Günlük hayatta girdiğiniz hemen her mekanda kullanılan en temel aydınlatma elemanıdır avizeler. Tavana asılarak kullanılan bu aydınlatıcılar, sadece ortama gereken ışığı sağlamakla kalmaz. Dekorasyondaki etkileri de oldukça büyüktür. Özellikle yüksek tavanlı iç mekanlarda ve merdiven kovası, fuaye alanı gibi boşluklarda normal ebatların dışına çıkılarak devasa avizelerle birbirinden görkemli dekorasyonlara imza atmak mümkündür. Salon, oturma odası, yatak odası, mutfak gibi temel yaşam alanlarında ise mekanın her yerine homojen dağılan bir ışık kaynağı en temel gereksinimlerden birisidir.

Her Tarza Uygun Avize Modelleri

Avize tasarımlarında birçok unsur göz önünde bulundurulur. Hem estetik hem de fonksiyonellik açısından ürün çeşitliliği oldukça fazladır. İstenilen ışık miktarına bağlı olarak tek, iki veya daha çok lambalı alternatifler arasından seçim yapabilirsiniz. Mum şeklindeki ampulleriyle ortama nostaljik bir hava katan klasik modeller; taş, kristal, zincir gibi detaylarla zenginleştirilerek göz kamaştırır. Rustik tarzdaki avize modellerinde doğal dokusuyla otantik bir atmosfer yaratan halat kullanımı dikkat çeker. Modern ürünlerde ise sade ve kullanışlı tasarımlar minimal dekorasyon stilini başarıyla tamamlar.

Sarkıt avize modellerinde göz dolduran birçok tasarım seçeneği bulunur. Bazı modeller ise tavana yapışık olarak konumlandırılır. Bu ürünler arasında modern avize modelleri öne çıkar. Ancak daha gösterişli ve yine kristal ve taş gibi detayların yer aldığı klasik modeller de mevcuttur. Ahşap gövdeli modeller rustik ve bohem tarzdaki iç mekan dekorasyonlarını ahşabın sıcaklığıyla kusursuz bir şekilde tamamlar.

Avizenin etkisini mekanda hissedebilmek için kullanılan ampul ve ışık rengi de oldukça önemlidir. Gün ışığı ve sarı tonlarında ışık veren ampuller evinizin atmosferini ısıtıp; yaşam alanınıza huzur katar. Beyaz ışık ise çalışma ortamları için idealdir. Zinde ve aktif kalmanıza yardımcı olur. Bazı aydınlatma elemanları hemen her yerde bulabileceğiniz farklı ampul türleri ile uyumludur. Ancak özellikle rustik tarzdaki bazı modeller sadece kendisine özgü ampullerle çalışır. Her tarza uygun, birbirinden şık aydınlatma elemanı tasarımları mevcuttur.

avizeler

Sıradışı Tasarımlarıyla Göz Kamaştıran Avize Çeşitleri

Avize tasarımlarında yapılabilecek yeniliklerin sınırı yoktur. Hiç akla gelmeyen, sıra dışı ve çağdaş tasarımlara sahip modeller en basit iç mekan dekorasyonunu bile gösterişli ve dikkat çekici hale getirebilir. Dev bir saksafon şeklinde, birbirine bağlanmış kocaman, renkli balonlar görünümünde, etrafa saçılan bir ışın demeti formunda ve daha birçok farklı şekillerde tavan için aydınlatma elemanı tasarımları yapılmıştır. Bir ışık kaynağından çok, sanat eseri görünümüne sahip olan, bu tarz modern avize modelleri, bulunduğu mekana damgasını vurur.

Mekana dair akılda kalan en belirgin tasarım nesnesi olarak daima adından söz ettirir. Bazı modellerde lambalar aşağı dönük bazılarında ise yukarı dönük olacak şekilde tasarlanır. Lambaların yukarı dönük olduğu modellerde ışık tavana yayılır. Diğerlerinde ise zemine doğru inen daha odaklı bir ışık söz konusudur. Benzer şekilde bazı modellerde lambaların etrafı kumaş, cam, metal gibi farklı malzemelerden üretilmiş başlıklarla çevriliyken modern tasarımlarda ışık kaynakları gözle görülebilecek şekilde tamamen çıplak bırakılmıştır. Bu çıplaklık mekana endüstriyel ve modern bir hava katarak sıra dışı bir iç mekan tasarımına sahip olmanızı sağlar. Kumaş başlıklı modellerde ise renk seçenekleri oldukça fazladır. Krem, bej, gri gibi nötr tonların yanı sıra pembe, yeşil, sarı, kırmızı, turuncu gibi çeşitli renklerde kumaş lamba başlıklarının kullanıldığı ürün seçeneklerine ulaşabilirsiniz.

Farklı stillere hitap eden, birbirinden kullanışlı avize modelleri Divanev ‘de! Her bütçeye uygun avize fiyatları sayesinde ışıl ışıl, aydınlık ve mutlu eden bir dekorasyona sahip olmak için hemen beğendiğiniz modelleri sepetinize ekleyin!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir