Güzelliğin en önemli temsilcilerinden olan dudak, asırlar boyunca altın oranın belirlenmesi için kullanılıyor. Kusursuz bir dudak, güzelliğimizi bütünüyle tamamladığı gibi ayrı bir çekicilik de katıyor. Daha canlı ve genç görünümlü dolgun bir dudak yapısına sahip yeni nesil güzellik uygulamalarıyla daha kolay hale geliyor. Dudak kontür işlemiyle antik çağlardan beri süregelen dolgun ve dikkat çekici dudak görünümü elde edilebiliyor.

Dudak Kalemlerine Mahkum Olmayın

Dudaklar kimi zaman solmuş kimi zamansa canlılığını yitirmiş bir hal alabilir. Hatta giderek incelmiş ve orantısız görünen dudak çizgileri aynalardan kaçmanıza neden olacak kadar psikolojik bir etki yaratabilir. Her ne kadar kozmetik ürünlerle bir çare bulunulmaya çalışılsa da hiçbir zaman hayal edilen o kusursuz görüntü tam anlamıyla elde edilemez. Çünkü başta dudak kalemleri olmak üzeri diğer tüm kozmetik ürünler de dahil hiçbiri dudağınızın asıl ihtiyacı olan doğal dokunuşu sağlayamaz. Tam da bu noktada uygulanan profesyonel yöntemler dudağa ihtiyacı olan doğal formu sağlamak için son derece idealdir.

dudak kontürü sonrası

Kendi Ellerinizle Demode Bir Görüntü Yaratmayın

Her ne kadar kozmetik ürünlerle dudaklarınızı istediğiniz forma kavuşturmaya çalışsanız da bu durumu her seferinde tekrarlamak ve fazlasıyla efor sarf etmek sizi bıktıracaktır. Öyle ki, zaman kavramının son derece yetersiz geldiği günümüzde dakikalarca dudakta gölge ve ışıklandırmalar yapmak vakit kaybından öteye geçemez… Üstelik elde edilen görüntünün doğallıktan uzak ve son derece demode bir hal alması da ayrı bir muammadır. Dudak kontürü tüm bu olumsuzlukları ortadan kaldırır, ekstra zaman ve efor sarf etmeden etkili dudak formuna kavuşmanızı sağlar.

Dudak Kontürü Nasıl Uygulanır?

Uygulamaya başlanmadan önce profesyonel ve eğitimli bir kontür makyaj uzmanıyla ön görüşme yapılmalıdır.  Görüşme sırasında dudakta hangi ton çalışmasının yapılacağı kararlaştırılır. Uygulamada esas olan seçilen renk pigmentinin kişinin dudakları ve cilt alt tonuyla son derece uyumlu olmasıdır. Aksi takdirde ortaya doğallıktan uzak ve yapay bir görüntü çıkmış olur. Ardından yüzünüze ve dudak yapınıza uygun bir dudak çerçevesi belirlenir ve dudak hattı çizilir.  İşleme dudak içi renklendirme yapılarak devam edilir ve yaklaşık 2 saat sonunda işlem tamamlanmış olur. Yaklaşık 3 ile 5 yıl arasında bir kalıcılık söz konusudur.

dudak kontürü nasıl uygulanır

Liplight İle Işıltılı Son Dokunuş

Son derece dolgun ve canlı dudaklar geçmişten bu yana gerek ressamlara gerekse şairlere hep konu olmuştur. Eğitimini almış ve uzman kişilerce uygulanan dudak kontürü de istenilen bu eşsiz dudak formuna kavuşmanıza imkan sağlar. Ayrıca dudak çizgisinin üst kısmına son bir dokunuş olarak “Liplight” adı verilen uygulama yapılır ve bu dudağın daha canlı daha taze ve dolgun görünmesini sağlar. Liplight, dudak formunun belirginleşmesi ve istenilen çarpıcı görüntünün elde edilmesi için tercih edilen bir uygulamadır.

Dudak Kontürü Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • 24 saat duş alınmamalıdır.
  • Yine ilk günlerde çok sıcak ve dudağı yakacak baharatlı yiyeceklerden uzak durulmalıdır.
  • Dudağın nemsiz kalmaması için nemlendirici ve anti bakteriyel kremler kullanılmalıdır.

Dudaklar güzellik anlayışımızın merkezinde yer alıyor. Çünkü tarih boyunca Afrodit’ten modern dönemin ikonu Brigitte Bardot’a kadar tüm güzel kadınlar dolgun, simetrik ve canlı dudaklarıyla ön plana çıkıyor.  Tüm normları, ikonları ve trendleri bir kenara bıraktığımızda bile dudakların yüzün en göz alıcı noktada yer alması dudakları güzellik için önemli bir kriter haline getiriyor. İşte bu noktada dudakların yeniden hayat bulduğu işlemler giderek popülerleşiyor özellikle de dudak kontür işlemi giderek daha fazla kadının tercihi ettiği bir işleme dönüşüyor.

Günün ilk ışıklarından gecenin son saatlerine kadar her kadının bakımlı ve güzel görünmeye hakkı olduğuna inanıyor, dudak kontür ile her zaman güzellik mottosunu sürdürüyoruz. Bu noktada profesyonel ekipmanlar ve uzman dokunuşlar ile dudakların daha dolgun, canlı ve bakımlı görünmesini sağlıyoruz.

Dudak Kontürü İle Daha Dolgun Dudaklar Mümkün

Dudak kontürü 3 farklı aşamayı içeriyor;

  • Dudak kontürü renklendirme
  • Dudak içi renklendirme
  • Tam dudak renklendirme

Dudak kontürü renklendirme işlemi, dudak içi rengi baz alınarak sadece dudakların dış çevresine kontür işleminin uygulanmasıdır. Daha çok ince dudaklı kadınların tercih ettiği dudak kontürü renklendirmenin en önemli avantajı dudakları olduğundan daha dolgun ve kalın göstermesidir.

Dudak içi renklendirme yönteminde ise dudağın kendi çerçevesi temel alınarak rengini ve canlılığını kaybeden dudakların renklendirilmesidir. Bu işlemde çok canlı ve iddialı tonlar seçilebileceği gibi doğal ve soft renkler de tercih edilebilir. Diğer bir yöntem ise tam dudak renklendirmedir. Dudak çerçevesi ve dudak içi renklendirme aynı anda uygulanır.

dudak kontürü nasıl uygulanır

Dudak Kontürü Nasıl Uygulanır?

Dudak kontüründe işlem, doğal dudak renginin belirlenmesiyle başlar. Daha sonra ise renklendirme işlemi sırasında kullanılacak doğal pigmentlerin tonu seçilir. Renk seçiminden sonra anestezik krem ile dudaklar uyuşturulur. Bu sayede kişinin acı ve hassasiyete toleransı artar, işlem esnasında rahatsızlık hissetmez. Tamamen kişiye özel steril iğneler yardımıyla cildin 0.3 – 0.5 milimetre altına organik kalıcı boyaların işlendiği bu işlemde işlem süresi istenilen modele bağlı olarak 2 ila 2,5 saat arasında sürmektedir. Dudak kontür işlemi uygulandıktan 20 gün sonra, rötuş yapılması gerekmektedir.

Doğru Teknoloji, Mükemmel Sonuçlar

Dudak kontüründe renk seçimi çok önemli bir adımdır. Cilt alt tonu ve ten ile uyumlu bir renk seçimi için profesyonel uzmanlar ve doğru pigmentler çok önemlidir. Biz merkezimizde alerji riski bulunmayan ve en iyi renk seçeneğine sahip pigmentler ile kusursuz sonuçlar elde etmenizi sağlıyoruz.

Tedavi, hijyen, teknoloji ve pigmentlerin kalitesi için en yüksek standartları buluşturan TÜV sertifikasına sahip ekipman ve pigmentler sayesinde dudaklar yeniden canlılık kazanıyor. Eşsiz teknolojisi ve hassas iğne kontrolüyle seçilen pigmentin cilde kolayca nüfuz etmesini sağlıyor. Bu sayede dudak içi renklendirmede doğala en yakın sonuçları elde etmek mümkün hale geliyor.

Güzellik Teknolojiye Entegre Oluyor

Biz Ergül Keskin Conture Make up Studio olarak güzelliği bir bütün olarak kabul ediyor ve asırlar boyunca bir kadının güzelliğinin en önemli temsilcisi sayılan dudaklara, dudak kontür işlemi ile dolgunluk kazandırıyoruz. İnce iğneler ve özel olarak geliştirilmiş renk pigmentleri kullanan Long-Time-Liner imzalı cihazlarımızla hiçbir cerrahi işleme gerek kalmadan dudak hattını düzeltiyoruz ve daha dolgun bir görünüm sağlıyoruz.  Mevcut renk yelpazemiz sayesinde dudaklarınız için seçtiğimiz renk tonunu mükemmel şekilde uyguluyoruz.