Yine ilk günlerde çok sıcak ve dudağı yakacak baharatlı yiyeceklerden uzak durulmalıdır.
  • Dudağın nemsiz kalmaması için nemlendirici ve anti bakteriyel kremler kullanılmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir