8 Nisan Çarşamba günü saat 05.34’de terazi burcunun 18 derecesinde süper bir dolunay meydana gelecek. Süper dolunay denmesinin sebebi ayın dünyaya daha yakın bir konumda olmasından kaynaklanıyor. Dolunaylar bizi duygusal ve zihinsel olarak da çok etkiler ve konuların netleşmesi daha da görünür olması demektir. Bir bakıma tamamlanma ve sonuç alma dönemi diyebiliriz.

24 martta oluşan yeni ayda başlayan oluşumların sonuçlarını görebiliriz. Terazi burcu sosyal ilişkiler hak hukuk adalet konularını içerir. Ben değil biz demenin önemi daha da netleşecektir. Terazi burcunun yöneticisi Venüs de ikizler burcunda yani hava elementinin yoğun olduğu bir dönem. Bilimsel çalışmaların insana dair konuların sosyal etkileşimlerin ve birlikte hareket etmenin önemi vurgulanacak bu dolunayda. Ülke haritasına baktığımızda Chiron kavuşumu olduğunu da görmekteyiz. Chiron maddi manevi yaralar hatalı kararlar anlamına gelebilir. 24 Marttaki yeni ayda Chiron kavuşumu vardı. Burada alınan kararların bizi ne denli etkilediğini de yine bu dolunayda görebiliriz.

Mars ile Uranüs arasında oluşan kare açı da bir takım kaza risklerini artırabilir ve doğal afetleri de tetikleyebilir. Hatta yaşadığımız salgının daha da arttığını gözler önüne serebilir. Bizim ülke haritasında mars ve Satürn 8. evde, yani borçlar vergi finansal konularda da dalgalanmalar olacağının habercisi. Bu arada büyük şirket yöneticileri veya ünlü isimler hakkında da haberler duyabiliriz. Daha önce aldığımız kararların doğurabileceği zararlı sonuçlar net bir şekilde gözler önüne serilebilir. Sağlık konularında bilimsel çalışmaların da sonuç vermeye başladığı güzel haberleri de alacağımız bir dönem yaşayacağız.

14 Nisan 21 Nisan ve 26 Nisan tarihleri biraz daha sert etkiler hissettirebilir. Malefik gezegenlerin açılarıyla eşlik ettiği biraz sert bir dolunay ama umut hep var. İyi günler güzel günler de gelecek. Biraz daha sabır diyelim ve bu dolunayın burçlara olan etkilerine göz atalım…

dolunay

KOÇ: Kariyer konuları gelecek planları ve bunlarla ilgili endişeleriniz bu dolunayda alacağınız kararlarla biraz daha netlik kazanacak. Güneşin sizin burcunuzda olması destekleyici bir etki verecektir.

BOĞA: Genel sağlık diyet ve çalışma koşullarınızda değişim ve yenilikler var. Alıştığınız düzeni bırakıp yeni bir döneme geçiş yapabilir ve keyif aldığınız konulara yönelebilirsiniz.

İKİZLER: Hobilerinize zaman ayırmak isteyebilirsiniz. Hatta hobilerinizle alakalı yeni eğitimlere de başlamak isteyebilirsiniz. Aynı zamanda çocuklarla alakalı yeni kararlar da alabilirsiniz.

YENGEÇ: Yaşam alanınız yuvanız ve aileniz konusunda kaygılarınız varsa bunların çözümlenmesi konusunda yeni adımlar atabilirsiniz. Taşınma yada şehir değiştirme konusundaki kararlarınız da netleşiyor.

ASLAN: Fikirlerinizi düşüncelerinizi değiştirecek bazı oluşumlara adım atmak isteyeceksiniz. Kardeşler yakın akrabalar veya komşularla alakalı konular da gündeminizde yer alabilir.

BAŞAK: Para konuları ve bu konudaki kaygılarınız sizin gündeminizi oldukça meşgul etmekte. Yeni iş konuları ya da kazanç alanında yapacağınız değişiklikler ve para konusu önceliğinizi oluşturmakta.

TERAZİ: Dolunay sizin burcunuzda gerçekleşiyor ve daha çok etki almanız mümkün. Biraz daha sorumluluk yüklenebilir ve kararsız kaldığınız konularda netleşebilirsiniz. Sağlığa bu dönem biraz daha dikkat.

AKREP: Gizli yada belirsiz gördüğünüz konular ortaya çıkabilir. Hayatınızdan çıkarmanız gereken her ne varsa bu dönem çok uygun. Bu dolunay sizin için tam şifalanma dönemi…

YAY: Geleceğe dair yeni hedefler belirleyebilirsiniz. İçinde bulunduğumuz durumdan sebeple sosyalleşemiyor olabilirsiniz. Fakat bu konuda da yenilikler yapmanız belki sosyal platformlarda daha çok boy göstermeniz söz konusu olabilir.

OĞLAK: Sorumluluklarınızın ön planda olacağı bir dönemdesiniz. Kariyerinizle alakalı tamamlanması gereken konuların tamamlanacağı yeni adımlar atabilirsiniz. Bu adımları atarken planlarınıza sadık kalmakta fayda var.

KOVA: Yeni hedeflerinizle alakalı kararlar alabilir ve hatta bu hedeflerinize uygun eğitimlere başvurabilirsiniz. Bu dönem bakış açınızı değiştirmek yeniliklere adım atarken sizi daha da güçlendirecek.

BALIK: Borçlanma kredi vergi ya da alamadığınız para konularında bazı gelişmeler ön plana çıkabilir. Bu dolunay Kazançlı çıkacağınız bazı gelişmeler yaşatabilir. Beklenmedik sürprizlere açık olun.