2018 Yılında oldukça artan suç olayları ve bu olaylar sonucunda zarar gören aile ve bireylerin, güvenlik zafiyetlerini yok etmeleri konusunda bir dizi önlem alması gerekiyor.

Düşünün! çalışan anne ve babalar; bakıcılara emanet ettiğiniz küçük yaştaki çocuklarınızı, bahçenizde park halinde duran otomobilinizi veya kendinizi huzur içinde hissettiğiniz fakat başınıza adli bir olay gelene kadar aslında ne kadar güvensiz olduğunu fark edemediğiniz evinizi düşünün…

Ailemizi korumayı başta baba ve anneler olmak üzere hepimiz kendimize vazife sayarız. Peki ailemizi koruyacak ne gibi önlemler alıyoruz?

Bir Baba Ailesi İçin Ne Yapabilir?

Bir baba ailesi için çalışıp para kazanabilir, onlara zaman ayırarak mutlu edebilir, ailesini koruyabilir de! Fakat uzakta olduğunda ve onları göz önünde tutmak istediğinde destek alması gerekir. Konunun başında da söylemiştik ya 2018 yılında artan suç olayları… Bu tür vakaların önüne geçme amaçlı caydırıcı ve etkin güvenlik sistemleri olduğunu bilmeniz gerekiyor.

Alabileceğiniz Tedbirler

  • Alarm Sistemi

Evinizde kurulu bir alarm sistemi belirli vakitten sonra veya kilitli olan bir bölgeye giriş yapıldığında sesli ve ışıklı alarm moduna geçerek size zarar verebilecek kişileri sizden uzak tutabilir.

  • Kamera Sistemi

Güvenlik kameraları artık süs olmak için değil 4k kayıt yaparak olayları kaydetmek veya üzerinde bulundurduğu hareketli sensörler yardımıyla hareketi algılayıp bilgi maili göndermek için de kullanılıyor. Aklınızda bulunsun!

  • Bebek Odası Kamerası

Kamera sisteminde bahsettiğimiz sensörlü kameraları bebek odanıza yerleştirerek de kullanabilir ve bebeğinizi sürekli gözünüzün önünde tutabilirsiniz.

  • Yangın Söndürme Sistemleri

Yangın sensörleri uykuda olduğunuz esnada veya tv başında filminizi seyrettiğiniz anda evinizin herhangi bir yerinde yanma olayı gerçekleştiğinde sensörlerin sıcaklık derecesinin artmasıyla birlikte alarm sisteminin devreye girdiği sistemlerdir.

Akıllı Ev Sistemleri Sizin Tam Koruma Sağlar!

Akıllı ev sistemleri teknolojinin getirdiği yeniliklerin sonuncusu ve en etkin olanıdır. Alarm sistemleri, kamera sistemleri, bebek odası kamera sistemleri, yangın söndürme sistemleri, gaz dedektörleri, duman sensörleri gibi bir çok sistemi bünyesinde barındır. Bununla birlikte cep telefonunuza yüklenecek uygulama sayesinde evinizi istediğiniz yerden yönetebilirsiniz. Evinizin akıllı ev sistemine sahip olmaması da bir sorun teşkil etmez. Çünkü Atasayar Teknoloji gibi akıllı ev sistemlerinin önde gelen markaları standart evleriniz için de planlama çalışması yaparak akıllı hale getirebiliyor. Atasayar Teknoloji’nin Libya Merkez Bankası güvenlik sistemlerinin kurulumunu yapan firma olduğu da göz önünde bulundurulmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir