Merhaba Nazlı Hanım, Kadinja.com olarak röportaj teklifimizi kabul ettiğiniz için çok teşekkür ederiz.

 1. İlk başta sizi tanımak istiyoruz. Nazlı Hanım bize kendinizi tanıtır mısınız?

Merhaba, 1988 yılında İstanbul’da doğdum. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme, İstanbul Üniversitesi’nde Ekonometri ile devam eden eğitim hayatımla birlikte, aldığım eğitimler nedeniyle finans sektöründe çalışmaya başladım. Kurumsal bankacılık alanında beş buçuk yılın ardından rotamı tamamen bambaşka bir yola çevirerek Theta Healing Eğitmeni oldum. Bu rota değişikliğini sonraki sorularda detaylı anlatacağım 🙂 Halen kendi merkezimde Theta Healing tekniğini öğretmekteyim.

 1. Theta Healing tekniği nedir? Theta Healing tekniği nasıl ve ne zaman ortaya çıkmıştır?

Theta Healing tekniği; ruhsal felsefesi olan alternatif bir meditasyon tekniğidir.

Theta beyin frekansında yani uykuyla uyanıklık arasındaki an’ımızda materyalist dünyadan zihni uzaklaştırıp, içsel, kalıplaşmış, hayatımızı belirli alanlarda sekteye uğratan düşüncelerimizi değiştirebildiğimiz bir teknik.

Ruhsal felsefe kısmı ise kişilerin inançlarına göre bu düşünce değişimini Yaradan’dan istemesiyle ilintili.

1995 yılında Şaman kökenli Amerikalı Vianna Stibal tarafından kendisine kanser teşhisi konulduğu sırada bulunuyor. Vianna bu meditasyonu kendine uygulayarak vücudundan kanseri tamamen atıyor. Bu meditasyon yöntemini öğretmeye başlayan Vianna Stibal şu an dünyanın her yerinde hala eğitmenlik eğitimlerini vermektedir.

nazlı ege dayanır kimdir

 1. Theta Healing uzmanı olmak isteyen bir kişi hangi eğitimleri almalıdır?

Theta Healing uzmanı olmak isteyen kişilerin ilk üç modül yani Basic DNA (Temel Seviye), Advanced DNA (İleri Seviye), Dig Deeper (Derin Kazma) seminerlerini almasını öneriyorum. Zaten şu an da Eğitmenlik seminerlerine katılım için de ön koşul bu modüllerin tamamlanması şeklindedir.

 1. Theta Healing ile tanışmanız nasıl oldu? Ne zaman ve niçin Theta Healing eğitmeni olmaya karar verdiniz?

Theta Healing tekniğiyle, 2012 yılında kurumsal hayatta aynı yerde çalıştığım bir iş arkadaşım sayesinde tanıştım. O dönemde babam pankreas kanserine yakalanmıştı ve benim için çok zorlu bir süreç başlamıştı. Aynı zamanda stresli bir iş hayatım vardı ve hepsiyle nasıl başedilir bilmiyordum. İş arkadaşım aynı zamanda Theta Healing Eğitmeniydi ve sağolsun bana çok yardımı dokundu. Uzun bir süre onun rehberliğinde ilerledim. Bir çok konunun çözümlendiğine şahit olunca ve babamı kaybetme sürecimle bu tekniğe daha çok ihtiyaç duyunca, ben de artık Uygulayıcılık Seminerine katılıp kendi kendime çalışma yapmaya karar verdim. İlk önce Uygulayıcılık Seminerlerini tamamladım ardından kurumsal hayattan, konfor alanımdan kendi kendime yaptığım çalışmayla ayrılmayı başardım. Yol kendiliğinden beni buraya getirdi aslında tabi seçimlerim de bu yöndeydi, ikisinin birleşimi bugünü inşa etti

Bilgi paylaşmayı çok severim, bir şeyden fayda gördüğümde isterim ki ihtiyacı olan herkes faydalansın. Kendime çok yaradığını gördüğüm bu tekniği de öğretme aşkının farkına varmam uzun sürmedi.

2017 yılında tekniğin kurucusu Vianna Stibal’dan Basic DNA ve Advanced DNA Eğitmenlik Seminerlerini aldım. 2018 yılında ise İsviçre’de Dig Deeper modülünün Eğitmenlik Seminerine katıldım.

Her ay genellikle İstanbul’da zaman zaman da İzmir ve Ankara’da Theta Healing Uygulayıcılık seminerleri düzenliyorum.

nazlı ege dayanır röportaj

 1. Sizin hayatınızda ne gibi etkileri oldu?

Tekniğin en büyük katkısı babamın yas sürecinde oldu. Bir kere ölüme bakış açım değişti. Ölümü son, yok olmak gibi görüyordum. Fiziken babamı kaybettiğim için onun sevgisini de kaybetmiş gibi hissediyordum. Oysa bu yalnızca bir bakış açısıydı. Sevgiyi hissetmek için bedene ihtiyaç olmadığını öğrendim. Böyle düşününce ve kendinizi kodlayınca her şey daha kolay oluyor.

İş hayatımı değiştirmem ise Theta Healing’in hayatımdaki ikinci majör etkisidir. Bankacılık hayalim yoktu aslında, aile mesleği gibi bir şeydi bizde. Annem, amcam, onların kuzenleri hepsi bankacıydı.. Toplum tarafından da oldukça kabul gören bir meslektir. Ben de o büyüye kapılmışım sanırım. Ruhum hiç uygun değildi oysa…Sonra kartvizitimin verdiği değere ihtiyacım olmadığının farkına vardım. Ben zaten olduğum her halimle değerliyim, mesleğim kendimi gerçekleştirme alanım için bir araç sadece ve benim aracımı değiştirmem gerekiyordu. Konfor alanından çıkmak zaman alır normalde ama benimki 20 dakikalık bir çalışmayla anında gerçekleşti.

Daha çok var tabi ama benim için en önemli değişimler bunlar sanırım.

 1. Theta Healing tekniği nasıl uygulanmaktadır? Seansı ne kadar sürmektedir?

Tekniği kendi kendimize uygularken bedeni ve zihni yavaşlatıp, Theta frekansına yönlendirmeli bir meditasyon ile geçip değiştirmek istediğimiz konuyu, değişim gerçekleşmiş gibi özel komut cümlesiyle içimizden söylüyoruz ve aynı zamanda görsel olarak imgeliyoruz.

İşin bir de kazma tarafı var; yaşadığımız negatif durumda elde ettiğimiz pozitif kazancı idrak edebilmek için bazı soru kalıplarını kendimize yöneltiyoruz. Burada bulduğumuz kodu başta anlattığım şekilde değiştiriyoruz ve işlem tamamlanmış oluyor kazmaya ihtiyaç duymadığımız konular da oluyor tabi orada direkt ilk anlattığım şekilde dönüştürüyoruz.

nazlı ege dayanır hakkinda

 1. Bu eğitimi alan bir kişi evde tek başına öğrendiği yöntemleri uygulayabilir mi?

Tabi hem de seminer biter bitmez uygulayabilirler. Katılımcı öğrendikten sonra ne kadar çok uygulama yaparsa o kadar çok ustalaşıyor.

 1. Theta Healing ile neler yapılabilir?

Kişi rahatsız olduğu veya değiştirmek istediği her konuda Theta Healing tekniğini kullanabilir. Hayalleri gerçekleştirmek için de çok etkili çalışmalar yapılabilir. Hayatımızda tezahür ettirmek istediğimiz her konu için önce engel olan kodlamalar analiz edilir, bu kodlamalar değişitirilir ve ardından hayal yaratım çalışması yapılır ya da pozitif kodlama ve his yüklemesiyle taçlandırılır.

 1. Danışanlarınız en çok hangi sorunlardan dolayı size başvurmaktadır?

En sık çalıştığım konuyu genel bir başlıkta “İlişkiler” olarak adlandırabilirim, bunun içinde partnerle veya eşle, anneyle, babayla,parayla, patronla yani kişinin dünyayla olan ilişkileri var. Ruh eşi, ideal kilo ve bolluk bereket konularında yaptığımız çalışmalar da üst sıralarda yer alır.

 1. Seanslarınız sırasında karşılaştığınız zorluklar nelerdir?

Zor diyemem çünkü zor dersem zor olur 🙂 İnteraktif bir çalışma olduğunu söyleyebilirim. İki tarafın yani hem uygulayıcının hem de danışanın çalışmaya saygı duyması gerekir. Danışanın da eyleme geçmesi gerekir. Örneğin ideal kilo çalışması yaparken “Kilolu olursam sevilirim” kodlamasını bulup değiştirdiysek, kişi de kendisine bu farkındalıkla yaklaşıp, beslenmesini düzenlemeli ya da o konuda uzmanlardan destek almalı. Takım çalışması olmalı yani, farkındalık yaratıldıktan sonra onu kullanıp kullanmamak tamamen kişinin özgür iradesine kalıyor.

theta healing eğitmeni nazlı ege dayanır

 1. Theta Healing alanında önerebileceğiniz yazarlar ya da kitaplar var mıdır?

Theta Healing tekniğini anlatan şu an Türkçe’ye çevrilmiş dört kitap var hepsinin yazarı Vianna Stibal. Ben bu kitapları seminerleri tamamlayıcı, destekleyici nitelikte görüyorum. Mezunlarım da benimle aynı görüşte, seminere gelmeden önce okuyanlar tam anlayamadıklarını iletiyorlar. Yine de seminere katılmadan da okunabilir elbette. Louise Hay’in tüm kitaplarını spiritüel alanda bilgi sahibi olmak isteyenlere önerebilirim.

 1. İzin verirseniz tek kelimeden oluşan tek kelimelik cevaplı sorular sormak istiyorum.

Theta Healing: Çözümleme

Düşünce Gücü: İnsanlığa Hediye

His Yüklemesi: İlk yardım

Theta Healing Eğitmeni Nazlı Ege Dayanır İletişim Bilgileri: