Kadınlar hayatlarının her dönemlerinde aceleci davranırlar. Siz onlara hazırlanmak için en uzun süreyi verseniz bile onlar bu süreyi aşarlar ve uzatırlar. Her bakımı kendilerine yaparlar ve bunu yapmaktan alıkoyamazlar. Çünkü kadın doğası gereği kendisini güzel hissetmeli ve her şeyin dört dörtlük olmasını sağlamalıdır. Bu sebeple her şeyin mükemmel olmasını isterler. Dışarı çıkacakları zaman en güzel ben olmalıyım kompleksi ile kendilerini dışarı atarlar. Maalesef kadınlar böyledir ve güzellikleri için aynanın karşısından saatlerce ayrılamazlar.

Bakım yapmayı oldukça seven kadınlar, her yeri temiz ve bakımlı görünsün isterler. Gerek cildi, gerek kıyafeti, gerekse elleri ve tırnakları. Özellikle tırnakları için birçok zorlu zahmete girerler. Ojeyi bir kere sürerler olmaz ikinciyi sürerler. İkinci olsa bile bir yere çarpıp bozarlar ve tekrar sürerler. Bundan sıkılmazlar ama yine de bunaltıcı bir durumdur. Mesela dışarı çıkacak ama ojesi yok anında sürmesi ve kurutması gerekecektir. Peki ojeyi nasıl kurutacak? Bu yazımızda kadınlar en zorlandığı konu, oje kurutma yöntemlerinden bahsedeceğiz.

oje kurutma yöntemleri nelerdir

  • Ojenizi mümkün mertebe ince sürmeye çalışın. İki kat bile sürseniz, ikinci katı da ince sürmeye çalışın.
  • Fön makinenizin soğuk kısmını ayarlayarak her sürdüğünün kata 1-2 dakika kadar kullanın.
  • En etkili yöntemlerden bir tanesidir. Ojenizi sürdükten sonra buzlu bir kaba biraz da soğuk su koyarak ellerinizi içine sokun. Anında etkisini göreceksiniz.
  • Eğer buzlu su yapmaya vaktiniz yoksa, soğuk suyunda faydasını göreceksiniz. Biraz daha uzun süre bekletmeniz yeterli olacaktır.
  • Oje kurutucu spreyler, can kurtaran vazifesi görür. Ojenizi sürdükten sonra hemen üzerine sıkın ve dışarı çıkın. Etkisini çok çabuk göreceksiniz.
  • Piyasada kolaylıkla bulabileceğiniz oje kurutma makineleri mevcuttur, kuaförlerinde kullandığı makineleri elektronik eşya satan mağazalardan bulabilirsiniz.