Kadınların özel günlerinde gündelik hayatına devam edebilmesi için gereken hijyen ürünlerine sahip olan Molped, başarılı ürün seçenekleri ile ped sektörünün sevilen markalarından biridir. Regl dönemlerinde gece ve gündüz kullanıma uygun çeşitli boy, kalınlık ve özelliklere sahip hijyenik pedlerin yanı sıra günlük ürünler de bulunur.

Menstrüasyon döneminde kullanılan hijyenik pedlerin kalitesi hastalıklara yakalanmaya en müsait olunan dönem olduğu için önemsenmesi gereken bir konudur. Watsons’ta bulunan Molped ekonomik ve Premium paket seçenekleri, her geçen gün genişleyen ürün gamı ile size kalite ve hijyen vadeder. Kadınların korkulu rüyası olan akıntı, sızıntı, koku gibi problemlerle baş etmek için ürünlerinde özel teknolojilere yer verir. Cilt ile direkt teması bulunan pedler hassasiyetle üretilerek paketlenir. Molped fiyatları ile de bütçe dostu olup, regl ve günlük akıntı problemi için avantajlı ürünlere sahiptir.

Molped Ürünleri Özellikleri Nelerdir?

Kadınların ihtiyacına yönelik olarak tasarlanan ürünler ultra, kalın ve günlük olarak temelde üç farklı kategoriye ayrılır. Birbirinden ayrı dönemlere ve gereksinimlere hitap eden modeller kendi içinde yumuşaklık, hassas yüzey ve ekstra bariyer gibi özelliklere sahiptir. Normal, gece ve ultra gece gibi uzunluk açısından farklı seçenekleri bulabilirsiniz.

  • Ultra ped olarak bilinen grup geniş kanatları ve bariyerleri ile sızıntıya karşı üstün koruma sağlar. Kadınların gece uyurken hareketli ve yatay pozisyonda olması yüzünden oluşan akıntıları önleyebilir. Tasarımı ile kıyafete bulaşma riskini azalttığı için reglin ilk günlerinde kullanılan normal boy da vardır.
  • Kalın ped ürünleri yoğun kanama yüzünden oluşan taşmaları engellemek için ekstra emiciliğe sahiptir. Bir anda oluşan yoğun kanama nedeniyle oluşabilecek kazaları engellemeyi hedefler. Yüksek emicilik sağlayan kalın emici pamuk tabakası ile gece ve gündüz kullanıma uygundur.
  • Günlük pedler özellikle ovülasyon döneminde artan renksiz ve hafif renkli akıntılar için kullanılır. Belirli aralıklarla değiştirildiği zaman iç çamaşırını temiz tutar, koku oluşumunu ve mantar enfeksiyonu riskini düşürebilir.

molped ürünleri

Özel Günlerin Kurtarıcısı Molped Çeşitleri

Molped gece ve gündüz kullanıma özel seçenekleri ile size kendinize uygun ürünü bulma imkânı sunar.

  • Molped Ultra, Pure&Soft ve SuperNight ürünleri Ultra kategorisinde yer alır. Ürünlerin normal, uzun, gece ve süper gece seçenekleri bulunur. Yüksek kapasite, incelik, soft yüzey ve ekstra koruma bariyeri gibi özellikleri bu grupta bulabilirsiniz.
  • Ağırlığının yaklaşık 3 katına kadar sıvı emme kapasitesine sahip olan Molped Maxi Thick ve Classic Thick kalın ped grubunda yer alır. Geniş sızdırmaz kanatlar çamaşırı farklı noktalardan sıkıca kavrayarak kaymayı engeller ve yoğun sıvı emiş gücüne sahiptir.
  • Molped günlük ped modelleri Her Gün Ferahlık, İlk&Son Gün Pedi, Yoğun Koruma, Aktif Günler, Pure&Soft seçeneklerine sahiptir. Reglin başlangıç ve bitişine, ovülasyon dönemine ve standart akıntı zamanlarına uygundur. Hassas ciltlere özel boya ve paraben içermeyen Pure&Soft serisine sahiptir. Cildinizin pH dengesine özel olarak üretilen ürünler de bulunmaktadır.

Molped Nasıl Kullanılır?

Adet dönemlerinde ve günlük olarak kullanılan pedler iç çamaşırına yapıştırılarak kullanılır. Ellerinizi yıkayıp, temizliğinden emin olduktan sonra takma işlemini yapabilirsiniz. Pedlerin bir yüzü emici özelliğe sahipken diğer tarafında yapışkan bulunur. Günlük pedler genellikle kanatsız olduğundan genital bölgeye denk gelen iç çamaşırın ortasına yapıştırmak yeterlidir. Ürünlerin iki tarafında yapışkan kanatlar yer alır. Bu kanatların düzenli bir biçimde ped yerleştirildikten sonra çamaşırın dışına doğru katlanması ve yapıştırılması gerekir. Pedinizi 3-4 saat aralıklarda, yoğun günlerde doldukça daha sık şekilde değiştirerek hijyenik olmasını sağlayabilirsiniz.

Birbirinden farklı Molped çeşitlerine Watsons’tan avantajlı fiyatlarla ulaşabilirsiniz.