Birçoğumuz makyaj yapmayı çok severiz. Her zaman çantamızdan ayırmadığım birkaç malzeme muhakkak bulunur. Son zamanlarda bir yenisini daha çantamıza ekledik. Bu da BB Krem oldu. BB Krem yazın kadınların fondöten kullanmalarına karşı geliştirilmiş bir krem. Eğer daha yoğun bir makyaj yapacaksanız, fondötenin altına baz olarak uygulayabilirsiniz. Tabi bunun üzerine yapabileceğiniz pudra da işinize yarayacaktır. Ancak BB krem amacı dışında kullanıldığı için pek etkisini göremeyebilirsiniz. Peki BB Krem hangi amaçlarla kullanılır, bunu inceleyeceğiz.

  • Özellikle yaz aylarında kullanmak istiyorsanız, BB Krem için 42 saate kadar güneş koruması özelliği olan, çeşitleri vardır.
  • Hassas ciltlerin kullanımı için birebir uygun olan BB Kremler, cildinizi dış etkenlerden koruyarak bir taban oluşturur.
  • BB Kremler genellikle üç ana renkten oluşurlar. Açık, orta ve koyu renktir bunlar. BB Kremin çok daha farklı tonları da bulunmaktadır. Cildinize yakın olan bu tonlar; renksiz ve beyaz kategoriler şeklinde 2 ‘ye ayrılır.
  • Her ne kadar ciltteki lekeleri gizlemek için kullanılmıyor olsa da , üretici firma üründen memnuniyet sayısını görünce üretici firma, lekeleri saklamak içinde bir ürün üretmiştir. Ayrıca lekeleri kapatmakla kalmayıp, bunların tedavisine de yardımcı oluyor.
  • Kimyasal maddelerden hoşlanmayanlar için, kozmetik markalarının ürettiği çiçek özü ve çiçek sulu BB Kremler bulunmaktadır.

Son olarak değinmemiz gereken kimi noktalar vardır. BB Kremler bir fondöten görevinde bulunmazlar. Bu bakımdan cildinizde ki izleri ve bunun gibi şeyleri kapatması olanaksızdır. Ama belli başlı izleri kapatma ve cilt renginizi eşitleme imkanını size sunacağından şüpheniz olmasın. Fondötenden ziyade daha doğal bir görüntü katacaktır. Eğer cildiniz biraz daha fazla lekeli ise bir miktar kapatıcı kullanıp, üzerine BB Krem sürebilirsiniz. Daha etkili bir yöntem yaratacağınızdan şüpheniz olmasın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir