Merhaba Emsal Hanım, Kadinja.com olarak röportaj teklifimizi kabul ettiğiniz için çok teşekkür ederiz.

 1. İlk başta sizi tanımak istiyoruz. Kendinizi kısaca tanıtır mısınız? Emsal Doğan kimdir?

Öncelikle kendimi ifade etme imkanı verdiğiniz için teşekkür ederim. Türkiye’ye yerleşeli yaklaşık 10 yıl oldu. Almanya doğumluyum, Anne ve babam ben 3 yaşındayken ayrılmışlar, ben Annemle büyüdüm… Babamı çocukluğumda sadece senede 1 kez 1 hafta, sömestr tatillerimde gördüm…

Eğer insanların hayatında bir idolü varsa, buna inanıyorsak ki ben inanıyorum, benim kahramanım Annemdir. Çalışıyordu, öyle bir kadın ki o dönemlerde boşanmak, ayrılmak, dul kadın olmak çok çok zorken, erkeklerin çalıştığı fabrikalarda beni okutabilmek için ustabaşılık yapmıştır. Hayatta kalabilmek için, beni büyütebilmek için erkeklerin yaptığı işleri yaptı… Asla üvey baba getirmedi bana.

30 yaşıma kadar Almanya Stutgart’ta kaldım; her Türk vatandaşı gibi kendi topraklarımda olmak çocukluğumdan beri özlemdi. 7 yıllık evlilik hayatımdan sonra, boşanmak istediğimde eşim karşı çıktı.  Huzursuzluk başladı… 1 hafta içinde her şeyimi bıraktım; 2 işyerim vardı, evimi bırakarak Türkiye’ye geldim.

emsal doğan röportaj

 1. Eğitim hayatınız nasıldı?

Almanya’da lise bittikten sonra özel dersler aldım… Kozmetik sektörü için Almanya’da eğitimleri 1 yıl süren özel okullar var; cilt sağlığı uzmanı yetiştiriyorlar…  Diplomamı aldıktan sonra, yine durmadım. Sürekli mesleğimle ilgili kurslara ve eğitimlere katıldım. Görsel güzellik daha çok ilgimi çektiği için MakeUp, Kalıcı Make-Up ve Tırnak sağlığı üzerine kurslara gittim ve bu yönde kendimi geliştirdim. LCN firmasının özel eğitim ve kurslarına katıldım.

 1. Hayatınız tam bir başarı hikayesi olarak karşımıza çıkıyor. Protez tırnaktan kendi adınızda açtığınız güzellik merkezine ve oradan şubelere uzanan bir başarı. Bu başarıyı neye borçlusunuz?

Belki bu cevap klasik gelecek ama cidden çok çalıştım. Emeksiz yemek olmaz derler ya bu bir gerçek. Yeri geldi kapıyı açtım, telefona ben baktım, çayı kahveyi ben verdim. Kazandığım her şeyi işime yatırdım. Risk aldım. Herkes “sen yapamazsın” derken, daha iyi olmak için emekle çalıştığım her kazancımı yine işime yatırdım. Çok dürüst çalıştım, kimseyi kandırmadım, kimseye “sana şunu yapalım” diye ihtiyacı olmayan hiçbir şeyi yapmadım, o gün cirosuz kapattım, ama başımı yastığa rahat koydum… Ve gerçekten de hep Alman disipliniyle çalıştım, işim olsun olmasın sabah 09 akşam 19’a kadar işimin başındayım. Hala işimin başındayım, işlemlere birebir kendim de giriyorum. Ekip arkadaşlarıma, beni bugünlere getiren ekip arkadaşlarımın hayatımdaki yerini hiçbir zaman unutmadım.

emsal doğan akademi

 1. Emsal Doğan güzellik Merkezi’ni ne zaman açtınız? Merkezinizi açarken neleri hedeflemiştiniz?

İlk şubeyi 1998 yılında açtım. Bağdat Caddesi Şaşkınbakkal’da. O zaman ki hayalim tek başıma ayakta kalabilmek ve Almanya’daki standardımı koruyabilmekti… Kimseye muhtaç olmadan Türkiye’de yaşayabilmekti.

 1. Bu kadar büyüyeceğinizi hayal edebilir miydiniz?

Şimdi kocaman bir aileyiz bu kadar büyüyebileceğimizi inanın düşünmemiştim. Ama başarılı olacağımı çok iyi biliyordum, ama bu kadar büyüyeceğimi tahmin edememiştim. Çünkü bu sektörde bu denli şubeleşmek ve büyümek gibi bir şey yok! Bilhassa kadın kadını sevmez, genelde de Türkiye’de güzellik sektöründe marka olan isimler hep erkektir! Ama beni, yüreğimi çok sevdiler. Hiçbir başarı tek başına değil, ekip arkadaşlarıma çok şey borçluyum; onlar  güzel hizmet vermeselerdi, benimle aynı yolda yürümeselerdi, bu başarıya bu denli ulaşamazdım.

 1. Güzellik merkezinizde hangi hizmetleri sunuyorsunuz?

Salonlarımızda protez tırnak, el ayak bakımı, kalıcı oje, microblading (kıl tekniği ile kaş)  ve kalıcı makyaj (dudak renklendirme, dipliner adı verilen kalıcı eyeliner işlemi, kaş vitamini, kaş silme, ipek kirpik ve lifting, kişiye özel cilt bakımları) gerçekleştiriyoruz. Zayıflama, lazer epilasyon da var.

Ayrıyeten ben Nişantaşı şubemde, aynı binada klinik hizmeti de veriyorum. Diş doktorumuz var. Plastik cerrahımızla çalışıyoruz.

emsal doğan kimdir

 1. Protez tırnak nedir? Kimlere ve nasıl uygulanır?

Protez tırnak, çeşitli sorunlardan ötürü tırnak uzatamayan, tırnak yiyen, tırnağı çatlayan, kırılan, uzatamayan, ev kadını ya da iş kadını herkese çok pratik bir çözümdür.

Protez tırnak ile 3 hafta hiç bozulmadan elleriniz tertemiz, ışıl ışıl, tırnaklarınız bakımlı ve güzel kalıyor.

 1. Son zamanların modası haline gelen microblading size göre nedir? Ne değildir?

Microblading yarı kalıcı makyajdır. Kıl tekniği ile yepyeni, güzel kaşlara sahip olmanızdır. Kaşlar dökülmüş, ifadesiz ise, yüzünüze uygun değilse, şekilsiz ise, seyrekse, hormonel sebeplerden dökülmüşse bu uygulama tam bu sorunları yaşayanlar içindir. Doğal görünümü nedeniyle, gerçek kıldan ayırt edilmediği için çok tercih edilen doğal bir işlemdir.

Yüzünüzün altın oranını bulduktan sonra, eksiklerin tamamlanması, güzelleştirilmesi için uygulanır…

Acı olmaz, yara olmaz, işlem çok kısa ve çok basittir. Yarım saat ile 1 saat arasında muhteşem kaşlara sahip olabilirsiniz.

estetik koçu emsal doğan

 1. Microblading uygulaması kimlere yapılıyor? Bu uygulamadan sonra kişiler nelere dikkat etmeliler?

Aslında 8. sorunuzun cevabını verirken bu sorunuzun da yanıtını vermiş oldum… Ama zaman zaman öyle kaşlar geliyor ki isteseler dahi yapmıyorum. Kaş yapımının popülaritesi şu sıralar çok fazla sizde farkındasınızdır. Ama her kaşın buna ihtiyacı yok. Yakından görüp karar vermeliyiz. Uygulamadan sonra 2 gün su değdirmemelerini söylüyoruz. Yapılan işlemi güneşten, denizden, solaryumdan, saunadan, havuzdan 10 gün  korumak gerekiyor, hepsi bu…

 1. Microblading uygulamasının kalıcılığı ne kadar sürmektedir?

8 ay ile 1 yıl arasında kalıcılığı mevcuttur. Bu tamamen tene bağlı. Yağlı ciltlerde daha az kalıcı oluyor, daha çabuk siliniyor. Kuru ciltler bu konuda daha şanslı; 1 yıla hatta 1 buçuk yıla kadar kaşları ilk yaptığımız günkü gibi kalabiliyor…

 1. İpek kirpik uygulaması ile kişinin gerçek kirpiklerinin zarar gördüğünü düşünenler de var. İpek kirpik uygulaması ile asıl kirpikler zarar görür mü?

Asla zarar görmez. Tabi ki bu kullandığımız malzeme ile uzmanın doğru çalışması ile de alakalı…

İpek kirpik uygulamasında malzemelerimiz ve uygulayıcımız önemli. Aksine bilindiği gibi ipek kirpik kendi kirpiğimizi dökmüyor. Kendi kirpiğimiz ipek kirpiği döküyor.

Şu sebeple, kendi kirpiğimizin bir ömrü var, kendi kirpiğimiz 3 ile 6 hafta arasında kendisini yenileme durumu var, her yeni kirpik geldiğinde ipek kirpiği iteler, kendi kirpiğimizin ömrü tamamlandığında ipek kirpiği de birlikte götürür. Burada tek sorun, insanlar bunu bilmedikleri için, ipek kirpik takıldığında ipek kirpiği kaybettiğinde farkına varıyor ve kendi kirpiğini işlem nedeniyle kaybettiğini düşünüyor… Kesinlikle ipek kirpik kendi kirpiklerinize zarar vermez, kendiniz yolmadığınız sürece…

emsal doğan hakkında

 1. Dudak renklendirme uygulamasını her isteyene yapıyor musunuz? Bu uygulama ile dudaklardaki değişim nasıl oluyor? Kalıcılığı ne kadar sürüyor?

Dudak renklendirmedeki hedef rujlu gibi gezmek değildir. Rengini kaybetmiş dudaklarda bir tazelik, yenilik, freshlik katmak amaçlı yapılan uygulamadır. Hafif pembelik natürellik hedefimizdir. Kalıcılığı 3 ile 5 yıl gibi bir süredir. Hamile ya da meme veren anneler hariç sağlıklı bireylere yapılabilir.

Dudak renklendirmede belirli yaştan sonra dudak rengini kaybetmiş, devamlı uçuk çıkaran kişilerde dudak çizgisinin yamulması, yamuklukları düzeltmek içinde kullanılabilir… Dudaklar tamamen rujlu gibi durmuyor, biz natürel renkleri tercih ediyoruz. Yaptıranlar işlemle birlikte istedikleri ruju kullanabilirler. İsteyen kişilere koyu renk de uyguluyoruz.

 1. Yaz boyunca ekranlarda “Hayat Güzeldir” adlı programla haftada bir kez sizi evlerimizde ağırladık. Televizyonda olmak nasıl bir duyguydu? Televizyon ile ilgili başka planlarınız var mı?

Televizyon heyecan verici ve bir anda kalabalık kitlelere hitap edebiliyorsunuz. Kendimi izlerken çok garip geliyor bu ben miyim diyorum. Projelerimiz devam ediyor sık sık seyahatler yapmaya çalışıyorum yenilikleri yakından takip ediyorum.En iyisini nasıl yaparız nasıl gelişebiliriz diye… Televizyonun önemi şu, gerçekten geniş bir kitleye hitap ettiğimiz için insanları orada doğru yönlendirdiğimi düşünüyorum. Yine tarzını, kalitesini sevdiğimiz programlarda ekranda önümüzdeki günlerde olacağım…

emsal doğanın hayatı

 1. Geleceğe yönelik projeleriniz nelerdir? Başka hangi şehirlerde şube açacaksınız?

Yakın zamanda İzmir şubemizi açtık en son imzalarımızı, Aksaray ile attık 23 şubeyiz ve şehir dışında güzellik merkezi olarak bizim kadar büyük olan bir zincir şimdilik yok. Geleceğe dair ise MEB onaylı bir akademim var biliyorsunuz, bunu inşallah şubelerim gibi Türkiye’de illerde açmayı hedefliyorum.

 1. İzin verirseniz tek kelimeden oluşan tek kelimelik cevaplı sorular sormak istiyorum.

Güzellik: Marilyn Monroe.

Microblading: Doğal.

İpek Kirpik: Seksi.

Dudak Renklendirme: Rahatlık.

Başarılı Kadın: Emsal Doğan.

Estetik Koçu Emsal Doğan İletişim Bilgileri: