Kettle; ateş yakmadan suyun çok hızlı bir şekilde kaynamasını sağlayan küçük ev aletidir. Genellikle mutfakta kullanılır. Temel işlevi; çay demlerken ya da yemek yaparken ihtiyaç duyduğunuz sıcak suyu hızlı ve ekonomik bir şekilde hazırlamaktır. Mutfakta daima ihtiyacınız olan sıcak su ihtiyacınızı karşılar. Bu sebeple mutfaktaki en önemli yardımcılardan birisidir. Çaydanlıkta su kaynatmak vakit kaybı iken su ısıtıcıları ile su kaynatmak oldukça pratiktir. Ürünlerin kapasitesi, modele göre değişiklik gösterir; 1 litreden 3 litreye kadar değişebilir. Su ısındığında otomatik kapanma özelliği sayesinde gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Elektrikli ısıtıcılar, çay ve kahve severler tarafından sıklıkla tercih edilir. Ergonomik tasarımları sayesinde tek elle kolayca kullanılır. Peki su ısıtıcı alırken hangi noktalara dikkat etmelisiniz. İsterseniz birlikte birkaç detaya bakalım.

Mutfakların Vazgeçilmezi Su Isıtıcısı Seçimi

Elektrikli su ısıtıcısının tercih edilme nedeni hızıdır. Fakat su ısıtıcısı satın alırken dikkat etmeniz gereken birkaç unsur bulunur. Ürünün hızı kadar boyutu ve ağırlığı da önemlidir. Büyük bir aileyseniz hacmi büyük olan ürünler seçebilirsiniz. Ancak tek kişi yaşıyorsanız hacim olarak daha küçük modellere yönelebilirsiniz. Hafif ve ergonomik tasarıma sahip ürünler seçmeniz taşınabilirlik açısından size avantaj sağlar. Elektrikli su ısıtıcının suyu kaynatma süresi modele göre değişiklik gösterir. Bazı ürünler 3 ile 4 dakika arasında kaynatırken bazıları ise 90 saniye içinde suyu kaynatır. Satın almadan önce ürünün açıklamasını okumanız bu konuda bir fikre sahip olmanızı kolaylaştırabilir. Ürünün kolay temizlenebilir olması hijyen açısından oldukça önemlidir. Genellikle şebeke suyu tercih edildiği için belirli bir süre sonra ürünün içi kireç tutar. Kireç tutmayan ve paslanmaz tabana sahip ürünler satın almanız daha sağlıklıdır. Aldığınız su ısıtıcı modelinin güvenlikli olması tehlikeli durumlar karşısında önemlidir. Otomatik kapanma özelliği sayesinde su ısınınca ürün kendini kapatır ve herhangi bir elektrik sorunu ile karşılaşmazsınız. Bunun yanı sıra içinde su olmadığı takdirde çalışmayan ürünlerde güvenlik açısından diğer önemli bir unsurdur. Mutfak dekorunuza uygun ürünler seçmeniz dekorunuzu tamamlar. Uzun süre kullanıma dayanıklı ve garanti imkanı olan ürünler seçmeniz size avantaj sağlar. Ürünün sıcaklık ayarının olup olmamasına da dikkat etmelisiniz. Kaynama derecesini ayarlama özelliği sayesinde istediğiniz sıcaklıkta kullanabilirsiniz. Ürün satın almadan önce cihazın güç ve voltajının elektrik şebekenize uygun olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer uygun değilse elektrik kesintisi ile karşılaşabilirsiniz.

su ısıtıcısı seçimi

Su Isıtıcısının Verimli Kullanımı Nasıl Olmalı?

Çay, kahve ve sıcak su ihtiyacı için sıklıkla tercih edilen su ısıtıcılarının kullanımı oldukça pratik ve kolaydır. Ürünün düğmesine basın ve suyun kaynamasını bekleyin. Her ne kadar pratik kullanıma sahip olsa bile ürün kullanımında dikkat edilecek unsurlar bulunur. Öncelikli olarak satın aldığınız ürünü dikkatli bir şekilde kutusundan çıkarın. Su ısıtıcınızı ocak, kalorifer ve soba gibi yerlere sıcak noktalara değil; masa ya da mutfak tezgahı gibi düz ve sert bir zemin üzerine yerleştirmelisiniz. Hafif bir darbede cihazınız aşağıya düşebileceği şekilde konumlandırmamalısınız. Böyle bir durumda su ısıtıcınız düşebilir, içinde bulunan sıcak su dökülebilir. Ürünü düzenli olarak temizlemeye özen göstermelisiniz. Bu işlem ürünü uzun süre kullanmanız için oldukça önemli. Sıcak su ihtiyacınızı giderdikten sonra ürünü fişte bırakmamalısınız. Fişte kalan su ısıtıcıları, sürekli çalıştığı için zarar görebilir ayrıca size ve evinize zarar verebilir. İçindeki su kaynadıktan sonra eğer tekrar kaynatma işlemi yapmak istiyorsanız 15-20 saniye kadar beklemelisiniz. Bu sayede daha verimli bir şekilde kullanırsınız. Kettle fiyatları ürünlerin özelliklerine ve üretildikleri malzemeye göre farklılık gösterir. Kaliteli malzemeden üretilen ve eşsiz tasarıma sahip su ısıtıcıları için Arnica sitesini ziyaret edebilir, tek tık ile istediğiniz ürüne sahip olup su ısıtıcınızı güvenle kullanabilirsiniz.