Merhaba Tuğba Hanım, Kadinja.com olarak röportaj teklifimizi kabul ettiğiniz için çok teşekkür ederiz.

  1. Tuğba Hanım kısaca kendinizi tanıtır mısınız?

15.08.1986 tarihi Karadeniz Ereğli doğumluyum. Ereğli gibi harika bir yerde ve harika bir ailede büyüdüm. Evin en küçüğü olarak dünya tatlısı bir abla ve abiye sahibim. Sevginin ve saygının en ön planda tutulduğu  bir ailede büyümem en büyük şansım oldu. Bu sevgi bütün ömrüme bütün yaptıklarıma en güzel ışık… Evli ve bir çocuk annesi olarak şuan Sakarya’da yaşamakta ve özel medar hastanesinde tıbbi sekreter olarak çalışmaktayım.

  1. Eğitim hayatınız nasıldı?

Bana çok güzel arkadaşlık, dostluklar katan başarılı bir eğitim hayatım oldu. Şu anda çalışmakta olduğum işimle alakalı kendimi daha da geliştirebilmek adına eğitim hayatıma  devam etmekteyim.

  1. Yazar olmaya ne zaman ve nasıl karar verdiniz?

Yazar olmak hep hayalimdi. Okuma alışkanlığımı kazanmamla birlikte aklımın köşesinde hep yazmak vardı. Kompozisyon yazmayı ayrıca günlük tutmayı çok severdim. Sayfalarca günlük yazdığımı bilirim. Çok keyifliydi. Ufak tefek denemelerimden sonra öylesine başladığım hikayem ilk sayfalarımda hayalim oldu ve “Haydi Tuğba hayallerini gerçekleştirme  zamanın geldi” dedim ve o hayallerim şimdi gerçek oldu… Her anı her dakikası harika bir süreçti.

tuğba arslantamirci röportaj

  1. Sizin için yazmak ne anlama geliyor?

Yazmak dinlenmek gibi, huzur gibi, aşk gibi harika bir şey harika…

  1. Kitap yazarken nelere dikkat ediyorsunuz?

Kitap yazarken o kadar yaşayarak yazıyorum ki beni gülerken, kızarken, şaşırırken, hatta kızıp söylenirken bile bulabilirsiniz. Okuyucularımında bunu yaşayabilmesi benim için çok önemli.

  1. Konu sıkıntısı çektiğiniz zamanlar oluyor mu? İçerik belirlerken ilham aldığınız konular ya da olaylar neler oluyor?

Konu sıkıntısı çektiğim zamanlar olmuyor ama yazarken bazen durup düşündüğüm, takıldığım kararsız kaldığım anlar olabiliyor. Kahve tutkunu biri olarak bu durumlarda kısa bir  kahve molası veriyorum. Sonrasında satırlara akıyor cümlelerim…

  1. Daha çok hangi yaş grubuna hitap etmeyi amaçlıyorsunuz?

Aslında bir yaş grubu yok. Sıkı bir okuyucu olarak yaş gözetmeksizin her tür kitabın okunması kanısındayım. Bakıldığında sen mi geldin kitabım üniversite yıllarında yaşanan bir aşk kitabı ama aşkın yaşı olmaz değil mi?

yazar tuğba arslantamirci

  1. “Sen Mi Geldin?” adlı kitabınızdan bahseder misiniz? Konusu nedir?

Sen mi geldin kitabım üniversite yıllarında yaşanan bir aşk kitabı. Ahmet ve Ada’nın sımsıcak bir hikayesi…

  1. Yeni projeleriniz var mı?

Şöyle ki sen mi geldin kitabımı seri olarak düşündüm yani devamı olacak bir kitap. 2. kitabım hazırlık aşamasında. Ayrıca planlanan imza günlerim ve okullarda genç okuyucularımla söyleşilerim olacak.

  1. İzin verirseniz tek kelimeden oluşan tek kelimelik cevaplı sorular sormak istiyorum.

Yazmak: Tarifi olmayan bir huzur.

Sen Mi Geldin: Önüm arkam sağım solum mutluluk.

Yazar Tuğba Arslantamirci İletişim Bilgileri