Bölgesel incelmenin hedeflendiği basen, popo altı, baldır, iç bacak, diz içi, karın, mide, bel çevresi, sütyen bandı ve kol gibi tüm vücut bölgelerine aynı anda 2 başlık ile uygulanmaktadır. Aynı gün 3 bölgeye uygulama yapılabilir. Tek bölge uygulama süresi 1 saattir.

Cerrahi Müdahale Yok

Ameliyatsız Liposuction diye bilinen Soğuk Lipoliz soğuk ve vakum etkisi ile çalışır, cerrahi müdahale yoktur.

Etkili Sonuçlar

Soğuk Lipoliz ile 3 hafta sonra sonuçları görmeye başlayacak, 3 aya kadar sonuç almaya devam edeceksiniz.

Tek Seansta İncelme

Soğuk Lipoliz tek seans ile incelmeye destek olur ve 1 saat sürer, siz hayatınızı yaşamaya devam edebilirsiniz.

Soğuk lipoliz diğer dokulara zarar vermeden yağ dokusunun dondurularak yağ hücrelerinin apoptosis denilen hücre ölümüne uğratılarak vücuttan atılması işlemidir.

Soğuk lipolizin her bir seansı 1 saat sürmektedir. Vücut yapınıza göre ihtiyacınız olan seans sayısı değişebilmektedir.

Bölgesel yağların diyet ve egzersiz ile yok edilemediği bölgelere sahip kişilerde soğuk lipoliz uygulaması çok iyi neticeler vermektedir.

Bölgesel incelmenin hedeflendiği basen, popo altı, baldır, iç bacak, diz içi, karın, mide, bel çevresi, sütyen bandı ve kola uygulama yapılabilir.

Soğuk lipoliz uygulaması yapıldıktan 3 hafta sonra etkisini göremeye başlarsınız ve 3 ay boyunca incelme süreciniz devam eder.

Klinik çalışmalar göstermiştir ki tek seans soğuk lipoliz uygulamasının 2-4 ay sonrasında uygulama bölgesinde 4-6 cm incelme görülür.

Uygulama sonrasında kişi diyetine dikkat ettiği takdirde alınan sonuç kalıcı olmaktadır. Soğuk Lipoliz uygulaması sonrasında vücuttan yağ atılımı yavaş bir şekilde 2-4 aya uzanan bir süreç boyunca gerçekleşir. Yağ hücreleri kan ve lenf dolaşımı yardımıyla vücuttan atılır. Yağların vücuttan uzaklaştırılması yavaş ve güvenli bir şekilde gerçekleşir.

Soğuk lipoliz tamamıyla cerrahi olmayan bir operasyon olup kişi normal yaşamına uygulama sonrasında dönebilmektedir. Uygulamadan sonra bölgede hafif bir kızarıklık olmakla birlikte en fazla birkaç saat sürede yok olur. Bölgede uygulama sonrasında hafif bir morarma ve şişkinlik olabilir. Ancak bu durum da 2-3 günde iyileşir.

Soğuk lipoliz aynı anda sadece bir, aynı gün içinde üç farklı bölgeye uygulanabilmektedir.

Soğuk lipoliz, liposuction olarak bilinen cerrahi yollarla yağ alımı uygulamalarından farklı olarak, ameliyata gerek olmadan yağ azalması sağlayan bir uygulamadır. Pro Shock Ice, cryo lipoliz gibi isimlerle de anılır.

Bölgesel Yağlanma Neden Olur?

Genetik yatkınlık birçok konuda olduğu gibi bölgesel yağlanma probleminde de önemli bir kriter olarak rol oynamaktadır. Örneğin, kalça ve basen bölgesi bel ve göğüs bölgelerine göre daha yağlı ve geniş olan bir annenin kızında benzer şekilde bir vücut yapısı görülebilmektedir, çünkü genetik olarak yağ hücreleri kalça ve basen bölgelerinde depolanmaya eğilimlidir. Diğer taraftan yaşam tarzı, genetik kökenli olsun olmasın bölgesel yağlanmanın ortaya çıkmasında oldukça dikkat çekici bir diğer unsurdur. Gün boyu ofiste uzun saatler bilgisayar başında oturmak, eve gelip yine hareketsiz bir şekilde televizyon karşısında abur cubur yiyerek oturmak arka arkaya tekrarlayan yaşam rutinleri haline gelince yakılmayan enerjiler yağ olarak bel ve karın bölgelerine, kalçalara, basenlere depolanmaktadır. Bu yüzden aslında günümüzde hareketsiz yaşam tarzına dönmüş ve beslenmesi sağlıksız hale gelmiş birçok kişi bölgesel yağlanma ve selülit problemi yaşamaktadır.

Soğuk Lipoliz İle Yağ Yakımı Beraberinde Sıkılaşma Sağlar Mı?

Soğuk lipoliz yağ hücrelerini bölgeden parçalayarak uzaklaştırmayı sağladığı için yağ dokuları ile bağlantılı bir sağlık problemi olan selülit görünümünün azalmasına da katkıda bulunmaktadır. Ayrıca, bölgede oluşturulan uyarıcı etkiler onarıcı hücrelerin faaliyetlerini olumlu yönde etkilemektedir. Bu sayede örneğin, sıklıkla görüldüğü gibi karın bölgesinde, basenlerinde veya kollarında selülitli görünüm bulunan hastalarda sıkılaşma elde edebilmektedir.

Obezite seviyesinde kiloya sahip ya da yağ dokusu lipoliz uygulamaları ile parçalanarak azaltılamayacak yoğunlukta olan hastalarda liposuction-lipomatik ve vücut şekillendirme amaçlı estetik ve plastik cerrahi operasyonları daha başarılı sonuçlar verecektir.

Soğuk Lipoliz İle Sıkılaşma Sağlanabilen Bölgeler

Yağlanma problemi olmaya yatkın hemen hemen bütün vücut bölgelerinde yağ yakımı sağlanabilmektedir. Orta ve alt gövde en çok yağ toplanan alanlar olarak soğuk lipoliz uygulamalarının temel alanlarını oluşturmaktadır.

 • Kalça
 • Basen
 • Popo
 • Bel
 • Karın
 • Sırt
 • Kollar
 • Kol içleri
 • Bacaklar
 • Bacak içleri

Soğuk Lipoliz Uygulaması Nasıl Yapılır?

Uygulamadan önce genel ya da lokal anestezi gereksinimi yoktur. Hasta yatağına uzandıktan sonra uygulama, bölgesel incelme etkisi istenen alanlara göre cihaza takılacak başlık seçiminin yapılması ile başlar. Gerekli koşullarda başlık değişimi yapılarak tedavinin planına göre örneğin, sadece bel bölgesi veya beraberinde kollar ve bacaklar olmak üzere, sırayla tüm bölgelerde cildin dış katmanı üzerinden soğuk etkisi verilerek geçilir.

Uygulama sırasında işlem gören alanlara dışarıdan bakıldığında soğuğun etkisiyle sadece ciltte kızarıklık gözükmektedir. Oysa bu sırada cildin alt katmanlarında bulunan fazla yağ hücreleri, daha sonra hastanın su tüketimi ile vücuttan atılmak üzere soğuk etkisi ile parçalanmaktadır.

Bir Seans Kaç Dakika Sürer?

Bir seans yaklaşık 45 dakika sürer. Soğuk lipoliz yapılacak alanlar arttıkça seans süresi orantılı şekilde uzar, kapsamlı seanslar 90 dakikayı bulabilmektedir.

Soğuk lipoliz tedavisi kaç seans sürer?

Birer hafta ara ile gerçekleştirilen 8 – 10 seans uygulama genellikle istenilen sonuçları sağlar. Uygun koşullarda hastanın isteğine göre seans sayısı uzatılabilir.

Etkileri ne zaman ortaya çıkar?

 • On beşinci gün seansların ilk etkileri fark edilir hale gelir.
 • Birinci ay bölgesel incelme anlamında gözle görülür değişim elde edilir.
 • Birinci ayda belirginlik kazanan olumlu etkiler ikinci ayın sonuna doğru tedavinin amaçladığı şekilde daha da netlik kazanır ve istenilen sıkılaşma sağlanır.

Soğuk lipoliz sonrasında nelere dikkat edilmelidir?

Hastanın su tüketimini bol tutması seanslarda parçalara bölünen yağların vücuttan temizlenmesini kolaylaştırdığı için mutlaka önemsenmelidir. Soğuk lipoliz tedavi planı içerisinde hastanın yapısal özelliklerine (boy, kilo, yaş, cinsiyet vb.) göre günlük tüketmesi gereken su miktarı belirlenmektedir. Genelde tedavinin en önemli bileşenlerinden birisini oluşturan bu aşamada hastanın gereken özeni göstermeye dikkat etmesi gerekir.