Merhaba Özge Hanım, Kadinja.com olarak röportaj teklifimizi kabul ettiğiniz için çok teşekkür ederiz.

 1. İlk başta sizi tanımak istiyoruz. Bize kendinizi kısaca tanıtır mısınız? Özge Özel kimdir?

Merhabalar ben Özge Özel, 8 yılı aşkın süredir güzellik ve kişisel bakım sektörünün içindeyim. Uzun zamandır bu işi yapıyorum plastik cerrahlarla, doktorlarla, kuaförlerle, işinin en iyisini yapan isimlerle çalışma fırsatım oldu. İstanbul ve izmir’de Güzellik hizmetleri verdiğim iki adet salonum bulunmakta. Eğitimlerimi ve işlemlerimi bu noktalarda gerçekleştiriyorum ve işimi çok severek yapıyorum.

 1. Güzellik koçu kime denir? Güzellik koçları ne iş yapar?

Güzellik koçu demek aslında kişisel bakımınıza, kullandığınız kozmetik ürünlerde hatta giyiminizde dahi size yön gösterebilen, sahibi olduğu deneyimi size yansıtabilen ve yaşamınızı bu yönde şekillendirerek güzelliğinize güzellik katan kişilerdir diyebiliriz.

 1. Siz güzellik koçu olmaya nasıl ve ne zaman karar verdiniz?

Karar verdim pek denemez aslında karşıma çıkan fırsatları değerlendirdikçe hayat beni bu mertebeye getirdi. Şimdi ise işimi çok severek yapıyorum.

güzellik koçu özge özel

 1. Güzellik koçları daima bakımlı ve güzel olmak zorunda mıdırlar?

Bu soruya hayır demek isterdim ama maalesef evet. İcra ettiğiniz mesleğin en büyük yansıması-tanıtımı kendiniz oluyorsunuz aslında.

 1. Güzellik denilince herkesin aklına ilk olarak cilt bakımı gelmektedir. Size göre kişi kaş yaşından itibaren cilt bakımı yapmalı ya da yaptırmalıdır?

Evet iyi bakılan bir cildin makyaja ihtiyacı dahi olmuyor çoğu zaman cilt bakımı bu açıdan çok önemli. Tam bir yaşa bağlamak yanlış olacaktır kişiye özel bakımlar olduğu için kişiden kişiye değişkenlik gösterebiliyor. Tamamen cilt yapısı ile ilgili bir durum.

 1. Profesyonel anlamda yapılan cilt bakımı ile evde kendi kendine yapılan cilt bakımı arasında ne gibi farklar vardır?

Evde her şey gibi cilt bakımı da bir yere kadar yapılabiliyor. Profesyonel olarak uygulanan cilt bakımlarında işlemler için geliştirilmiş özel cihazlardan faydalanılıyor ve yine bu işlemler özel losyonlar aracılığı ile yapılıyor.

 1. Fondötenden sonra nasıl bir cilt bakımı uygulanmalıdır?

Fondöten sürdükten sonra öncelikle makyaj temizleme suları ile cildimizi fondötenden arındırıyoruz. Bu tabii ki yeterli olmuyor sonrasında yüz temizleme jeli ile gözeneklerimizi temizlemeliyiz.

özge özel röportaj

 1. Sivilce ve lekeler için önerileriniz nelerdir?

Öncelikle sıkmayın, sıkmayın, sıkmayın. Sivilcelerinizi sıkmamalısınız. Sivilce oluşumunu engellemenin en büyük yolu eğer bir rahatsızlığınız yok ise yediklerinize dikkat etmek. Cildi derinlemesine temizleyen doğal temizleme jeli ve tonik kullanmanız yine bu konuda size çok yardımcı olacaktır. Ellerinizi yüzünüzden uzak tutmalısınız böylece yüzünüzde ki yağ birikimini minimuma indirebilirsiniz. Lekeler için ise yaz kış koruyucu güneş kremi ve leke açma etkisi bulunan doğal ürünlere yönelebilirsiniz.

 1. Kaşları herhangi bir nedenden dolayı zarar görmüş bir kişi size başvurduğunda danışanınıza ne gibi yöntemler uyguluyorsunuz?

Kaşlar yüz için önemli bir ayrıntı bizim içinde çok önemli bir yeri var. Dökülmüş zarar görmüş kaşlar için önceliğimiz her zaman vitamin ile güçlendirmek yolunda kaşı güçlendirdikten sonra şekillendirme işlemine geçiş yapıyoruz. Bazı özel durumlarda ise microbladinge başvurabiliyoruz.

 1. Microblading uygulaması son zamanlarda moda olduğu için merak ediyoruz. Nedir microblading? Herkese uygulanabilir mi?

Bir kalıcı makyaj trendi kaşın dışına çıkmadan güzel bir şekil verip içini doğal kıl atışlarıyla doldurup doğal bir görünüm vermek. 1-2 yıl kadar kalıcılığı bulunan bir işlem. Herkese uygulanabilen bir işlem değil bir estetisyen uzmanı tarafından kontrol edilip gerek görüldüğü takdirde uygulanacaktır.

 1. 2019 kaş trendi nasıl?

2019 kaşlar için doğallığın trend olduğu bir yıl. Keskin net hatlardan ziyade kaşın sınırlarını olabildiğince doğal tutup kişiye en yakışan sonucu almak bu yıl trend diyebilirim.

özge özel kimdir

 1. Daha gür ve sağlıklı saçlar için kür önerileriniz var mı?

Saç uzaması uzun zaman alan, sabır ve disiplin isteyen bir süreç. O yüzden bir kürden ziyade kendi formülüze ettiğim şampuanı önerebilirim. Bununla ilgili sosyal medyada bol bol paylaşım yapıyorum bu konuda bilgi almak isteyenler bir göz atabilirler.

 1. Saç tipine göre şampuan seçimi nasıl olmalıdır?

Genel olarak şampuanlarda kimyasal içeriği yüksek olan ürünlerden kaçınmalıyız. Daha doğal saç derimizde daha iyi sonuç alabileceğimiz ürünlere yönelmek en iyisi. Şampuan sonrasında onarıcı ve besleyici saç serumları ile saça istediği nemi geri kazandırabiliriz.

 1. KKTC ve Türkiye En İyileri Ödül Töreni’nde size “Yılın Çıkış Yapan Estetik ve Makyaj Uzmanı” ödülü verildi. Bu ödülü aldığınızda neler hissettiniz?

Çok güzel tarifsiz bir andı… Takdir edildiğini hissetmek gerçekten çok özel bir duygu. Yaptığım işin beğenildiğini ilgi gördüğünü, ödül hak edecek seviyede olduğunu görmek ispatlamak çok güzeldi.

 1. Güzellik uzmanlığını meslek olarak seçmek isteyenlere ne gibi önerilerde bulunursunuz?

Elbette hiçbir mesleğin dışarıdan gözüktüğü gibi olmadığını hepimiz biliyoruz. Bizim işimizde de bu böyle. Özellikle insanları ikna etmek zor olabiliyor. Ne olursa olsun kendi bildiğinizden vazgeçmeden kendi stilinizi yansıtarak hareket edin ve pes etmeyin.

 1. İzin verirseniz tek kelimeden oluşan tek kelimelik cevaplı sorular sormak istiyorum.

Güzellik: Özgüven

Bakım: Güzellik

Microblading: Doğallık

Kaş: Sanat

Güzellik Koçu Özge Özel İletişim Bilgileri: