Muhteşem bir düğün,  tüm genç kızların rüyasını süslemektedir. O gün bir prenses edası ile gezmek, her genç kızın hayalidir. O zamana kadar yapılmış olan en güzel düğüne sahip olmak ise düğün sahiplerinin hayal gücüne bağlı olmaktadır. Düğün organizasyonu hem yorucu hem de mutluluk verici bir koşuşturmacadır. Sizin için özel olan bu günün kusursuz olması için dikkat edilmesi gereken bazı ayrıntılar bulunmaktadır. Duguntrendy.com bu güzel ve özel gün için tüm gelin ve damatların yanında olmaktadır. Bu nedenle kurulduğu günden beri bir düğün için olması gereken en küçük ayrıntıya bile dikkat etmektedir. Edindiği tecrübelere bağlı olarak da gelin ve damat adayları için birkaç tüyo vermekten mutluluk duymaktadır.

Muhteşem bir düğün için dikkat edilmesi gereken durumlar:

  1. Aylar öncesinden gelinlikçiler gezilerek en çok yakışacak olan gelinlik modelleri denenmesi gerekmektedir. Gelinlik modelleri içinde en çok yakışan üç modelin belirlenmesi, işinizi kolaylaştırmanıza yardımcı olacaktır. Bundan sonra size kalan kısım gelinlikçiler ile anlaşmaktır.
  2. İmkanlara göre mutlaka düğün organizasyon firmaları ile görüşülmesi tavsiye edilen bir durum olmaktadır. Sizi yansıtacak, hayal gücünüzü ifade edecek bir düğün için organizasyon firmalarının işleri daha da kolaylaştıracağı asla unutulmamalıdır.
  3. Prenses ve prensin kapıda görüneceği o an için mekanın muhteşem olması büyük önem arz etmektedir. Düğün mekanları için yapılan ilk tavsiye tek tek gezilmesi olmaktadır. Kulaktan dolma bilgiler ile hareket edilmemesi gerekmektedir. Düğün salonunun büyüklüğünden, pist alanına, pist alanından mekanda bulunan kolonlara kadar her şeyin hesap edilmesi gerekmektedir. Ayrıca gelecek olan davetlilerin de oturma düzeni de sizin mutlu edecek şekilde ayarlanmalıdır.  Düğün mekan sahipleri ile neler yapabilecekleri, gelin ve damadın isteklerinin ne kadarının karşılanabileceği de en baştan konuşulup kararlaştırılması gereken bir durum olmaktadır. Kır düğünleri günümüzde en popüler düğün seçenekleri arasında yer almaktadır.
  4. Kuaförler, gelinlerin o gün en büyük yardımcıları olmaktadır. Gelinlerin saçından, makyajına kadar her türlü isteklerini karşılayan kuaförler; düğünün gizli kahramanları olmaktadır.  Bu nedenle en iyi ve en uygun kuaförün bulunması gerekmektedir.  Kuaförler ile anlaşırken yanınızda götüreceğiniz misafirleriniz için de önceden anlaşmanız gerekmektedir.
  5. Düğün, kına, nişan gibi önemli ve özel günlerin kendine has adetleri de olmaktadır. Son zamanlarda gelin adayları, düğünden bir hafta önce güzellik merkezine gitmektedirler. Böyle düşüncesi olan gelinlere aylar öncesinden güzellik merkezleri ile anlaşmaları önerilmektedir. Yaptırılacak işlemler için önceden konuşulması ve anlaşılmaya varılması ise herhangi bir sorunun oluşmasını önlemektedir.
  6. Son olarak ise duguntrendy.com olarak önerebileceğimiz bir başka konu ise düğün fotoğrafçıları olmaktadır. Fotoğrafçınızı da aylar öncesinden belirlemeniz tavsiye edilmektedir. Dış mekan çekim yapılacaksa yer seçiminin gelin ve damadı yansıtması gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir